Ostřička řetězů

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
rumos
Příspěvky: 854
Registrován: ned bře 06, 2011 5:47 pm
Bydliště: Kopidlno

Ostřička řetězů

#1 Nový příspěvek od rumos »

Mám zajem koupit ostricku na retezy.
Ale chtel bych se poradit clovek co mi brousi retezy to brousi na brusce oregon. Ale to je bruska za 6000Kč a vejs. Brousi opravdu luxusne, stryc si koupil ostricku ekde z marketu za 1300 brousi taky pekne presne ale zakali zub takze neni moznost to prejet pilnikem. Staci nejaka levnejsi bruska a koupit nejake lepsi kotouce na brouseni ?? myslim si ze o nicem jinem to neni ne?? Jeste pripadne otacky. Takze osobne bych se podíval na otacky brusky oregon sehnat ejakou podobnou (napodobeninu) ale aby na to sly ty kotoucky co pouzivaji tyto brusky co rikate?? vase zkusenosti ?

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ostricka retezu

#2 Nový příspěvek od aumirek »

no pokud ti stačí ta z marketu tak ji koupíš v polsku za polovic a myslím že to zakaleni nesmíš tak spěchat a tlačit
jinak mrkni tu beztak jsou z polska
http://aukro.cz/listing.php/search?sg=0 ... et%C4%9Bzy

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: ostricka retezu

#3 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tohle jsem řešil taky. Asi dva roky máme brusku (cca 800,-) doma - poznatky všelijaký. Už jsem to tady psal. Problém byl v tom, že nabroušený řetěz při řezání silnějších kusů pořád zajížděl na jednu a tu samou stranu. Příčinou bylo to, že když se brousilo směrem "do zubu" tak to bylo dobrý. Když se brousila druhá strana "ze zubu ven" tak i když se to jen zlehka šmrnclo, vytáhlo to na zubu ven otřep a celá ta strana prostě blbě nebo spíš vůbec neřezala. Jestli to ve větší nebo menší míře dělaj taky profibrusky netuším, asi ne. Proč to ale tahle bruska dělá je záhadou. Že by kotouček - no, netlačím a ubírám snad míň než pilníkem a stejně to dělá.
Nedávno jsem koupil takovej ten držák na pilník, vypadá to jak lešení nebo spíš pidipilka co má místo zoubků pilník. První broušení a zatím to vypadá dobře ale je to takový docela prťavý a roztřesený.
Shrnutí - u tý brusky vyhozený peníze ale může to být jen můj poznatek.
Vědomosti bych asi lovil u někoho, kdo brusku má a hlavně mu dobře brousí.
Jo a co mám - Sharks 220W a tuším 6000 otáček.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ostricka retezu

#4 Nový příspěvek od aumirek »

no mi teda při řezáni to také zajíždělo na stranu nepomohlo brousit až jsem dal novou lištu byl klid jinak bruska za 800 nemuže bejt super jako za 6000 tisíc ale na broušení občasné snad stačí.
Ale pokud jak píše rumos ta levná brousí dobře krom toho že to zakalí tak by stačila ale netlačit tak či změnit otáčky nebo kotouč.To ručni co píšeš jsem měl daly se nastavit uhly a pod ale nakonec to šlo do popelnice

Uživatelský avatar
arid
Příspěvky: 1001
Registrován: pát črc 23, 2010 9:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: ostricka retezu

#5 Nový příspěvek od arid »

nebo třeba je momentálně v akci u více prodejců tadleta : http://www.profimarket-mtm.cz/detail/AZ ... ou-proteco
Obrázek
http://www.hasici-kunicky.estranky.cz/


Žena je jako kaktus, čím je starší, tím je pichlavejší.
Muž je opakem ženy, čím je starší, tím méně píchá.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ostricka retezu

#6 Nový příspěvek od aumirek »

jinak nedovedu si moc doře představit že pokud brousíš jen tak že to lízáš že se to zakalí

Uživatelský avatar
cartmanxv
Příspěvky: 535
Registrován: úte lis 06, 2007 7:59 pm
Bydliště: Vlašim

