Pivní chlazení

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Pivní chlazení

#1 Nový příspěvek od P.S. »

Nevíte někdo jak a z čeho vyrobit chlazení na pivo?? Pípu mám Kobru. Jde mi o sud
Naposledy upravil(a) P.S. dne pát črc 08, 2011 10:58 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pivní chlazení

#2 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, kámoš to jednou vymýšlel. Sehnal si nádrž z nerezu. Do ní stočil měděnou trubičku a na ní připojil chlazení z mrazáku. Takovej ten motorek s radiátorkem a hejblátkama, vyndaný ze starýho pultovýho mrazáku. Chlápek mu to potom naplnil tím chladivem. Do té nádoby dal druhou trubku plastovou a zase z ní stočil uvnitř takovího hada. Tudy šlo pivo. Na konce napojil sud a na druhej pípu. Ta trubka byla celkem dost dlouhá, aby se tam nějaký to pivko vešlo. No a do té nádrže nalil vodu, zapnul chlazení a až to bylo studený, tak pouštěl pivo. Měl tam i termostat, aby to nebylo studený, nebo aby to nezamrzlo. Trubky musely bejt celý potopený, jinak namrzaly. Sem tam občas kouknul, kolik je vody. Když se sedělo takhle doma u grilu, paráda. Dostačující. Ale jak to vzal na nějakou chlastačku a hodně se pilo, nestíhalo to chladit. Ale takhle nadoma, moc dobrý. Potom sehnal ze staršího automatu na colu ten vnitřek a vyrobil to z toho. No a ten motor mi z té původní dal. Už ani nevím, na co jsem ho použil.

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: Pivní chlazení

#3 Nový příspěvek od xxmm »

viděl jsem něco podobnýho kompresor z mrazáku včetně bižuterie okolo místo vnitřku mrazáku měděná spirála v kýblu s vodou pívo šlo druhou spirálou z nerezu(majitel říkal že byl vcelku problém sehnat někoho kdo by jí naohýbal)

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Pivní chlazení

#4 Nový příspěvek od pawka »

strikni na sud hasicakem
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pivní chlazení

#5 Nový příspěvek od ota »

To je lepší než hasičák fláknout sud do studně. Malej příklad: Tadyhle asi 5 km ve vsi mají kluci partu. Každej víkend v létě koupí sud, dva, tři, to podle toho kolik se jich ohlásí že přijde. No představ si, že by měli kupovat ty hasičáky!! :D :vysmech: To si raději koupěj sud místo hasičáku. Tuhle povídal kámoš, že se nějak nesešli a tak se nedalo svítit, museli ten sud vipít v pěti lidech a ještě tam měli zbytek od pátku. No povídal, že měl tak odhadem 20 Plzní za ten den. No hrůza, byl bych asi tak dvakrát mrtvej! :pistol: Většinou si koupí Plzeň a nebo Kácov. Desítku ne, tu prej lejou ke kytkám. Jedině Plzeň, nebo nějakou dvanáctku. :D

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Pivní chlazení

#6 Nový příspěvek od P.S. »

Kdyby byla nějaká fotka

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pivní chlazení

#7 Nový příspěvek od ota »

Myslíš fotku té party po těch 20 pivkách?? To raději ne, moc by toho nebylo vidět. :vysmech:
No zeptám se kámoše, na to jeho chlazení, ale on to bude mít v kysně, tak uvidíme co by šlo vyfotit. To staré měl taky v kysně, ale tohle nové je menší.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Pivní chlazení

#8 Nový příspěvek od pawka »

jinak oto tve pribehy ze zivota,super vzdy 8) ses spravnej borec a sikovnej jeste vic 8)
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pivní chlazení

#9 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, no já bych se rozepsal víc, jak začnu takhle psát, napadají mě a vzpomínám si na všelijaké příběhy, ale to nejde, to bych u toho seděl do rána a popsal bych všechno volné místo. S chlazením a s věcma kolem pivka, těch je a pamatuju. Sud ve studni na špagátě, potom byl sud ve studni bez špagátu, nakonec byl maník ve studni slítlej z žebříku a uplně nakonec byly všichni kolem sudu vedle studně spitý jako medvědi. No ale to nejde psát, to je nadlouho. Nebo sud po zábavě vyzvednutej v hospodě u staré babči v noční košily. Zaboucahli jsme u ní v hospodě tak 1:00 ráno. To je ale roků spátky. Co myslíte, když otevřela dveře řekla?? No co jinýho, jakej ten sud chcete? Malej, velkej ( to bejvaly ještě hliníkáče ) Druhá otázka byla a co pípa máte? Nemáme. Tak tadyhle je. A zaplatit to přijdte až se z toho vyspíte. No ale podcenila to, nedala nám pumpičku na napumpování sudu!! Museli jsme ho koulet po silnici, aby měl nějakej tlak. No ve 3:00 koulej sud po náměstí po silnici i spípou naraženou v něm! Nakonec Pavel přinesl pumpičku a byli jsme zachráněný.
Takovejhle píběhů mám spousty. :D

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Pivní chlazení

#10 Nový příspěvek od pawka »

to je masakr :smich:
kamos zas vypravel,jak pred zavirackou zebrali v nobl hotelu o lahvovy pivo.po dlouhy premlovanim jim cisnik rekl tak kolik jich chcete 6-8? a oni osmdesat jedem vlakem na konzert a je nas vic.prej meli pytle od srotu
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní chlazení

#11 Nový příspěvek od fajlla »

Zdarek.Já mám doma už nejakej pátek taky chlazení vyráběl to tatík.Je to klasickej rudlik na pitle na něj je našroubovaná nádoba z laminátu v ní jsou stočený měděný trubky s cladivem a napojený je to na kopresor z lednice i stou mříškou pro chlazení chladiva.Vsadíš sud zaleješ vodou a jedeš.Na domáci točení uplně super ale jak je hodně lidí tak to neuchladí.Na to je lepší nějakej prutokáč.Jak psal kolega víše.Skusím pohledat nějaké fotky.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní chlazení

#12 Nový příspěvek od kenybz »

Jedno origoš nerezové a se dvůma okruhama mám ale neprodám haha. Dal nebo spíš jsem to dohodil našim aby měli náhradní majů totiž hospodu to jsem asi neměl říkat :)
ale to je vedlejší.
Zeber starší funkční ledničku do tej ledničky vraz celý sud a do dveří udělaj ďůru a našrubuj výčepní ventil a spoj s naražečem...ještě je potřeba vyvéěst ven jeden šlauch na fůkaní
a nříkajte že doma nigdo namá lednicu navíc.
Dá sa to aj vylepšit a to tak, že vykucháš všecky plasty kolem výparníku dáš tam ventilátor a hlavně tam musíš dat jiný termostat aby ti to nezamrzlo. Ten původní je na cca -12-20°C podle typu ledničky.
Pokud by ste vypily sudů víc tak jedině předchlazovat v jiné lednici či ve studni
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní chlazení

#13 Nový příspěvek od kenybz »

tu kobru máš aj s vnitřním chlazením?
radši bych ju na tu lednicu nedával a použil z ní enom ventil do tech dveří.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Pivní chlazení

#14 Nový příspěvek od P.S. »

Jsou tam vývody dva nebo tři.

Fiataro
Příspěvky: 667
Registrován: úte dub 26, 2011 3:25 pm
Bydliště: RK

Re: Pivní chlazení

#15 Nový příspěvek od Fiataro »

jeden

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“