Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
TDIcko
Příspěvky: 321
Registrován: stř čer 13, 2012 8:16 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kovošrot

#3466 Nový příspěvek od TDIcko »

Dneska tohle. Jen to musim zkusit rozchodit magnet funguje jen se mi zda ze malo drzi
Obrázek
A ty Ev 032 jsem bral ze poskladam snad aspon jednu funkcni a oni vsechny jedou

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Kovošrot

#3467 Nový příspěvek od Veteranista! »

Tak to je paráda, magnetka je super pomocnik
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

TDIcko
Příspěvky: 321
Registrován: stř čer 13, 2012 8:16 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kovošrot

#3468 Nový příspěvek od TDIcko »

Musim nechat zmerit jestly neni spalena a nechat vytisknout na 3dtiskarne drzak na uhlik nebo sehnat novy drzak nebo to prekopu na tu 23 nebo 32 narexku

J.Pucera
Příspěvky: 523
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#3469 Nový příspěvek od J.Pucera »

Sakra, ta magnetka je dobrej nález 8)

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Kovošrot

#3470 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

TDIcko píše: úte zář 14, 2021 8:11 pm Musim nechat zmerit jestly neni spalena a nechat vytisknout na 3dtiskarne drzak na uhlik nebo sehnat novy drzak nebo to prekopu na tu 23 nebo 32 narexku
Držák uhlíku bych určitě netiskl - 3D tisk není nejlepší variatna na tepelně namáhané díly. Pokud se nebavíme o tisku z kovu, ale ten je zase jinde finančně.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Kovošrot

#3471 Nový příspěvek od StaPo3011 »

pokud ti to někdo je schopen vytisknout z tepelně odolných plastů typu ULTEM nebo PEEK apod.,
tak bych se tepelné odolnosti držáku fakt nebál. Ale kdybys to měl platit, tak by to bylo asi dražší než ta vrtačka :) , možná leda tak někde po známosti ve velké firmě, v malé asi takovejhle filament (a tiskárnu s příslušnou tiskovou teplotou) mít patrně ani nebudou.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3472 Nový příspěvek od Fizz »

Sice minulý týden, ale dnes jsem to teprv odfotil...

Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3473 Nový příspěvek od Fizz »

Video nejen pro Otu:
https://youtu.be/9WASKdYV6a0


Lovu zdar
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3474 Nový příspěvek od ota »

To Fizz soused teď jezdí sám. Já nesmím nikde trajdat. Jen mi posílá obrázky. Nesmím je distribuovat dál. Už mi párkrát vynadal. Protože on má svoje naleziště a pak mu tam prej chodí hromada liďí a on má bídu. :vysmech: Má spoustu jeho oblíbenejch kovošrotů kde je už známej. Teď objevil další kovošrot, kde mají pěkné věci. Už mi dovlekl almaru kterou jsem chtěl na oj káry do lesa abych si ji tam přidělal a mohl v ní vozit věci jako pilu, mačetu klíny, velké kladivo a tak. A nějak na mě pořát nemyslel až tuhle volá že má almaru a přišly fotky. Zase třískal rozvaděč. Až když poslal další fotky zjistil jsem, že je to rozvaděč z CNC mašiny. On si vymontoval ty pěkné věci z ní. Poslal mi další čumkarty co tam mají. Něco jako v tom videu. Ale taky nekompletní. Třeba že chceš šroubovej kompresor? No a jakej? Takovej větší. Myslel jsem že je to kompletní almara. A on mi poslal fotky jen těch šroubovejch jednotek. Nebo kontejner plnej toho, toho. On umí sehnat pěkné věci. Potkává je tam.
Takže obrázky mám jak to video. Spousty krásnejch věcí. No jen mít na to plac a Koruny. Teď mi dovezl pár věcí dal mi je na váhu protože já nesmím nic zvedat a já psal jen čísílka pod sebe. Pak podtrhnul a sečetl. A ještě jsem mu zůstal dlužnej za tu bednu giterbox co mi dovezl na odřezky dřeva. Přivezl jich už 6. Jednu jsem z něj vykručel. :smich:

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3475 Nový příspěvek od Fizz »

U nás jsou šroty "chudý"....

Když dobrý věci tak typu "uklizime halu, fabriku, pristavte kontejnery,..."

Já dovlekl i toto...

https://www.pierce.eu/foto-produkty/str ... 4103-1.jpg

Šel by do hutí.

No nikdo to nechtěl, ale já věděl, koho se mám optat kde jsou ty stojky, opatrně, to je jasný, už byly u kontejneru, no za chvíli vyplavala vana,.... Když to zkrátíme mam doma komplet mašinu i s dokumentací.

Ale říct top úlovek to bych asi musel hodně dumat a vyspecifikovat kriteria. Kolikrát mi udělá radost úplná kravina, třeba nedávno takový ty malý kolečka pro detska, socik s tím širokým plastovým koleckem vepředu. Ha, co za to? Nic, ze to má sotva nějaký kilo.a prcek už si stim hraje celý leto.

