Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kovošrot

#3661 Nový příspěvek od Pavel »

kovosrot lustenice nekolik sakovaku plus kolecka , 4 bubnova rotacka obracec sena rozmital castecne obranej a nekolik rafku na s 180 a nekolik rafku kultivacnich

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kovošrot

#3662 Nový příspěvek od bourač »

chobotek píše: pát kvě 27, 2022 10:55 pm nepoznám, co tam je za závit
já taky ne, když jsem to v pátek demontoval, tak jsem si vzpoměl jak jste tady diskutovali o šoupatech, foťák se válel poblíž tak jsem to blejsknul.
Šoupata (i jiný armatury) mám možnost průběžně. To na foto je myslím Js200, závit asi cca20mm. Jestli to někdo v mezičase neukradne tak to v úterý poměřím, případně demontuju jen šroub s maticí. Je to na pár šroubcích. Celý to váží nejmíň 25kg, a je to majetek vodáren (určený do šrotu). Samotnej šroub s maticí mi zákazník nejspíš věnuje.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kovošrot

#3663 Nový příspěvek od chobotek »

Ó děkuji, závit vypadá takhle: https://e-konstrukter.cz/prakticka-info ... y-zavit-rd
V mém případě je průměr 16mm, jestli je to větší nedělej si s tím hlavu. Zatím to nijak nutně nepotřebuju, furt prší a v nejhorším nabrousím nůž a vystrouhám to.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Traktórek
Příspěvky: 283
Registrován: pon pro 28, 2020 6:07 pm
Bydliště: Jóža z Hané

Re: Kovošrot

#3664 Nový příspěvek od Traktórek »

Tenhle závit je i na kultivátoru za koně. Jen nevím průměr, jestli 16,20 22mm? :vztek:

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kovošrot

#3665 Nový příspěvek od chobotek »

On býval na kdečem často posunovaném. Jinak jsem našel ten katalog průmyslových armatur, ale (zcela logicky) jsou uvedeny jen připojovací rozměry a provozní tlaky podle teploty a média. Třeba se nakonec nebudu brousit s nožem a za pár kaček koupím plátek :-)
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 30568.html
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Kovošrot

#3666 Nový příspěvek od DanculSK »

Teraz ma napadlo keď vravíš posunovane , mám taký dáky trapez z zdvihania stolu
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kovošrot

#3667 Nový příspěvek od Sadra17 »

Nedavno jsem koukal v Remet čb na prodej 12kč/kg železa, jak je to s cenou u vás ?
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3668 Nový příspěvek od ota »

Tady je to různé. Od 15Kč/kg vejš. Tuhle volal soused, že mi vezme další patku k žábě 7,5 kg jestli ji chci a 16 Kč/kg. Potom znovu volal ty těžké řetězové napínáky s ráčnou zkracovákem na kotvení břemen při převozu á 30 Kč/kg. No je to hlavně na tom, kdo stojí u váhy a vymýšlí cenu. Někde je standart 20 Kč/kg. Někde řekne nó dáš 30 Kč/kg? Ber nebo nech ležet. Ale tak nějak většina je kolem 15 Kč/kg.
Včera mi vyzvedl ten lanovej navyják. Nobo spíš je to hup cuk. Taková ta plochá plechová škatule. Nasadí se na páku trubka a kývá sem a tam a z jedné strany to tahne lano skrz tu plechovou kysnu. Má to tak ke 20 kg. I kdyby byl za 20 Kč/kg tak se to vyplaťí. Je je to ten větší 1,6t.

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: Kovošrot

#3669 Nový příspěvek od jezus666 »

Zdar,

u nás (ve Starém Městě) celkem na hovno, Kovosteel 15 kč bez DPH, Metalšrot 22 kč bez DPH... :( Ale, myslím že těch 22 kč je dlouhodobě neúnosných a nevydrží. Cena hutního už klesla o 5 kč, ikdyž měla z čeho, 50 kč bez DPH bylo taky neudržitelné.

Mira

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kovošrot

#3670 Nový příspěvek od Sadra17 »

proto mi těch 12.10 (10+dph) přišlo dost rozumných :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3671 Nový příspěvek od ota »

Dneska mě vzal soused na výlet do našeho oblíbeného kovošrotu. Praskli jsme tam asi 120 kg věcí!
Já jsem z bedny vytáhnul parádní asi Ruskej navyják. Celolitinovej šnekovej tak 25 kg těžkej. No bude na podvalník. Potom navyják z náklaďáku na rezervu. Kompletní se vším všudy. Tuhle jsme řešili u 5tunky na technickou jak tam napasujeme rezervu. Nemělo ji to ve výbavě. Tak jsme vymýšleli nějaký držák. No a je skoro hotovej. Jen ho někam přišroubovat a natáhnout rezervu.
Dvě ruční elektrické vrtačky. Narexka a nějaká baumaxovka. Ta Narexka je to ta menší ale čistá, za chvilku jdu napasovat kabel. Oni tam kabely hned uříznou. No a pak pár drobností, stranové klíče, a tak.
Ale handl náramnej si domluvil soused! Docela mě to teď vrtá hlavou, že jsem si to měl zamluvit já. No co už, třeba mi to někdy půjčí. Ale tenhle handl se už asi nezopakuje. Krásnej šroubovej kompresor s 3 válcem Kubotou. Je to na podvozku s žehličkou na kouly auta. Váha 650 kg. Jedinej problém co to má je, že to stálo vedle ohně. Tedy se roztekla nádrž na naftu ale nafta tam zůstala a nechytla! Roztelky se blatníčky z plastu. Ohořelo jedno kolo a je sfouklí. A roztekl se držák filtru na vzduch pro motor. A vpředu se roztekl plast co drží budíky a ovládací panel. Kontrolky, budíky to přežily. No je to trochu očouzený. Ale jinaj motor jde otáčet za řemenici ke kompresoru normálně. Takže pro něj asi o víkendu jedeme. Máme ho zamluvenej. Cena vcelku dost dobrá! No třeba až to klapne tak dám čumkartu. 8)

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Kovošrot

#3672 Nový příspěvek od filip »

Taky jsem nakoukl v pátek do šrotu. Nemusí pršet, stačí když kape. :)

Obrázek
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Kovošrot

#3673 Nový příspěvek od dvk »

Tož to teda kape až lije ! :smich:

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Kovošrot

#3674 Nový příspěvek od saano »

Sobotňajší úlovok, chladič hydraulického oleja aj s motorom zrejme vybratý z nejaké mašiny.
Vypadá že toho moc nenabehal, ešte pôvodná cenovka :smich:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Mílap
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 12, 2013 2:26 pm
Bydliště: Praha-západ

Re: Kovošrot

#3675 Nový příspěvek od Mílap »

Pěkný den,
Středokluky: dva štosy regálových pozinkovaných podlážek 130 x 60, zdola vyztužené dvěma podélnými jeklíky 25 x 25.
https://forum.strojirenstvi.cz/download ... &mode=view

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“