Cena za traktor ve sluzbe

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Co si za to rict?

#106 Nový příspěvek od Matúš »

Tak keď ide napr. niekomu mulčovať a ten ,,niekto" má na lúke napr. nejaký kus železa, ktorý mu poškodí mulčovač... Je to Tonyho chyba alebo toho ,,niekoho", ktorý vlastní lúku? :-/

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si za to rict?

#107 Nový příspěvek od Antony30011 »

Když jedu mulčovat pozemek kde je metrová tráva a předtím sem ho neviděl a je tam nějakej bordel, je to moje chyba? Já myslím že ne. To se zeptám, jestli je to čistý tzn žádnej špalek, pařez, šutr, obrubník atd. Když potvrdí tak ok, ale upozorním, že jestli chytnu zapomenutej pařez xx cm vysokej a zkurví mi to nože nebo něco horšího, tak ND platí ten kdo si mě pozval. Zatím takovou zkušenost (bohudík) nemám, jen sem jednou sejmul flašku od piva a i to byl pěknej rachot. Známej jezdí služby se zetorem s příkopákem a má i nějakej vzor smlouvy, kde se o poškození nezaviněným jeho vinou (právě ten zapomenutej pařez nebo šutr) píše, zkusím to sehnat

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Co si za to rict?

#108 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak takhle jo. ja mel spis v hlave ze treba neco vymrvis na poli pri orbe atd, proste pri necem, kde je to fakt tvoje chyba nebo unava materialu. Takhle to beru.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si za to rict?

#109 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tak prasklý střižný šrouby na pluhu fakt nepočítám :D jelikož je tady všude šutr, tak jich běžně vozím 10 s sebou. Ale vzít prostě mulčovačem nebo bubnovkou zapomenutej špalek nebo velkej šutr je prostě věc, kterou by měl "nájemce" zaplatit do poslední kačky.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Co si za to rict?

#110 Nový příspěvek od mastnacek »

Tos me pripomnel, ze jsem zapomnel na louce par kulu a uz zarostly travou :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si za to rict?

#111 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tak přeju hodně zdaru při sekaní 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si za to rict?

#112 Nový příspěvek od Ondras83 »

no ja to vidim celej zivot od taty, od malicka si s tim jeho trkatorem doma delame vsechno a vzdycky nekdo prijde...jee, ty mas ten traktor, prijel bys mi to tam taky zorat? no a rekni sousedovi ne, zejo...jednu dobu uz se nam to podarilo vymitit, ze nikdo nechodil, ale pak najednou jednomu, pak jeste starostovi no a vloni uz jsme zase jezdili 9ti z 10ti zahumenek

no a uz vidim, az budu kopat plot a novej soused se tam bude plahocit s koleckem a ja na druhy strane budu jezdit s traktorem, tak uz je mi jasny (z predchozi zkusenosti)...jestli bych mu tam taky nemohl zajet...nebo dalsi z vychcanosti prijde pokazdy, kdyz s tim vyjedu pred vrata...je mi blby mu rict, ze nikam nejedu, ze misto poradani sipkovyho turnaje a vychlastavni celyho vikendu v hospode muze taky neco udelat nebo setrit na svuj, ale zase na druhou stranu pohunka delat nechci...no a jak nekomu reknu, ze to bude stat 500,- tak si to kazdej rozmysli :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si za to rict?

#113 Nový příspěvek od Antony30011 »

Ondras83 píše:no a jak nekomu reknu, ze to bude stat 500,- tak si to kazdej rozmysli :)
Když si to rozmyslí, ať si to rozmyslí. On si každej myslí, že ten traktor jezdí na dobrý slovo a na tom jeho kousku, že si snad ani nemužeš dovolit počítat nějaký opotřebení. Ale jak je těch záhumenek 10, jak říkáš, už se to počítat musí. Já tady sázím jednomu borcovi brambory a ten je s tatem tak rád, že když řeknu stovku tak mě vrazí 2 a pulčák. Brambory sem mu narhnoval na tajňačku, protože už mě bylo blbý, že su přeplacenej :D

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Co si za to rict?

#114 Nový příspěvek od aumirek »

není to zas tak jednoduché pozvu li si firmu či soukromníka co si počítá 450 na hodinu je to v pořádku takové jsou zhruba ceny.Pokud si pozvu známého co to má jen takovej přivýdělek nikde nezdaněnej je už 450 sakra dost a mě osobně nebo já druhého bych poslal někam.Nehledě na to že mezi známými se to u nás dělá za děkuji a pod neb vím že příště pomuže s něčím on mi samozřejmě naftu elektřinu a pod mu zaplatím

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Co si za to rict?

#115 Nový příspěvek od frturek1 »

za dekuju? to snad uz ani nejde, ja hodne dobrym znamim jezdim za naftu plus neco dobryho do briska, prijedu s plnou nadrzi udelame praci pri odjezdu me dotankuje, tem znamejm ale ne uz moc a vycuranlkum co cekaj ze je znamej a udelam mu to za dekuju predem rikam ze jedu za X na hodinu/hektar

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Co si za to rict?

#116 Nový příspěvek od aumirek »

fiturek tak jsme malá dědina takže se dost známe.A sousedská výpomoc zdarma je tu běžná.Traktor mám malinkatej spíš dětskej takže s ním moc toho neudělám.Ale mám slušnou dílnu soustruh a pod a pokud dělám něco sousedovy hanba by mne fackovala za to něco vzít max tak naturálie.A taktéž vím že když mi soused přišel poorat či posekat louku nic nevzal jen tu naftu.Ale to je fuk chtěl jsem říct že 450 na hodinu by tu nikdo nedal pokud to je jako fuška něco jiného je firma
Ps jinak věřím ti že za děkuji se ted už moc nenosí vše se počítá na peníze a obyčejné kamarádství už nefrčí

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si za to rict?

#117 Nový příspěvek od Antony30011 »

Aumirek: takle to funguje opravdu jen mezi kamosema. Ja ti posecu, ty mne neco vysoustruzis. Ale mezi cizima lidma co vidis dvakrat do roka prave kdyz tam jedes neco delat? To by mi mohli za dekuju :evil:

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Co si za to rict?

#118 Nový příspěvek od aumirek »

Antony30011 samozřejmě také jsem to psal ale i tak přesto vzít třebas za traktor těch 450 hod tak je rozdíl je li to firma či jen fuška čily čistej příjem byt cizímu člověku.Samozřejmě cizímu co vidím 2 krát do roka to neudělám zdarma či jen za naftu to dá rozum ale i mu to musím udělat levněji než firma

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Co si za to rict?

#119 Nový příspěvek od aumirek »

Manželka dělá na statku tu je ceník praci pro občany takže pokud by asi někdo chtěl za hodinu práce samodělem 450 moc by asi nepochodil

převoz dříví a dalšího materiálu - traktor Zetor 7745 - 350 Kč/ Mh (motohodina), traktor Claas 500 Kč/ Mh (motohodina)
polní práce - traktor Zetor 7745 - 450 Kč/ Mh (motohodina), traktor Claas 600 Kč/ Mh (motohodina)

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Co si za to rict?

#120 Nový příspěvek od Matúš »

Aumirek to tam máte nejako lacno :-/
A aj si myslím, že je blbosť za všetky poľné práce pýtať rovnako. Predsa je iné, keď traktor orie, ako keď len napr. plečkuje zemiaky, nie?

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“