Cena za traktor ve sluzbe

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#151 Nový příspěvek od peny »

:smich: :smich: :smich:

najskor sa pytas a tvrdis ze nemas sajnu co mas pytat, a na druhy den uz presne vies za pod 15 € ani nenastartujes traktor 8) 8)

jogr
Příspěvky: 78
Registrován: stř pro 14, 2016 8:40 am
Bydliště: Púchov

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#152 Nový příspěvek od jogr »

peny neviem čo ti je smiešne, ale keby si najskôr vnímal súvislosti tak by si možno vedel, že som založil zbytočné vlákno - tému, následne moja téma bola presunutá do "cena za traktor ve službe" kam patrila a o ktorej som nevedel. Po prečítaní všetkých príspevkov som si urobil obraz a samozrejme, keď sa tu chceš chýtať za slovíčka tak akú takú šajnu som mal. Toto bola pre mňa posledná kvapka, viem, že su tu na fóre rozumní a slušní ľudia, ktorí nepotierajú ľudí za názor aj keď s ním nesúhlasia. Tak nech sa páči "peny" môžeš sa odbavovať ďalej. S pozdravom

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#153 Nový příspěvek od Matúš »

Chlape koľko je adekvátna cena za službu sa tak nejako nedá povedať. Ak nikto v okolí 10 km nemá techniku, tak si tak nejako môžeš popýtať hocikoľko. U nás v dedine je tak 1 traktor na jeden dom, ak nie aj viac a v okolitých dedinách tiež nejako tak. Každý má v minimálne v rodine aspoň tú základnú techniku k tomu a teda tu by si sa službami neuživil. Keď ma niekto zavolá, tak to je väčšinou niekto z rodiny (tam je samozrejme cenník iný) a keď niekto ,,cudzí" tak väčšinou len nejaké menšie ,,zákazky" a to tam dám tak nejako od oka, ale vždy aspoň 5€, aj keď mu len možno prejdem 2x pole kultivátorom, čo trvá dajme tomu 5 minút. Inak napríklad len tak pre príklad s vlečkou pýtam tak 25-30€ na hodinu. Všetky roboty začínam tak na 20€ za hodinu.

klepos5
Příspěvky: 41
Registrován: pon dub 27, 2020 7:21 am
Bydliště: Brno-venkov

Cena za KM

#154 Nový příspěvek od klepos5 »

Dobrý den, mám Zetor 5611 a povezu na vlečce (na 5 tun) 6 balíků sena (120cm hezky utáhlé). Pojedu spíše po polních cestách a půl cesty do lehkého kopce. Kolik by jste účtovali za km ?
Je 15kč/km málo/hodně/ideální ?

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Cena za KM

#155 Nový příspěvek od honzasl »

Rozhodně bych účtoval za Motohodinu, nebo práce-hodinu, nikoli za kilometry.

Technické služby berou za traktory tak 600-800 bez dph za hodinu, když je to na kšeft - nevidím důvod být o moc levnější.

Pro kamarády za naftu.....:)

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Cena za KM

#156 Nový příspěvek od Shrek »

500 je už skoro charita. Jen pro známého. Jinak 600. A pro kamarády zadarmo, pac se to vyplatí.
Pro plátce ceny bez daně. Pro neplátce ceny konečne.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Cena za KM

#157 Nový příspěvek od bourač »

klepos5 píše: Je 15kč/km málo/hodně/ideální ?
samozřejmě hodinovka - jak píšou strojníci 500/600Kč hod. A počítat né od zákazníka ale od tvého domova (místa odkud vyjedeš).

15Kč/km :evil: pojedeš 10km tam potom 10km zpět, strávíš na tom s nakládkou + vykládkou 3hodiny a dostaneš hrubého 300Kč? :pohlavek:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

trupka
Příspěvky: 410
Registrován: sob dub 25, 2009 8:30 pm
Bydliště: liptov

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#158 Nový příspěvek od trupka »

Oživím túto tému, aké ceny si účtujete v dnešnej dobe? PHM sú drahšie o 50% atď.
Ja mam takú ponuku na vyorávanie zemiakov, ale neviem koľko pýtať ?Mám doma robený traktor a konského čerta je to cca 10a typujem čas 3hodiny podľa počtu ľudí , koľko by ste pýtali?
spotreba... koľko nalejem, toľko zožerie

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#159 Nový příspěvek od Sniper »

No to je dobrá otázka :ano:
U Fenda, který mě živí a spotřebuje 300 litrů nafty denně jsem pro letošní rok nezdražil.
Zdůvodňuji to faktem, že jsem si loni nahrabal dost :smich:
Účtuji za úkol v hektatech, ale když už musí být hodina, je to 5.500,-Kč / 60 min práce.
U podpůrných činností se Zetorem 7245 s čelním nakladačem, nebo vlekem atd, nerozlišuji druh činnosti jsem stanovil cenu 800,-Kč / 60 min ( záměrně nepíšu 1mth,protože Zetor jich za 1hod natočí klidně více) no a u minibagru do 2t si beru 600,- Kč od známých a pro cizí nekopu.
Až se cena nafty dotkne 50,- Kč, vše odstavuji a jdu do lesa vyrábět palivo, to je teď vzácná komodita ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#160 Nový příspěvek od Atlan »

PReto su to motohodiny lebo pocitaju pracu stroja a nie strojnika.
Cena by mala byt cena strojnika za 1h a plus nabehane motohodiny.

