Povinné ručení na traktor

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
standakvech
Příspěvky: 75
Registrován: úte úno 01, 2011 8:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Povinné ručení na traktor

#1 Nový příspěvek od standakvech »

Ahoj lidi. Kolik kdo platíte pojistku za traktor? Já mám Supra r.v.-1964 a platím 116kč za rok. 8)
A není na veteránských papírech ale normálně přihlášenej. Konečně pojišťovna která má pochopení 8)

Uživatelský avatar
standakvech
Příspěvky: 75
Registrován: úte úno 01, 2011 8:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Povinné ručení na traktor

#2 Nový příspěvek od standakvech »

Je to pojišťovna ČPP a mám tam ručení 35mil.

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení na traktor

#3 Nový příspěvek od Mikro »

ČPP je nejlevnější, ale je taky holým neštěstím pro toho kdo sní chce něco dostat :(

Uživatelský avatar
standakvech
Příspěvky: 75
Registrován: úte úno 01, 2011 8:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Povinné ručení na traktor

#4 Nový příspěvek od standakvech »

Mě jde hlavně o zelenou kartu pro policii moc toho nenajezdím.

zetornd
Příspěvky: 695
Registrován: úte lis 25, 2008 10:14 pm

Re: Povinné ručení na traktor

#5 Nový příspěvek od zetornd »

Nenajezdíš nebo najezdíš, to je úplně jedno, pokud pojišťovna má plnit, udělá vše, aby plnit nemusela. Potom "platná" STK nic neznamená , když na papíry nějakého polského přívesu je provozován přívěs rumunský.

Ahoj

Uživatelský avatar
standakvech
Příspěvky: 75
Registrován: úte úno 01, 2011 8:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Povinné ručení na traktor

#6 Nový příspěvek od standakvech »

Pokud to legálně přihlásím na registru vozidel tak už je to valník takový jak je psáno v papírech a nikdo s tím nic neudělá.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Povinné ručení na traktor

#7 Nový příspěvek od aumirek »

ale udělá je to normální podvod jezdíš li s něčím co má uplně jinej puvod než jsi uvedl tudíž jezdíš s jiným strojem než si pojistil a tudíž ten je nepojištěnej

Uživatelský avatar
standakvech
Příspěvky: 75
Registrován: úte úno 01, 2011 8:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Povinné ručení na traktor

#8 Nový příspěvek od standakvech »

Když vyměníš u auta motor a karoserii tak je to taky podvod?? Je to normální přestavba nééé :evil:

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Povinné ručení na traktor

#9 Nový příspěvek od radas »

ano je to přestavba pokud nedáš místo kastle třeba z oktávky kastli z megana :smich: :smich:

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Povinné ručení na traktor

#10 Nový příspěvek od aumirek »

kamaráde a už jsi se pokoušel na papíry z trabanta přihlásit škodovku no nevím i když se ti to podaří zajisté to je podvod a stejné je to u vleku zajisté při tom přihlášení ani necekl že papíry je třeba naše vlečka a přestavěl ji na rumuna
A proto při případné havárce to je nepojištěné vozidlo navíc sankce za podvod a také při tom přihlašováni jasně podepsal že uvedení nepravdivých udaju je trestné

Uživatelský avatar
standakvech
Příspěvky: 75
Registrován: úte úno 01, 2011 8:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Povinné ručení na traktor

#11 Nový příspěvek od standakvech »

STK je tu od toho aby určila jestli je vše podle zákona tachnik na registru se řídí jejich vyjádřením tak nevím co je na tom (pokud to projde touto úřednickou mašinérií) nelegálního ??? :shock: A ukažte mi toho kdo dneska bude řešit původ 40let starého valníku :jazyk:

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Povinné ručení na traktor

#12 Nový příspěvek od Franta.cz »

Původ bude řešit pojišťovna, aby nemusela plnit. :jazyk:
standakvech píše:STK je tu od toho aby určila jestli je vše podle zákona tachnik na registru se řídí jejich vyjádřením tak nevím co je na tom
No a z tohole důvodu se dozvíš, že jsi STK dělal s jiným valníkem a poškozenému klopíš ze svého :penize: No ale to je tvůj boj.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Povinné ručení na traktor

#13 Nový příspěvek od aumirek »

standakvech divná otázka kdo bude řešit puvod 40 let starého valníku no samozřejmě ten kdo bude muset platit to znamená pojištovna a dokonce třebas i ten kdo ti nedá přednost a u soudu řekne že vlastně na cestě nemáš co dělat a věz žo to nakonec uhraje na polovinu ale jak tu někdo řekl to je tvuj boj a každej si musí uvědomit že získá li něco podvodem ne vždy to musí být zisk a muže na to doplatit
Ps a věz že ve světě je celkem běžné že pojištovna vezme po havárce vozidlo a prohlídne ho a třebas u skutru stačí vyměnit jen trysku a je to rázem vozidlo co nemá co dělat na cestě se všemi dusledky

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Povinné ručení na traktor

#14 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Pojišťovny jsou dobré instituce do té doby než po ní vyžadujete pojistné plnění :( Budou hledat sebemenčí pochybení, jen aby nemuseli hradit v plné výši pojistné plnění. Pro pojišťovnu není žádný problém si nechat udělat znalecký posudek s kulatým razítkem ,zda bylo vozidlo v osudný okamžik 100% stavu a odpovídalo technickému průkazu, kterému byl přidělen.
I desítky let staré stroje měly typové označení od výrobce a i když výrobce zanikl, vždy existuje tvz. nástupnická organizace, která přebírá veškeré výkresové a technické dokumentace k jednotlivým typům, tudíš není problém např.dohledat zda na vozidle vyrobeném v roce 1950 daného typu, byl opravdu požit šroub pevnosti 5S na brzdovém třmenu. Atd.
P.S s tím šroubem jsem dal příklad, toho by si technik na STK nevšiml a pokud by při intenzivním brždění došlo k ustřižení šroubu a tím k nefunkčnosti brzd a havárii a pojišťovna by měla znalecký posudek dokazující skutečnost, že byly brzdy opraveny neadekvátními ND, osr..li by jste to v plném rozsahu.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Povinné ručení na traktor

#15 Nový příspěvek od aumirek »

Krcaka1 přesně tak i když popravdě se jim ani mnohdy nedivím na druhou stranu musím uznat že i když se opravdu nepředaj tak tuhle možnost prověřit si havarované vozidlo zas tak moc nezneužívaj a ta vlečka na papíry jiného výrobce je super ale jen do prvního pruseru pak tě to muže stát i milion

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“