Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14519
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Kovošrot

#3211 Nový příspěvek od DanculSK »

.no a pre mna na fajront :red:
za pol hodinu prášim domov :typek:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kovošrot

#3212 Nový příspěvek od Britt »

Oto, teď točím 14220. Lezou mi z toho modrý špony a můžu to brát čím chci a jak chci, pořád to dělá struny a nechce se to drobit.
K těm materiálům a jejich svařitelnosti mám taky jednu příhodu. Přilít sem nějakej maník s rezavým kusem železa a že by honem potřeboval z tohodle vytočit hřídel. Že jsem na tom zkurvil destičku asi ani nemusím psát, hřídel jsem vystřihnul, řekl jsem si 4 stovky a nazdar. Za hodinu u mě zvoní znovu, že chce zpátky peníze, protože ta hřídel je mu k ničemu, protože nejde přivařit. Nedokázal jsem mu zaboha vysvětlit, že to není moje vina a co si přinesl, z toho to má udělaný.Dal jsem mu prachy zpět a už nikdy pro nikoho nedělám nic z doneseného materiálu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3213 Nový příspěvek od ota »

Musíš vyzkoušet víc druhů destičky a otáček posuvů. Když jsem dělal první hřídel z té zušlechtěné 15 1xx tak jsem lamentoval a měl hned plnej soudek našlapanej strun. Pak si při další hřídely povídám, to neni možný se s tím takhle jebat! Asi 4 destička změna hrubování a padaly jen krásný céčka. Sice nahrubuju asi 8 hřídelí a to už 7 a 8 musúm mít špunty v uších jak to píská. Uplně to odře špičku. Ale jde to pořát na ty céčka. Dokončovací nůž mám s letovaným plátkem už jsem se naučil jak ho brousnout a vydrží jeden kus obrobit. Pak musím znovu políznout na diamantu. Jinak to chvěje a dělá to hrubej povrch. Soudek céček asi do 2/3 plnej má 80 kg. :D

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kovošrot

#3214 Nový příspěvek od Britt »

No právě, že mám hned plnej sud. Ženu to tam co to dá, posuvama točím jako zloděj se zámkem, zkusil jsem různé kudly i destičky a stále nic. Při vrtání musím přerušovat, jinak mi z vrtáku vyleze klidně 4 metrová spirála. Naštěstí už dělám poslední kus a bude klid.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Mílap
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 12, 2013 2:26 pm
Bydliště: Praha-západ

Re: Kovošrot

#3215 Nový příspěvek od Mílap »

Pěkný den,
no samozřejmě, tím Poldikladívkem zjistím jenom jak moc velké bláto to je nebo není. Normálně se neznámému materiálu bez označení vyhýbám (a srdce někdy krvácí), ale někdy se ustrnu, jako v tomhle případě, pr.33 a 41 a trubka 35x5 v délce 1 a 1,5 m se holt nebude vařit nebo tepelně zpracovávat. V minulosti mi pár vzorků nechal zkusit na analyzátoru kamarád- bohužel už odešel do důchodu. Zlaté naše značení, vyražené+ barevné pruhy (a ještě někdy barvou napsané majitelem). Dneska hanba mluvit, papírová nálepka (potrhaná nebo rozmáčená), někdy barva na čele tyče (co výrobce to jiný význam), ale většinou bez označení. Ještě, že to někdy zachrání majitel štětcem, ale ani to není záchrana, teď naposledy jsem se setkal s popisem, ale z něj jsem se dozvěděl jenom skladové číslo, to při bližším pohledu opravdu potěšilo. Byly to tyče prům. cca 50 až 120 v dékách kolem 0,5- 1 m.

.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3216 Nový příspěvek od ota »

Je to taky o lidech. ve firmě jsou tuny odřezků. Nikdo nikdy nenapíše co to bylo původně. Takže mi teď v týdnu dovezli placky nařezaný na příruby. Nasadím do mašiny a zajedu kudlou. Kurva to jsou struny jako z té zušlechtěné 15. Volám šéfovi na co ty příruby jsou? No prej jinej materiál není, musíš to udělat z tohodle. Myslím si, že je to ten zušlechtěnej matroš co používáme. Tak že se podívá, jek je to svařitelný. No myslím si že perovka je obťížně vařitelná. No nakonec volá a udělej to z toho. Ono na to přijde navařit trubka a nebude to nic namáhaný. Je to nějakej průchod stěnou. Tak jsem to z toho udělal. No stačilo, když tu celou 6m tyč měl někdo na pásovce vzít ten popisovací bílej fix a napsat tam co to je. Nadruhou stranu většina ,,našich řezníků" ve firmě neví stejně co to znamená to napsaný na tyči. :( Takže rozměr sedí a už to pižlá.

peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: Kovošrot

#3217 Nový příspěvek od peb »

Ano je to loterie, narozdil od te klasicke mam dost velkou sanci, ze vyhraju a material pro me bude pouzitelny. Jasne je to riziko, ale toho jsem si predem vedom a benefit je pro me vice, nez pripadna ztrata. Tuny toho nemam, v zivote jsem prisel o vic - na veseni na prvnim strome to fakt neni :) O vikendu zkusim povarit, uvidime.

