Cena za traktor ve sluzbe

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ku-pe
Příspěvky: 212
Registrován: sob lis 27, 2010 10:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#136 Nový příspěvek od ku-pe »

Myslím,že z toho nemusíš mít špatný pocit,protože ta cena je fakt dost kamarádská a kamarád by si měl zjistit normální tržní cenu,aby byl v obraze.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#137 Nový příspěvek od mazhor »

Napsal jsem to jen jako maly priklad toho, jak je takova prace pro znamy nevdecna.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#138 Nový příspěvek od other-side »

no, já účtuju 500Kč/mth když jezdím Zetorem, ale jak jsem tak zjistil, mth stroje a h člověka je rozdíl, neb 2,8mth stroje mi zabralo cca 3,5h člověka

a těch 500 je podle mě úplný minimum, protože nafta, stroj a na člověka zbyde sakra strašná částka, ale já jsem moc rád, když mi někdo účtuje jen to pětikilo, protože podle mě by klidně mohl říct 700-800 což je podle mě takový to minimum co účtovat

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#139 Nový příspěvek od pavel sk »

U nas sa hovori kamarati, rodina budme, dlhy si platme. Tiez taketo roboty neznasam.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#140 Nový příspěvek od Franta.cz »

mazhor píše:Cerstva zkusenost z minule soboty: Kamarad se kterym obcas jdeme na pivko opravuje starej barak, mel domluveny UNC a potreboval odvozit sut. Jezdil jsem mu 5hodin, dostal obed a za praci s traktorem + 5t vlek si rekl 1500. Nerekl ani slovo a zaplatil, ale bylo videt,ze ho cena neprijemne prekvapila. Pritom 300 za hodinu s traktorem a v sobotu, coz je jedinej den, kdy se da doma neco kloudne udelat (nedele dodrzuju), me neprijde prehnana, spis docela kamaradska. I tak z toho nemam dobrej pocit....nejlip se na nejaky fusky vykaslat.
To máš z toho, že mu cenu neřekneš dopředu.
Ceny mám spočítaný a než někam dojedu řeknu:,, za hodinu si vezmu tolik a tolik".Když chceš přijedu jestli ne, sežeň si jinde nemám problém.Pokud se sumu platící dozví, až po práci vždycky jsou s tím problémy a stojí to za h...o.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#141 Nový příspěvek od mazhor »

Vetsinou to tak delam. Bohuzel tentokrat ne,ani nevim proc. No pouceni pro priste. Popravde jsem nejradsi, kdyz nikdo nic nechce :red:

Jakub Svoboda
Příspěvky: 1295
Registrován: pát bře 21, 2014 7:43 pm
Bydliště: Senec u Rakovníka

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#142 Nový příspěvek od Jakub Svoboda »

JJ, byl jsem na jaře špalíkovat a cenu jsme si domluvili dopředu a platba proběhla k oboustranné spokojenosti. Takže jak praví Franta. 8)
Zetor 5611
Fendt F12HL
Bibošuv špalíčkovač v.č.278
Paletizační vidle do 3.bodu, PAJ 1V-sklopka, Nesené brány a smyk,
Fekál 3m3, Fahr KM22

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#143 Nový příspěvek od Antony30011 »

Já taky říkám předem, hodinovku a odhad za práci. Ale nerad jezdívám... člověk se pak dívá přes prsty, i když cenu odkejve. Většinou jen rodině...

Uživatelský avatar
Juro123
Příspěvky: 125
Registrován: stř lis 24, 2010 3:23 pm
Bydliště: okolie PE

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#144 Nový příspěvek od Juro123 »

mazhor píše:Cerstva zkusenost z minule soboty: Kamarad se kterym obcas jdeme na pivko opravuje starej barak, mel domluveny UNC a potreboval odvozit sut. Jezdil jsem mu 5hodin, dostal obed a za praci s traktorem + 5t vlek si rekl 1500. Nerekl ani slovo a zaplatil, ale bylo videt,ze ho cena neprijemne prekvapila. Pritom 300 za hodinu s traktorem a v sobotu, coz je jedinej den, kdy se da doma neco kloudne udelat (nedele dodrzuju), me neprijde prehnana, spis docela kamaradska. I tak z toho nemam dobrej pocit....nejlip se na nejaky fusky vykaslat.
A to preto,že nemate eurá. Keby si mu povedal 50€,tak to vôbec nie je veľa.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#145 Nový příspěvek od matisx »

Lidi se jeste nezbavili navyku jak to bylo za komancu-traktor se pujcil erarni z JZD i s plnou nadrzi a kdyz pak clovek dostal 2pivka byl rad jakej neudelal kseft :-/
a lidi co ty stroje nemaji porad v tomhle ziji :cert: a kdyz reknes cenu koukaji ze je chces okrast :cert:

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#146 Nový příspěvek od pirat »

No ja jezdim s malym traktorem 400kč/hod(50koni) a s vetsim 500kc/hod (95koni) plus 100kc za hodinu prislusenstvi k traktoru a kdyz nekde cekam tak 250kc za hodku

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#147 Nový příspěvek od CB750 »

Kubota 7001 z pluhom 15€ z rotavátorom 20€ ak ti to vela rád si pospím a nemusím vstávať.
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

jogr
Příspěvky: 78
Registrován: stř pro 14, 2016 8:40 am
Bydliště: Púchov

Koľko za službu.

#148 Nový příspěvek od jogr »

Zdravím priatelia, mal by som dotaz ohľadne cien za poskytnutie služby napr. pokosenie, pooranie, sadenie zemiakov sádzačkou atď. ( zetorom 7xxx) Nemám šajnu to finančne ohodnotiť. Máte niekto na to nejakú pomôcku resp. recept, aby cena za službu bola adekvátna pre obidve strany. ďakujem za postrehy ( Čo si pametám tak napr. furman s koňom kedysi bral za posadenie zemiakov 100,- sk za vreco :) )

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Koľko za službu.

#149 Nový příspěvek od honzasl »

No, nejlépe se inspirovat u "konkurence":

http://www.tsvitkov.cz/cenik-praci/

Pak už jen záleží, na kolik si člověk cení svoji práci, tj. když to dělá bez nároku na vlastní odměnu, tak už zbývá jen náklad na naftu - to se dá lehce změřit - a odpisy stroje.

jogr
Příspěvky: 78
Registrován: stř pro 14, 2016 8:40 am
Bydliště: Púchov

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#150 Nový příspěvek od jogr »

Tak čo som si prečítal je pekná divočina a povedanej vela pravdy. Držať sa spotreby nafty nie je moc korektné, nakoľko nafta je ta najmenšia položka. Napr. pôjdem sadiť zemiaky z 7211 a českou sadzačkou. posadím 3-4 vrecia za cca 1 hodinu pričom spálim cca 2-3 litre nafty. Takže nech je nafta 5e, amortizácia 5e,môj čas 5e = cca 15 až 20e. Je toto adekvátne ? Ten ktorému túto službu spravím za 20e bude preveľmi šťastný nakoľko za 1hoďku má posadené ( nie pol dňa), nepotrebuje k tomu žiadných iných ľudí, nepotrebuje im dať pojesť - vypiť a ma urobenú peknú robotu. Ja pritom pracujem s technikou za 10 000e, takto sa ten traktor nikdy nezaplatí a ani si na seba nezarobí a to nehovorím o svojom čase. Môj verdikt je, že za 15e svoj zetor ani nenaštartujem, stačí mi keď idem kúpiť nejaké nd a za 15e si môžem tak max. kúpiť nálepku zetor. Nájsť rovnováhu k spokojnosti oboch strán je viac menej nemožné.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“