Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20784
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3796 Nový příspěvek od ota »

Tak jsme skejsli v kovošrotě přez 2,5 hodiny. Vysypali jsme špony a soused než jsem zaparkoval auto už kutal v lorně. Já tam pro mě viděl jen 200 mm univerzálku maloučko s lišounem. Tak mě zaujala. A vedle stály 3 sudy 200l. Už jsem to tušil. Soused bude chtět kouknout na dno to je jistý. Takže podle chlápka co jezdí s ještěrkou to bylo z vyklízení po pánovi. Odhadem 100l šroubů, hřebíků, kravinek. Ještě nezmoklejch. Soused v lorně naplnil 3 velký kýble a bokem dal větší věci. Pán byl fanda automobilů škoda Octavia. Takže všechny možné memožné serepetičky. Samozřejmě nové nikdy nepoužité. Já v potu tváře ukořistil 3 šestidrážkový náboje na kardan a kompletní kříž kardanu ještě v voskovým papíru. Mám je na předním náhonu u traktůrku, tak soused odkývl, jakožto rezervu. Já pak tahal vrtáky, záhlubníky a spíš ty věci na obrábění. Vrtáky všechny ostré krásně naostřené. Soused všechno co mu padlo do oka. No oba 200 l sudy jsme přebrali až do dna. Chlápek s ještěrkou když viděl že máme asi 100l vybráno nás jen lehce upozornil, že mu přezčasy neplatí a v 16 hodin prostě zavírají. To se ví že si z nás dělal legraci. Pak jsme v těžkým vybrali jen pár drobotin. A ještěrkář že couvni na váhu autem, koukám toho máte dost ať to netaháte jako koťata. Naložili jsme to do auta na váze. No takhle dovezli jsme 340 kg špon a naložili zase 250 kg krásnejch věcí. Soused 200 a já těch 50. Cena pro tento odběr 10 Kč/kg. 8) Teď jsem to tu přebral, zoznosil roztřídil. Ta univerzálka možná nebyla ani na soustruhu. Je trošinku z čela lehce orezlá, ale rouno to vyčistí. Čelisti bez vůle, no určitě o 100% v lepším stavu než ta moje ,,lepší" co používám na pěkné práce.
Ještěrkář se nám smál ,,klucí už se těším, až to sem po vás zase budou vozit děti spátly. To bude krámů"! :D

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20305
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kovošrot

#3797 Nový příspěvek od vitex »

A už toho nech,nebo se zblázním.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20784
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3798 Nový příspěvek od ota »

Jo u Hladíka v K. Hoře leží v kontejneru těleso, nebo jak to nazvat stojan z té maličkaté frézky tuším F1? Taková ta co stojí na podstavci. Je to jen ten litinovej stojan. Nikde jsme nanašli ooškození. Hledali jsme k tomu zbytek a nic. Uvnitř jsou nějaký kolečka převodů akorát. No pěknej kus nábytku!
Víťo v sobotu možná sjedeme po ránu do našeho oblíbeného kovošrotu. To jsme dneska nestihli. A měli by jsme tam sjet, aby nám něco neuteklo. :smich: A když tam nic nebude, máme tam ,,depozit" odkud se sá vyndat nějaká pěkná věc. Kterou si tam občas odložíme na potom. Mám tam parádní naviják. Napotom.
Jo a u Pilce ležely boky regálů. Taková ta stavebnice. Možná že tam byly i příčníky. Nezkoumal jsem to. A byl tam slušnej plát břitu z radlice. Možná Hardox. Ale tak 20 mm tlustej a to bylo na mě silný.
Víťo tam je to v pohodě. Nesmí se tam líst, když náhodou nakládá, to už víme. Počkat chvíli a pak si můžeš vyhrabat co se líbí. Soused tam chvíli mordoval takovou větší elektrokoloběžku. Prej se chce kouknout, jak je tam ten motór. Pak mu na to sjel kus asi 12 mm tlustýho železa z rozpálený tlakový nádoby. No to by zase bylo na radlici matroš! :D

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14627
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Kovošrot

#3799 Nový příspěvek od DanculSK »

Ota, naložíme to do autobusu?
:smich:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20784
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3800 Nový příspěvek od ota »