Nekdy bych tam brecel, tuhle takový bazmek co bych chytl a rychle s tom utíkal dom,a úplně zbytečně rozbitej, protože si do toho některý z jeho pohunku musel praštit.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3476 Nový příspěvek od ota »

Jo to bývá i tady. Ulomený, uražený. Ono je to jedno. Stejně se to zkurví. Jednou volá soused ve šrotě je VS 32 vrtačka. Vypadá kompletní. No pošli fotky co jinýho. Vrtačka položená a opřená o betonovej plot. No paráda, vypadá kompletní! Za chvíli soused volá a hochu nic s toho nebude. Jak ji tam dovezli, sklopili ji z korby do litiny. Bagrysta ji vzal drapákem a dal stranou k tomu plotu. Bohužel ji asi na třech místech drapákem zkurvil. Polámal od spoda tu litinovou podstavu a ulomil držáky na elektromotor. A trochu zmáčkl i sloup. To samý, litinová rýsovací deska ještě v dřevěné bedně ve voskovým papíru. Soused posílal fotky. Tenkrát byla 5Kč/kg. Odhadem 500 Kg. Deska metr x metr. Došel za chlápkem a že beru tu desku! A on nojo tak já ji vyndám, ale zítra dneska se mi už do toho nechce. No co už tak jo. Druhej den tam soused valí a chlápek heleď vyndal jsem ti tu desku bokem. Tam je vzadu. Tak soused valí dozadu. Samozřejmě ji vzal Fuchsem drapákem. Nemohl ji asi podebrat tak vi zmáčkl na rohu a podložil špalkem. Pak ji drapákem vzal. Asi se mu vysmekla a spadla na roh na beton. Poslal mi fotku a chceš to? Ulomenej jeden roh, ta lapovaná plocha porvaná od drapáku a některý řebra odspod ulámaný. No hm tak nic nechej to tam. Stejně tak, stála tam frézka. Taky jestli ji nechci. No nechci ale stůl by se hodil. No zatím že ji chtějí prodat vcelku. Ptal se na ní znovu asi za měsíc. Frézka stále venku už porezlá. Neprodají jedině jako celek. A to už jim asi překážela tak s ní šoupali sem tam. Takže znovu drapákem. Pak tam přijel zase když jel okolo a v rohu v litině jen kousky frézky. Zoztřískaná na kusy. Prostě nikdo nechtěl jako celek. A asi stála v cestě tak bylo po.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3477 Nový příspěvek od Fizz »

To jsem mu vysvětloval milionkrát, nekdo neco chcet tak mu to dej, on ti dá prachy a zdar, když špekuluje většinou to tam akorát shnije a pak stejně hutě.

On by hrozně chtěl toho sólo kapra, a nevysvetlis mu ze lepší prodat 20veci po litrů nez jednu za 15, ze 15spikojenych lidí je lepší než jeden kšeft kde se borec tezko nadechne když ho vysroubuje na věci co potřebuje. :hm:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3478 Nový příspěvek od ota »

Jezdíme do malého vesnického kovošrotu. A tam to funguje jinak. Nevím, ale ty liďi se to tam nějak snadno naučili. Asi je to majitelem a jeho synem. Vždy když přijdu, jdu se ,,nahlásit" že jdu čumákovat. Jezdíme třeba soused, syn a já. Každej se hrabeme kousek jinde a když najdeme něco, co nás některého zajímá, slezeme se a rozhodneme jestli berem, nebo ne. Když je to dobrá věc a máme už doma, nebo je to jinej obor kterej je mimo nás, odneseme tu věc stranou. Pro další zájemce. Takhle je tam spousta věcí daných stranou. Pokaždé z té hromady něco vybereme. Když jsem sledoval jiné ,,hledače" dělají to samé. Odnesou to stranou. U váhy jsou další věci ,,stranou". Pak jdu se svejma vybranejma ( většinou si půjčím kolečko ) věcičkama na váhu a s majitelem ještě podiskutuju o věcech u váhy. Téměř pokaždé tam něco vyberu. :vysmech: I on třídí z hromady a je mu jasný, že třeba za funkční nabiječku autobaterek dáš 100 Kč. Proto ji dá stranou. Některé věci jsou na domluvě. Nejdou ani přez váhu. Třeba syn koupil plošinu za traktor. Je v předu a vzadu vždy o 1m kratší. Někdo si ji upravil. Tak jsme se domluvili se synem, že tu naší rozebereme a vezmeme tuhle menší a materiálem z té naší vyztužíme a zpevníme tuhle co tam stála. A majitel kouknul na plošinu a dáš 2500 Kč? Jo dám. Zaplatil zapřáhl a přivezl ji dom za traktorem. Měla i nafouklí kola. On dobře ví, že když ji bude rozřezávat na kusy, zabere mu to čas. A když za ten čas odveze třeba fůru písku a fůru stavebního materiálu co tam prodává, vyjde to možná líp, než kdyby se babral s rozřezáváním plošiny na 50 cm kousky. No teď nemůžu trajdat, tak jen co mi soused pošle obrázky.
Fizz hele šroubák! :vysmech: A ne jen jeden!

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Kovošrot

#3479 Nový příspěvek od stanik84 »

Taky jsem dneska dotáhl metrák krámů. Vrtáky, kleštiny, závitníky, spousty malých výstružníků.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#3480 Nový příspěvek od Ondras83 »

unas je houby...uz jsem psal, byl tady krasnej kovosrot, hromada zeleza jak 3 tatry na sobe a tam jekly, plochace no hutni z nejaky vyroby, kusy ploten co zbyly z vypalku atd...no postavil jsem z toho celou karu za traktor ze srotovyho zeleza (krom napravy a pistnice), vsechny drzaky na traktoru hydrauliky, prevodovek atd, vse je odsud...pak to koupili jini majitele a na miste je skladovaci hala a ten kovosrot je v haji. a ja tim padem taky.

no a ted sem tam nekde zajedu, ale vsude houby, i hofrmetal v trebechovicich, byl jsem tam jednou, neco dovezl, ale za to malo to mam dost daleko...vetsinou neshanim ani hotove veci, jak tahate vy, ale proste hutni na vyrobu, jekly, plechy, plotny atd, to se v novym strasne prodrazi...no bohuzel no (i jeden z duvodu proto, proc mi stoji vyroba toho druhyho traktoru)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“