Cena za traktor ve sluzbe

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Cena za traktor ve sluzbe

#1 Nový příspěvek od mazhor »

Cau. Uz par lidi bylo za mnou kvuli tomu, ze potrebovali udelat, nebo odvezt traktorem. Jednalo se predevsim o:
- prace v lese s naviakem + odvoz dreva z lesa
- prevazeni vseho moznyho
- polni prace (orba, vlaceni, prace s kultivatorem, sazeni brambor sazecem)
- seceni, obraceni sena, odvoz sena

Traktory mam 6245 a 3011. Vsechno naradi a vlecky pouzivam vetsinou svoje. Problem je v tom, ze nevim kolik si rict za motohodinu, aby se na me nedivali zkrz prsty, ze je odiram. Ale zaroven abych to nesponzoroval - nejde jen o projetou naftu, ale i amortizaci a udrzbu traktoru, naradi a ja tam taky nebudu zadarmo ze :). Proste nejakej rozumnej kompromis. Co radite, popr. za kolik delate vy?

Uživatelský avatar
TomikKouril
Příspěvky: 4457
Registrován: úte lis 27, 2007 4:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#2 Nový příspěvek od TomikKouril »

Nevím,jestli zrovna za motohodinu,ale pod 500 kč za hodinu bych nedělal
UKT Landini Vision 105 plus navijáky Igland 2-6 tun

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#3 Nový příspěvek od Mirek LKT »

cenu máme každej svojí ...v tomhle těžko radit , pro známé nebo pro lidi od kterých bych pro změnu něco mohl chtít já ,to dělám opravdu za hubičku nebo většinou jen za naftu. Pokud si mě někdo najme takříkajíc "natvrdo " mám taxu 600 Kč/hodinu - ne motohodinu ! Do ceny samozřejmě počítám i dopravu na pracoviště.

Možná se to někomu zdá dost , ale mě bagr k baráku taky nepřijede za 300 stovky na hodinu.
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#4 Nový příspěvek od vizovjan »

Pokud tě to neživí, nesplácíš techniku a nepočítáš s nějakým významným přivýdělkem a hlavním tvým záměrem je, aby tě nepomlouvali, tak můžeš jít s cenou dost nízko, ale 400Kč/MTH s 6245 je charita. Traktor přece jen žere naftu, sem tam se něco kazí, sedíš v něm ty... s 3011 můžeš možná jít o 50Kč/MTH níž... Pokud je to ale tvrdá práce (mulčování, orba), kde si veme traktor víc nafty a víc se ti ojíždí závěsná zařízení, tak je třeba připočítat nějaké peníze za ně. Druhý náhled na věc mají lidi, kteří dělají profesionálně s traktorem a těm budeš s těmato cenama škodit, protože tebe neprofesionála budou s nima porovnávat a oni budou ti "drazí a zlí" (přičemž 600Kč/hod skutečně není žádná zlodějina, ale pro člověka, který z toho odvádí daně a soc-zdrav, je to skoro nutnost).
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

P_e_p_e
Příspěvky: 107
Registrován: pát pro 03, 2010 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#5 Nový příspěvek od P_e_p_e »

Podle mě 500,-Kč/hod.Traktor zadarmo nejezdí a opravy taky něco stojí..

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#6 Nový příspěvek od feki »

...nech zapytas hockolko, ajtak sa to ludom bude zdat vela. malokto si to necha vysvetlit a da ti za pravdu ze je to rozumna cena

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#7 Nový příspěvek od pawka »

za 500 kdyz to bude pohodovka za vic kdyz to bude rasovina!!!ty za to prece nemuzes zes tahal strom a ulitl ti zaves,kdyz nic jinyho nauctujes 500+zaves....trapnej priklad,ale tak to chodí
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#8 Nový příspěvek od Mako4991 »