Co se konkretne tech bezesvych trubek 35/5 tyka, tak na kazde je srazeni. Mozna naivne, ale verim, ze prave kvuli svarovani. Co me zatim dostava je presnost - v setinach - pravda, suplerou, zkusim mikrometr. Ale asi to bude stacit projet vystruznikem a je to tam bez prace :) A az se zdrave nastvu, tak to dam kolegovi na elektronovy mikroskop s prvkovou analyzou a bude hned jasno co to je.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kovošrot

#3218 Nový příspěvek od bourač »

Historicky nejvyšší cena mědi (jako šrotu). Nikdy v novodobých dějinách taková nebyla. Zdá se dokonce že bude ještě stoupat.
Nenechte se šidit ve výkupu.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3219 Nový příspěvek od Fizz »

Konecne bych mohl naházet do šrotu ty elekztomotory, 30kW a pod
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kovošrot

#3220 Nový příspěvek od bourač »

no já našel v rámci jarního úklidu nějakou vypálenou měď, tak sem zavolal nejbližšímu nákupčímu (KšG) kolik - a prý 160 :shock:
Za čistou 178. Ty motory bych (pokud není nic jiného na práci) vykuchal. Čas tomu potřebný se zaplatí v rozdílu ceny sortimentu.
Musím zjistit co se děje, pokud to není krátkodobý výkyv trhu, brzy půjdou ceny kovového zboží drsně nahoru. :-/
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3221 Nový příspěvek od ota »

Bourači povídal mi soused, že byl tuhle v jednom kovošrotu a tam měli na ceduly ceník. Je to jak kde a tam právě za mosaz vyžší cenu než jinde. Došel se pro jistotu optat. Ano cena souhlasí. Sednul do auta a dojel dom pro nasyslenou mosaz a prodal. Povídal, někde mají vyžší, někde nižší cenu. No když máš čehosi 200 kg a je tam rozdíl na kg 20 Kč tak už se vyplaťí hledat tu správnou cenu. I za plechy dávají dobré ceny.
Já jsem teď v týdnu točil ty příruby a z přířezu co měl 5 kg jsem odtáčel 4 kg materiálu do špon. Z 200 mm kulatiny jsem dělal 115 mm přírubu a ještě měla díry se závitama a středovou díru tedy 4 kg dolů do vany do špon. Za den byl 60l sud našlapenej špon. Bohužel jinej materiál nesehnali po dílně. Ten nejbližší prodejce má karantenu. Tak by se muselo kvůli pár plackám do Ferony. To se prej nevyplaťí. Celkově je teď prej problém s novým materiálem. Je ho málo, neodostatek. Jak profilového, tak i třeba kulatin. Nejhorší je, že zákazník nechápe že není z čeho dělat. Takže termíny jsou našponovaný co to jde.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kovošrot

#3222 Nový příspěvek od Joe66 »

Za minulej krizy ceny bytov a domov stagnovali a klesali ,auta sa nepredavali a sklady boli vcelku plne. Teraz automobilky niektore stoja a ked vyrabaju tak len na objdenavku,byty ,domy a chaty stupaju ako by mal zajtra nastat koniec sveta a na skladoch v niektorych obchodoch je problem nieco zohnat a ked tak cena isla hore :-/ Ze vsetko naruby .
Bourac mal som pred par rokmi moznost kseftu - kupit par kontajnerov od arabov -vykupovali med z rozbombardovanej syrie ale neoplatilo sa to lebo bola nizka cena medi a teraz ked som si zistoval tak by sa to oplatilo lebo ako pises med isla hore ale zase sa to neoplati pre cenu dopravy .Lodny kontajner s poplatkami co sa tyka prepravy stoji teraz okolo trojnasob :jazyk: Ze svet sa naruby obracia :typek:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kovošrot

#3223 Nový příspěvek od bourač »

njn a ještě je ucpanej Suez :shock: jak furt všude píšu - svět je v prdeli. Už to brzy uvidí každý.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3224 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem si přivstal a vzal souseda jeho autem na výlet do kovošrotu. Nádhera věcí mrtě. Lidi uklízeji drobné věci. Takže tam ležela šatní skříň nacpaná věcma. Soused ji celou vyšacoval a prohledal. Krásná liťinová sloupová vrtačka s Mk2 ve vřetenu. Na pohon plochým řemenem i s motorem. Akorát motor prej je spálenej. Ale na hřídely má plochou řemenici s jakousi spojkou. Na podstavci vrtačky pedál na ovládání té spojky. Já ji nechtěl, ale soused jo a chtěli za ní 3000 Kč zajedno jsme neměli a sousedovi se to zdálo hodně.
I tak jsme měli 260 kg věcí v kufru. Já tedy jen asi 46 kg, ostatní soused. Já vzal opět elektrickýho maflika, motor s rámem od centrály. Nefunguje to startování špagátem. Jiak má vše co třeba a jde hřídelí točit. No uvidíme.
Takže příjemně strávené dopoledne a spousty krásných věcí. 8) A to jsme tam ještě nechali pro ostatní. Soused si vzal sekačku. Kompletní i s košem. I šla nastartovat.

havtor
Příspěvky: 205
Registrován: sob dub 25, 2009 2:10 pm
Bydliště: Řepka

Re: Kovošrot

#3225 Nový příspěvek od havtor »

Tak nám už dorazily následky uzavřených hospod i do kovošrotu.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“