Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20305
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kovošrot

#3511 Nový příspěvek od vitex »

To si děláš kozy.Já za něj dal 35 tisíc.

aladin
Příspěvky: 1491
Registrován: pon črc 09, 2007 10:55 am
Bydliště: Pečky

Re: Kovošrot

#3512 Nový příspěvek od aladin »

kdyby jste někdo potkal v kovošrotě COčko, se slušnou elektronikou, tak dejte prosím vědět...

Sadra17
Příspěvky: 6103
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kovošrot

#3513 Nový příspěvek od Sadra17 »

vitex píše: čtv říj 21, 2021 8:56 pm To si děláš kozy.Já za něj dal 35 tisíc.
no uvidíme jak moc funkční bude, po změření dává jen 74V místo 92 který by měl dávat, no i kdyby něco stála oprava tak pořád dobrý 8)
malej traktorista v malým traktoru

Sadra17
Příspěvky: 6103
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kovošrot

#3514 Nový příspěvek od Sadra17 »

aladin píše: čtv říj 21, 2021 9:47 pm kdyby jste někdo potkal v kovošrotě COčko, se slušnou elektronikou, tak dejte prosím vědět...
co je slušná elektronika ?
malej traktorista v malým traktoru

aladin
Příspěvky: 1491
Registrován: pon črc 09, 2007 10:55 am
Bydliště: Pečky

Re: Kovošrot

#3515 Nový příspěvek od aladin »

2T/4T body, pulsy, řízení posuvu, měření. Stavím si COčko, kde mi chybí už jen ovládání. Jít cestou samovýroby se mi zatím nechce. Sice mám nakreslenou celou elektroniku na bázi časových relé TX11, ale zatím se mi do toho moc nechce... Takže COčko s mrtvým trafem, kde elektronika přežila by bylo řešením...

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Kovošrot

#3516 Nový příspěvek od jenicek »

Mrtvý trafo a živá elektronika. To je něco jako suchá voda :vysmech:

Sadra17
Příspěvky: 6103
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kovošrot

#3517 Nový příspěvek od Sadra17 »

aladin píše: pát říj 22, 2021 4:43 pm 2T/4T body, pulsy, řízení posuvu, měření. Stavím si COčko, kde mi chybí už jen ovládání. Jít cestou samovýroby se mi zatím nechce. Sice mám nakreslenou celou elektroniku na bázi časových relé TX11, ale zatím se mi do toho moc nechce... Takže COčko s mrtvým trafem, kde elektronika přežila by bylo řešením...
to umí omi deska https://eshop.omc.cz/1970-plosne-spoje/ ... -024n-112/ a k tomu https://eshop.omc.cz/1970-plosne-spoje/ ... cb-ktc011/
malej traktorista v malým traktoru

Fizz
Příspěvky: 7926
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3518 Nový příspěvek od Fizz »

Má to vůbec smysl když slušný cocko je za třeba 3t?

https://dum.bazos.cz/inzerat/142868153/ ... a-magg.php

Být v Brně už je doma.

U nás kovošroti bída teď nic zajímavýho jen odpad.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20784
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3519 Nový příspěvek od ota »

Nerozumím těm popiskům v cizím jazyce. Ale co jsem vysledoval, má to TIG, má to Puls, a má to MMA. A je to 400A. Vcelku slušně jemnej potenciometr na nastavení. Za tu cenu by to asi ušlo! Neznám tenhle typ masin. No třeba někdo poreferjje.

Fizz
Příspěvky: 7926
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3520 Nový příspěvek od Fizz »

Umí i hliník.

Nekdo to snad přesune ať se to tu nezasírá.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20784
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3521 Nový příspěvek od ota »

Tak po delší době, mě soused i syna vzal na výlet. Mi jsme měli 70 kg a soused 80 kg + kompresor s hydročerpadlem z avie. Slušně ta felička seděla, když jsme jeli dom. V elektroodpadu vrtačky, karbiky. Vzal jsem jen Makytu přímou brusku a Bosch vrtací kladivo s SDS. Byl tam Karcher hrncovej vysavač. Drbal jsem si hlavu vzít nevzít. Měl ustřiženej kabel. No teoreticky možná motor spálenej? Nechal jsem ho tam ale bude mě to v noci jebat v hlavě. :D Jistě i ta 230 karbik neznámé značky. Přebrali jsme celou marsku bednu kvůli věcem co byly dole. Soused vytáhnul 2 převodovky z odstředivky. A všelijaké drobnosti. Kovářské kleště, šrouby ze štelování z pluhu, pěknou větší nabiječku, píst otoče na 500 nakladač, atd. No slušná výprava. 8)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7881
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Kovošrot

#3522 Nový příspěvek od Chose11 »

Letos taky co nejvíc všeho možnýho odvezu so šrotu, už se to tu hromadí, zakopávám ve stodole o piliňáky a věci k nim, někdo je tu tuším před časem poptával, ale netuším kdo, třeba si to tu přečte, byly by za odvoz.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kovošrot

#3523 Nový příspěvek od FSDN »

Piliňáky sháněl tuším bratrH .

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20784
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3524 Nový příspěvek od ota »

Tak přímá bruska Makita maká! Nejdřív jsem zapnul vrtačku Bosch a spadnul jistič a trošku se zakouřilo od uhliků. Zaťím nebyl čas to rozdělat a podívat se na uhlíky. Už jsem kdysi přinesl karbika vyměnil jsem uhlíky a jede dodnes.
Makitu jsem strčil do elektriky a nic. Hm tak je v piče taky. A jdu do dílny. Rosvíťím a nic. Aha asi spadnul i hlavní jistič s ťím zásuvkovým. Jo byl dole. Zapnu a no ještě tu brusku zkusím. A ona maká! Takže má i 6 kleštinu. Hned jsem osadil cigárko a jede.
Makita 25 Kč a Bosch 30 Kc. Nekup to! :vysmech:

Obrázek

Obrázek
No a nakonec jsem ještě šel k sousedovi a on zrovna ,,zaskladňoval" rám z rudlíku. Povídám není to škoda? A on chceš ho? Cena je 15 Kč/kg. Tak jo. Měl 10 kg. Doma jsem vyndal bantamky co jsem našel kdysi ve šrotě a dal nastříkat disky komaxitem a uklidil ,,na potom". Nasadil jsem bantamky a rudlík hotovej. Chci na něj udělat držáky na kufříky s vercajkem. Když něco mordujeme na zahradě, dají se kufry na rudlik a trada na výjezd!

Obrázek

Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7926
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3525 Nový příspěvek od Fizz »

:D to je to pražský podnebí....

Toto by u nás do kovošrotu ani nedoplulo .
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“