Re: ostricka retezu

#7 Nový příspěvek od cartmanxv »

Já jsem si koupil brusku v Lídlu cirka za 500,- Kč, na občasné broušení dostačující, určitě lepší, než broušení pilníkem.
Tak dlouho jsem si stavěl malotraktory, až jsem si koupil Zetor.....
Zetor 5718

rumos
Příspěvky: 854
Registrován: ned bře 06, 2011 5:47 pm
Bydliště: Kopidlno

Re: ostricka retezu

#8 Nový příspěvek od rumos »

Mnoho lidi si muze myslet ze ne ale opak je pravdou podle mich skusenosti je tam tak debilni kotoucek ze ano. Ale od mnoho lidi sem slysel ze v tech lepsich sou kotoucky ktery to proste nezakali. Vydeli jste nebo slyseli nekdy kdyz brousi retezy ve stihlu ?? Ja ano kdyby to nebyl odborník asi bych ho kopnul do prdele :) to byl hukot zalez si do krcalku a za dve tri miutky vylez z perfektne ostrim retezem a ten tomu teda daval.

Rikam si kdyz budou podobny otacky jako u nejaky profesionalni brusky a stejnnej typ kotoucku musi to jít. Jen me zajimalo jestli nekdo ma uz stim zkusennosti. :friends: taky si chci postavit takovej domaci logosol na tramky aspon tak bude potreba brousit pod jinym uhlem.

Jestlize by se to dalo poridit komplet do nejakych 1500Kč ta bruska s kotouckama tak bych byl spokojen celkem casto pouzivam pilu a za brouseni davam 40Kč davam to brousit zhruba 10-15x za rok.

rumos
Příspěvky: 854
Registrován: ned bře 06, 2011 5:47 pm
Bydliště: Kopidlno

Re: ostricka retezu

#9 Nový příspěvek od rumos »

Co to je obcastne brouseni a jak to myslis lepsi nez pilnikem? zcervena ti zub pri brouseni ?

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ostricka retezu

#10 Nový příspěvek od aumirek »

podle mne je občasné pro mou potřebu pokud se neživím těžbou dřeva a ohledně toho zčervenáni mi opravdu nebere rozum že to je vubec možné pokud neberu pul milimetru ale jen to lížu

rumos
Příspěvky: 854
Registrován: ned bře 06, 2011 5:47 pm
Bydliště: Kopidlno

Re: ostricka retezu

#11 Nový příspěvek od rumos »

Taky jsem si rikal. ale vem si ono zajedes obcas do zeminy tedkon na baraku rezu stolety tramy bez hrebu ale ten prach je svine musis ubrat treba dva milimetry. Ale i na to liznuti nic moc ta bruska co sem mel pujcenou ale nerezalo to spatne to zase ne urcite to asi vyjde levneji nez to davat brousit retez driv v pici ale nabrousim si to sam kdy chci a nemusim za to uz vic platit. :friends: :friends:

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ostricka retezu

#12 Nový příspěvek od aumirek »

jo za pár nabroušení to máš zaplacené

Uživatelský avatar
cartmanxv
Příspěvky: 535
Registrován: úte lis 06, 2007 7:59 pm
Bydliště: Vlašim

Re: ostricka retezu

#13 Nový příspěvek od cartmanxv »

Přesně tak, ta bruska už je dávno zaplacená.
A zub mi teda při broušení ještě nezčervenal, vždy jen tak líznu ostří.
Tak dlouho jsem si stavěl malotraktory, až jsem si koupil Zetor.....
Zetor 5718

rumos
Příspěvky: 854
Registrován: ned bře 06, 2011 5:47 pm
Bydliště: Kopidlno

Re: ostricka retezu

#14 Nový příspěvek od rumos »

Mno pohledam a neco poridim ale do polska se mi proto asi jet nevyplati.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ostricka retezu

#15 Nový příspěvek od aumirek »

no jak to máš daleko tak určitě ne ale i na tom aukru nebo ten druhej odkaznení marné

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“