Opop H41 výdrž teploty

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
eugen
Příspěvky: 301
Registrován: pát lis 21, 2008 10:57 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Opop H41 výdrž teploty

#1 Nový příspěvek od eugen »

Omlovám se za druhé přidání ale tam jsem to dal do technických problémů a asi do špatné sekce nikdo tam moc na to nekoukl.

Zdravím Vás. Řeším jednu věc a to že bych chtěl využít tento kotel a topit s ním na 100 až 110 stupnů a to v otevřenemém systému jako že bez tlaku, pouze bych měl otevřenou nádrž a oběhové čerpadlo. A v tom sekundární okruh který by se ohříval. Vody zhruba 100-300litrů podle toho jak by se mi chtělo napustit sud a jak by to vůbec fungovalo. Ale chci se zeptat zda to ten kotel vydrží tuto teplotu. Samozřejmě že by to bylo jenom použito párkrát. Je totiž plechový a kdoví jak zachovalí ale zase díky tomu že by tam nebyl tlak tak by to mohl vydržet. Co vy na to. A taky jestli klasické oběhové čerpadlo by tu teplotu i když na zpátečce vydrželo?

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: Opop H41 výdrž teploty

#2 Nový příspěvek od vizovjan »

K čemu má sloužit ten sekundární okruh? Pokud je ten okruh otevřený, to tam bude jako ta voda vřít?
Dost otázek - nyní k odpovědím. Většina kotlů musí nějakou tu teplotu zvládnout a mnohým se povedlo kotel přehřát přes 100-110°C a kotel to zvládl. Jediný kompetentní k této odpovědi je ale výrobce kotle, pokud on řekne, že jo, tak jo. Mnohé kotle je možné používat jako varné, či s olejovou náplní mohou mít sekundární varný okruh.
Oběhová čerpadla mají někde napsaný rozsah použitelnosti.
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

eugen
Příspěvky: 301
Registrován: pát lis 21, 2008 10:57 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Opop H41 výdrž teploty

#3 Nový příspěvek od eugen »

no ono jde o to že bych chtěl ohřívat bazén a nechci aby voda kolovala v kotli co je v bazénu proto ten druhej okruh a zase v takovém malém množství vody jako v tom co bude v kotli to dosáhneš hned tu teplotu. Možná bych to i uzavřel ale pak taková teplota dělá velké rozpětí to by ale asi chtělo dost velkou expanzku na to. Ale jde o to že když přetopíš kotel na tolik tak to třeba na chvílu přežije ale třeba celej den to právě nevím. Je to starej kotel tak 15 let asi takovej bílej a přikládání z vrchu je dělanej hlavně na uhlí ořech. Na netu jsem ani foto nenašel musím ho vyfotit.

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opop H41 výdrž teploty

#4 Nový příspěvek od Mikro »

Pokuď jde o uzavřený okruh, tak můžeš vodu udržet i na teplotě 374 °C aniž by začala vřít, ovšem nevím zda tvůj kotel vydrží k tomu potřebných 22 MPa :smich:
Párkrát se nám povedlo zatopit v kotli aniž by ho někdo otevřel a fuj čekali jsme kdy to srovná barák se zemí :tyty:

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: Opop H41 výdrž teploty

#5 Nový příspěvek od vizovjan »

Do bazénu přece nepotřebuješ takovou teplotu, pokud budeš mít dostatečnou plochu výměníků, tak musí stačit, když budeš topit na normální teploty do 80°C. Nebo proč chceš přes 100°C? To má být sauna, nebo v tom chceš občasi pařit prase :)
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

eugen
Příspěvky: 301
Registrován: pát lis 21, 2008 10:57 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Opop H41 výdrž teploty

#6 Nový příspěvek od eugen »

no jelikož nemá kapiláru na předních dvířkách a nereguluje vzduch tak to hoří na plno. Jel jsem s vím jednou celou zimu no a hruza furt vyhaslé. Proto chci bejt připravenej na to že pokud ho na futruju a nechcu chodit k němu po 15minutách tak že když se stane že to vyjede na 100stupnů a pokud by to byl uzavřený systém a třeba pojistovací ventil odfoukne a drželo by se mi to na 100 tak aby mi zachvilku se nerozpustil :-) Nevím myslím že pokud by v něm nebyl tlak který pohlídá redukčák tak by to mohl vydržet.

Ještě mě napadlo co do něj narvat olej jak je to s jeho rozpínáním? A jestli oběhový čerpadlo by s ním nemělo problém v četně ventilu na hlídání přetlaku.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“