Nič osobné, ale keby mi niekto niečo takto naúčtoval, tak ho pošlem do preč. Však keď prišiel ku mne, tak ten traktor nebol 100%ný. Má započítať opotrebenie? Teda 10% ceny nového/rok? Majory jazdia desaťročia, tak to by bol stratový zasa strojník. Neviem ako sa pohybujú ceny, ale myslím, že by bolo najvhodnejšie odlíšiť druhy práce a nekomplikovať si to.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#9 Nový příspěvek od pawka »

a proto si take musime rict: hele kaslu ti na to tady si zadarmo znicim traktor ahoj
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#10 Nový příspěvek od aumirek »

toto je velice těžká otázka více méně souhlasím s tím co řekl mako.Ale asi takhle lidi s dědiny bych rozdělil asi takhle.Dobrý známý za naftu běžnej soused či známej max 200 za hod za víc by mne stejně poslal někam no a pak je tu pár lidí co bych neudělal ani za 1000.A ty ostatní absolutně cizí za 500 ale to už je kšeft tudíž i povinost to zdanit.

Uživatelský avatar
Zdeněk B.
Příspěvky: 452
Registrován: úte říj 30, 2007 10:31 am
Bydliště: Tábor

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#11 Nový příspěvek od Zdeněk B. »

Pro známé, od kterých bych mohl něco potřebovat jezdím za 300Kč/h, pro všechny ostatní začínám na 500Kč/h podle práce, s vyvážečkou 600Kč/h. Sice už jsem si párkrát vyslechl co jsem to za zloděje a jestli se nestydím. Tak jsem je pro příště odkázal na služby místního družstva a světe div se, po roce za mnou byli znova jestli bych jim odvezl dřevo, že to u družstva v konečném součtu (ruční nakládání) vychází hrozně draho.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#12 Nový příspěvek od Johny1490 »

Ja by som to rozdelil na dve skupiny: lahke prace 400+ a tažke prace 600+ . Napriklad taka orba tam tej nafty spáli hodne tak tam tych 600korun určite. Ale zase druha vec je ta že jak šikovno robiš, napriklad ja ked idem niekam niečo robit tak vypitam viac ale stroj ide na MAX žiadne flakanie. SPravim čo treba a idem preč žiadne šanovanie a podobne veci. A su ludia ktori platia a su ktorim sa zda vela aj 100korun na hodinu takže bud to chce alebo nechce ina cesta neni. :)

Uživatelský avatar
vjf55
Příspěvky: 161
Registrován: úte říj 21, 2008 7:44 pm
Bydliště: 53401 holice

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#13 Nový příspěvek od vjf55 »

Mako4991: no s tím souhlasím když někdo jede na melouch a zadře motor nemuže chtít nahradu na zakazníkovi ani nějaky podíl je to čistě jeho věc a musí si nějaky riziko požkození započítat už do hodinovy sazby

milanm
Příspěvky: 846
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#14 Nový příspěvek od milanm »

já to vyřešil po svém dělám řemeslo jako osvč na hodinu si beru 170,- no a když du dělat s traktorem tak si na něj počítám 120,- za traktor /nafta-opotřebení/ dohromady 290,- ber nebo neber.to je za můj domaděl
vedle soused za odvoz fůry dřeva z lesa 500,- tam 5km zakazník si naloží a zpět 5km a na dvoře ti to vysype traktor má 6911
musíš bejt šikovnej miláne nešikovnejch je dost
http://www.youtube.com/watch?v=WSRiLa3JH00
http://milanmo4x4.rajce.idnes.cz/

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#15 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Je lepší pro nikoho nedělat, pač je to nevděčné, živnostník si dá spostu věcí do nákladů a já jako fyzická osoba si nedám nic. Když spočítám ten čas a motohodiny co pro někoho dělám, tak mám třeba o x let zkrácenou GO traktoru než kdybych dělal jen pro sebe.
Každej za vámi příjde s tím, že to bude mít levné, může si přeci najmout firmu a též ji zaplatit, proč někdo otravuje mě, když já se tím neživím a jsou na to firmy.
Pak jdete koupit nové pláště (20,000kč) a další ND a to jsou palby a kde mám pak ten čas co to spravuji a jěždění a shánění, to už mi taky nikdo nezaplatí.
Nafta, práce, amortizace, - vůbec se to nevyplatí pro někoho dělat :(
Pak tam oráte 1 hodinu a dotyčný Vám dá 300kč, tak bych se na to ......
Objednám traktorbagr, přijede a dál půl plynu a dělá úplně v klidu a za 1h naúčtuje 750kč plus DPH

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“