Ostřička řetězů

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12958
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Ostřička řetězů

#346 Nový příspěvek od Čárls »

To je blbost chladit ty brusy na to nejsou stavěný kup pořádný brus (kotouč) od oregonu a máš klid Však to moje peklo s daleko dražší bruskou sem tu někde psal
Nyní brusku používám jen na srovnání a brousím stihl dva v jednom Pokud po každý nadrži přelíznu tím dva v jednom je to paráda řezání Tak mi to vysvětlil synovec dělá v lese dřevorubec šetříš pilu šetříš řetěz a jde to líp ten brusku doma nemá vubec ani ji nechce
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ostřička řetězů

#347 Nový příspěvek od ota »

No známej když řeže jeho pilou tak to jen drží. Samo dřevorubec od mládí. A taky vezme v lese pilník, jen to polízne a jede dál a lítají mu z pily masakry! :vysmech: Samo, dělá to leta tak umí. Já jsem si tu brusku koupil jen že kámoš byl v lídlu a bavili jsme se o ní a on tam stál a tak mi zavolal že je mají. Samo vezmi mi ji taky. Od té doby brousím s ní. Jasně taky přejedu pilníkem, kor tu Stihlku. Tam je jak novej řetěz a nepotřebuje brát víc. Ale co máme ty jetý řeťízky tak je jedu bruskou. Nastavím si jen malej uběr a jedu. když jedeš pravidelněji uběr minimální. Srovnáš si zuby a vidíš podle jiskry kolik to bere. Nokdy se mi ještě nestalo, aby mi zub zmodral nebo hnědnul. Beru jen fousínek, kouknu a kdyžtak přidám a sjedu to celé ještě jednou. neberu ze zubu flák.
Chlazení nepoužívám. Myslím že to co ubírám je jen maloučko a jedu to s citem. Však je na to čas. A neohřeju to moc.
Na to běžné políznuťí třeba i sebou do lesa mám takovej plechovej vehement a do toho strčíš pilník. Utáhneš ho křídlatou matkou a pilneš. Mám to od dědy je tomu snad 50 let. Dělá to hloubku pilníku samo. Jen držíš uhel a hlavně ,,nehoupat"! :vysmech: No máme těch pil víc, takže po práci jdou ke mě do dílny a tam se postarám o ně. Podle toho co se dělá jedou pily a počet. Ještě jsem už měl tuhle cuky zavolat na inzerát na Stihlku byla tady kus od nás. Větší obsah. Aby byla doma jedna velká. No škoda tenkrát pantatík měl doma kontrastihlku a prodal ji. Byla normálně funkční. Ale šutrák těžkej. Teď na rozřezávání doma by bodla. 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12958
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Ostřička řetězů

#348 Nový příspěvek od Čárls »

Já mám doma MS181 taky uvažuji o silnější ale zatím držím tak nevím jestli to na moje řezání má smysl ještě je v záloze Jonseredka ale je podstatně těžší beru ji jen na velký kusy a má svoje nejlepší léta za sebou a hlavně kde mi je líto trápit stilku :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
kajjik
Příspěvky: 631
Registrován: stř čer 24, 2009 6:15 pm
Bydliště: Zlín

Re: Ostřička řetězů

#349 Nový příspěvek od kajjik »

Chladit NE! Kryty, vana, čerpadlo....

Velké otupení brousit na několik úběrů - tak jako každý jiný nástroj.

Popřípadě zvolit měkčí kotouč.
Zetor crystal 12011 http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 42&t=82270
štepkovač: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 48&t=61022

Co si člověk neudělá, to nemá!!!

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Ostřička řetězů

#350 Nový příspěvek od hugo3 »

myslím že není problém udělat chlazení pro broušení řetízku, ale ten bordel okolo. kdo o tom uvažuje, zkuste si lehce stříkat třeba inj. stříkačkou vodu na běžící kotouč a tutu variantu rychle zapomenete
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12958
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Ostřička řetězů

#351 Nový příspěvek od Čárls »

Asi tak správný kotouč a malé uběry třeba na víckrát a hlavně včas brousit ne když je řetěz tupý jak motyka :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřička řetězů

#352 Nový příspěvek od Atlan »

Na male ubery je predsa pilnik, bruska nastupuje po rezani hliny :D
Ten co stym reze kubiky, pouziva priebezne pilnik, hobik bez tak obcas reze hlinu, tak ze to brusku bude chciet pac s pilnikom to trva.... A su kopce.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřička řetězů

#353 Nový příspěvek od exot »

Světe div se při použití brusky mi řetěz neubývá o nic víc než u pilníku + nenadřu se u toho!
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Ostřička řetězů

#354 Nový příspěvek od Sadra17 »

pod to se podepíšu, a je to možná rychlejší než šmrdlání pilníkem 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ostřička řetězů

#355 Nový příspěvek od bourač »

Sádroši koupil jsi ten SM Parts, lišta+2řetězy? Já už to mám déle, už jsem dal lištu obráceně a řetězy asi 5x broušený.
Ale skácelo odvětvilo a nařezalo to asi 50kubíků.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Ostřička řetězů

#356 Nový příspěvek od Sadra17 »

jo po nějakých 10 kubíkách ve slabým jsem sundal řetěz na broušení, ne že by byl tupej ale už to nebylo ono 8) za ty peníze dobrá koupě
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ostřička řetězů

#357 Nový příspěvek od DYK »

Čárlsi, od té doby, co mám od tebe ten přípravek od Oregonu, tedy druhej, vrátil jsem se k nim a brousím jen sněma. V jednom mám pilník na malou 3/8 v druhým na velkou. A protože to má i doraz na stejnou délku hobovacích zubů jedu jen s něma. Řetězy na pilách nechávám, vozím s sebou náhradní nabroušený, kdyby něco ale zatím nic.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12958
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Ostřička řetězů

#358 Nový příspěvek od Čárls »

Dyku psal sem každý dle svého každýmu vyhovuje něco jiného Já jedu 3 řetězy a ty točím jeden otupím dám další a jedu dál Večer pak nabrousím Buď bruska nebo jen tím pilníkem v takovým přípravku co mám co nahradí lištu tam upínám řetěz a brousím pilníkem Jde to líp jak na liště Někdy jak sem psal brousím přímo na pile Dle okolností
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Ostřička řetězů

#359 Nový příspěvek od Killer Koly »

v brouseni pily jsem amater a v rezani taky, proto bych potreboval poradit. vlakno jsem procetl cele, ale nikde jsem se nedozvedel, jestli je mozne na jedne brusce brousit vic typu retezu. mam tri pily, na kazde jiny retez a uz me nebavi to smrdlat pilnikem (nehlede na to, ze to an moc neumim). jak se vlastne takova bruska nastavuje? a je to mozne u kazde brusky nebo jen u profi?
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
kajjik
Příspěvky: 631
Registrován: stř čer 24, 2009 6:15 pm
Bydliště: Zlín

Re: Ostřička řetězů

#360 Nový příspěvek od kajjik »

Ano, můžeš brousit na jedné brusce více typů řetězů.

Většinou jsou v balení tři typy kotoučů (různá síla a tudíž i rádius). Já teda dělám vše tím nejužším. Rádius si orovnavam dle potřeby. Taky mám dvě různé pily a pro veřejnost dělám samozřejmě taky různé velikosti řetězů.
Měnit kotouč kvůli dvěma řetězům nehodlám.

Nastavení brusky je i na YouTube.
Zetor crystal 12011 http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 42&t=82270
štepkovač: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 48&t=61022

Co si člověk neudělá, to nemá!!!

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“