Do autobusu třeba ne. Ale na střechu autobusu jako prd! Občas u sousedova auta se ta střecha šikne. Když máme uvnitř plno. :D Dneska jsme byli mojím autem. Sranda je, když soused stahne vzadu okýnka a prostrčí kurty přez staženou díru dokola a skurtuje to. Třeba almaru jsme tam takhle šupli na záda a hybaj s ní dom! Jednou jsme takhle vezli nějakej pult z obchodu. Sotva jsme ho na tu střechu vytlačili.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14627
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Kovošrot

#3801 Nový příspěvek od DanculSK »

To by sme mohli pod prvým mostom stratiť
Ono sú to kúsok vyššie ako auto
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

aladin
Příspěvky: 1491
Registrován: pon črc 09, 2007 10:55 am
Bydliště: Pečky

Re: Kovošrot

#3802 Nový příspěvek od aladin »

Včera fréza Gravely L rok 1948. Chybí kabel ke svíčce, plech přes motor a je tam karbec z péráka. Místo kosy je tam nástavec na rotační pluh. Výměnou za plechovky od kočičího žrádla :) kilo za kilo

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1867
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Kovošrot

#3803 Nový příspěvek od filip »

Gravelly už něco váží, to budeš mít asi hodně tlustého kocoura když máš tolik plechovek.. :smich:
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

aladin
Příspěvky: 1491
Registrován: pon črc 09, 2007 10:55 am
Bydliště: Pečky

Re: Kovošrot

#3804 Nový příspěvek od aladin »

To mě založil kamarád. On jich má těch kočičáků 5 :) Byl to 200l sud. Soused vyhazoval vrata od garáže a tak se to nějak sešlo...

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Kovošrot

#3805 Nový příspěvek od StaPo3011 »

kdysi se tu rozproudila debata o barevném značení polotovarů. V Kondoru v Kobylisích maj hezkou starou nástěnku se starými dobrými typy ocelí a jejich barev. značení
Obrázek

aladin
Příspěvky: 1491
Registrován: pon črc 09, 2007 10:55 am
Bydliště: Pečky

Re: Kovošrot

#3806 Nový příspěvek od aladin »

sice né kovošrot, ale těsně před ním :) Kdo pomůže s identifikací? Mělo by tam být dle mého magneto a na převodovce je PUCH a 1 o 2 a reverz
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7926
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3807 Nový příspěvek od Fizz »

Taky jsem byl dnes vyvést bordel.

Zpátky plnej...


Obrázek

Je báclá, ohnutý sloupek ovládacího panelu, ulomený konec páčky aretace svěráku, a prasklá plastová spojka hridelky vypínače. Všechny ulomený veci byly na pile, vsechny šroubky a kryty taky, motor zabalenej.

Když už jsem tam byl vzal jsem i vrtačku, proma E2020f/400, rozlomený ten sranda spodek z 3mm tlusté litiny, což vyřeší kus Učka. Mk3. Podle otáček a špon trávila život na hliníku. Opět na paletě i s krabičkou vc vsech kousků toho spodku, s hlavičkou, kabelem redukcí atd....

Tu sem neblikl ale ilustračně:


Obrázek

Začíná vyhazovaci doba... Taky vyhazuju ale totok :tyty:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15214
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#3808 Nový příspěvek od kenybz »

Fizz mě nenasereš kua.... :D :smich: :vysmech: :friends:
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15214
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#3809 Nový příspěvek od kenybz »

V poslední době se vyhazuje uplně všechno u nás je sice houno ve šroťáku, ale v čechách mraky funkčních strojů.
Nastoupili noví manažéři řádně proškolení a co se nepoužívá, nebo nefunguje, tak vyhodit. Já to i chápu zabírá to prostor na kterém by mohl stát jiný modernější a produktivnější stroj.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20784
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3810 Nový příspěvek od ota »

Kenybz u nás to je jinak, mašinysti se vytahují z koutů čistí a prý naprodej. Ty co tam asi 5 let stojí a zatím je nikdo nepotřeboval. Pošlu Ti čumkarty na wocapu. Aby Jsi se mohl pokochat. Akorát nemám nafoceno všechno. Nemám ještě připtraveno. Bo nemám za co koupit naftu do džímsy, abych tam mohl zase jet. :vysmech:
Jinak pásovky jsou k mání dvě. Automaty jedna i s čudlíkama jak kalkulačka.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“