Ked budes robit s bagrom tak strojnik urobi 3h plus 2mth. Ak bude tym bagrom zahrnat rygol tak strojnik 1h a stroj 3mth. Pac pri bagrovani si brble na volnobeh a pri zahrnani chodi s vytoxenim motorom na redukovanej 1.

Na.mth si urci cenu je to palivo plus servisne naklady rozpocitane. A samozrejme amortizacia stroja.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#161 Nový příspěvek od Sniper »

Atlan píše: úte zář 13, 2022 4:51 pm PReto su to motohodiny lebo pocitaju pracu stroja a nie strojnika.
Tohle je právě pěkná blbost.
Většina traktorů a strojů ( mimo Zetor neznám žádné ) natočí za 60 min 1 mth, jen Zetor to má v závislosti na otáčkách.
Při podání nabídky do výběrového řízení je pak tohle zavádějící.
A není to o tom jak složitou a náročnou práci stroj vykonává. I při obrácení sena můžu motor honit jak nadmutou kozu a vysvětluj zákazníkovi, že jsem za 8h práce natočil 9,6 mth :-/ zatím co kolega s jiným traktorem za 8h práce natočí třeba 7,5mth, protože měl svačinu a stroj vypnul.
Nacenění zakázky podle náročnosti provedení by mělo být zohledněno v základní ceně a ne to ojebávat mth, které mají závislost na otáčkách motoru...

A co se týče následného servisu a oprav podle náročnosti práce, ta by se měla počítat podle spotřebovaného množství paliva.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#162 Nový příspěvek od chobotek »

To sú volaké pojebané stroje... Motohodina je jen jinak vyjádřený počet otáček, o které je motor starší. Pokud ty budíky měří cokoliv jiného, nemělo by se tomu říkat motohodina.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3413
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#163 Nový příspěvek od jenicek »

No třeba Šálek to má asi udělaný tak, že když zapnu klíček, tak motohodiny běžej, musim kouknout kolik tam je drátů, ale po zapnutí klíčku se hned rozsvítěj. Je možný že to někdo zbastlil přede mnou.
Jinak já za Cabrio účtuju 600Kč/hod., a chceš/nechceš, protože jinak můžu dělat za polovinu do práce bez propálený nafty, ošoupání traktoru a v teple pod střechou.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#164 Nový příspěvek od chobotek »

A počítají? V traktorbagru mám jakési otáčkoměr VDO s počitadlem (na požádání dohledám typ) a to mělo chcíplý display, což mě vadilo už z principu, že... Rozlouskl jsem ho, display byl zákaznický a našel jsem ho na jediném eshopu někde ve Švýcarsku, tak jsem za to ty nesmyslné franky dal (tuším i s poštovným to bylo skoro 2tis. Kč). Na webu ovšem leží spousta návodů, které ten display nahrazují různými počitadly hodin z aliexpressu, jenže v tom to je; originál počítá otáčky a tohle "řešení" prostě měří čas po otočení klíčku.
Obrázek
(z pohledu určení typu budíku mizerná fotka, byl to podklad pro fakturaci)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za traktor ve sluzbe

#165 Nový příspěvek od Atlan »

Sniper píše: úte zář 13, 2022 9:18 pm
Atlan píše: úte zář 13, 2022 4:51 pm PReto su to motohodiny lebo pocitaju pracu stroja a nie strojnika.
Tohle je právě pěkná blbost.
Většina traktorů a strojů ( mimo Zetor neznám žádné ) natočí za 60 min 1 mth, jen Zetor to má v závislosti na otáčkách.
Při podání nabídky do výběrového řízení je pak tohle zavádějící.
A není to o tom jak složitou a náročnou práci stroj vykonává. I při obrácení sena můžu motor honit jak nadmutou kozu a vysvětluj zákazníkovi, že jsem za 8h práce natočil 9,6 mth :-/ zatím co kolega s jiným traktorem za 8h práce natočí třeba 7,5mth, protože měl svačinu a stroj vypnul.
Nacenění zakázky podle náročnosti provedení by mělo být zohledněno v základní ceně a ne to ojebávat mth, které mají závislost na otáčkách motoru...

A co se týče následného servisu a oprav podle náročnosti práce, ta by se měla počítat podle spotřebovaného množství paliva.
Cital si co som pisal. Jenrozdiel ci stroj bezi na volnobeh alebo bezi na max otacky, pac je rozdiel v spotrebe a opotrebeni a servisnom intervale.

Ked bude v nabidke uvedene ze motohodiny tak asi potom strojnik robi zadarmo.

To znamena ze im tam. Musis zapocitat hodinovku strojnika a mth stroja.

1mth stroja sa rovna 60min. Len pri urcittych otackach.

Motohodina je veličina měřená u strojů a motorů, u kterých nelze měřit jinak množství odvedené práce nebo příkon. Typicky u stavebních strojů, traktorů. Je vztažena ke jmenovitým otáčkám motoru a je definována takto: Jedna hodina práce motoru při jmenovitých otáčkách = jedna motohodina.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“