Pivní chlazení

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Pivní chlazení

#61 Nový příspěvek od Paťas »

P.S. píše:Mám dvoulitrovou lahev s náplní CO2
Potřebuješ ještě redukční ventil na CO2 a tlakovat sud na 2-2,8baru podle délky vedení od bomby ke KEGu a k výšce pípy. Na dobré pivo správnou pěnu a dobrý říz studené mokré sklenice perfektně vymyté pivo vychlazené na 6-10 stupňů. Hodně se zapomíná na sanitaci pivního vedení. 8)

J.A.Y.
Příspěvky: 1981
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní chlazení

#62 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Paťas píše:Hodně se zapomíná na sanitaci pivního vedení. 8)
když jsem koupil čistící kuličky a prohnali jsme to poprvé chlazením (předtím jen voda), málem jsme si po naražení učůrli. Tak dobrý pivo jsem dlouho neměl 8)

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Pivní chlazení

#63 Nový příspěvek od sychrovak »

V klubu máme kompresor a ve vodácký jsme měli Biogon a můžu říci,že pivo je lepší honit kompresorem tak jako dříve.Biogon výjde dráž a pivo je sytější houby kšeft .)Člověk je hned plný.Navíc platíš nájem za budík,lahev...už bych to nechtěl.navíc platíš i za tu co máš do rezervy.Na pivu máš 7-9 Kč takže nic moc,spočítašli vše kolem,proto jen kompresor.60 sudu z flašky jsme nikdy neudělali,sud musí být pod tlakem dokud se nevypije a těsnost v tom vedení není 100%.

Srovnání nákladů u technologie vzduchového kompresoru a směsi plynů:

•(náklady na 0,5 l piva): Levný typ kompresoru - 0,05 Kč
•Dražší typ kompresoru (větší kapacita) - 0,03 Kč
•Směs technických plynů - 0,20 Kč


Kompresor máme už druhý a kupujeme v Bauhausu kde je záruka 5 let a bez oleják,jen pozor pokud máš ve sklepě kde je chladno je třeba častěji odpouštět vysráženou vodu.Kdo nemá jak řešit hluk třeba tím sklepem je to hlučné.Od kompresoru už přímo PVC trubičky s pvc spojkama.

Sanita od Svijan je zdarma v rámci nájmu zařízení a Plzeň za 100 kč,takže čístí se každou chvíli ať to stojí za to.Po každém skončení /večer / se preráží na vodu a propláchne,nikdy není pivo do rána v trubkách.

Snad to někomu -názor pomohl.

Jinak na domácí chlastačky stačí stará lednice a vyvedeš tuhle pípu http://www.ch-tech.cz/pivnichlazeni/esh ... -pumpickou a občas si zapumpuješ :)
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní chlazení

#64 Nový příspěvek od kenybz »

co majů rodiče hospodu tak už 15 roků sa tlačí vzduch do sudu bezolejovým kompresorem.
Z CO2 byly všeci nadutí jak balón Co2 ma jedinou výhodu a to že konzervuje..a taky každý večer vytlačit pivo z trubek vodou to jsme většinou vypili sami a propláchnout vodou a tu tam nechat do dalšího dne...výhoda je v tom že nadalší den narazíš vyteče voda pak hned pivo a okamžitě můžeš čepovat protože nejsou trubky plné vzduchu...to samé při přerážení...ono to zdrží ale pak narazíš a hned čepuješ bez nadměrného pěnění sanita myslím co týden podle spotřeby atd
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Pivní chlazení

#65 Nový příspěvek od sychrovak »

Jojo nás poslali staří štangmasti s plynem kamsi.....
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Pivní chlazení

#66 Nový příspěvek od pepa.traktor »

zdravím pánové --měl bych prosbu jak se nechá provádět sanitace ,plus čištění houbičkou nějak jak se říká v domácích podmínkách má někdo zkušenost s nějakým zařízením jak na to ?

mám na soustavě proplachovací ventil na bajonet ale jak tam dostat chemii a houbičku pokud tedy nezavolám firmu co to provádí

díky za názory
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Pivní chlazení

#67 Nový příspěvek od Paťas »

Dá se sehnat proplachovací bandaska ale stojí cca 2000,- :vztek: Dobře poslůží aj nejběžnější a nejlevnější 5l postřikovač na který nabastlíš tu proplachovací hlavu nebo kanistr s ventilkem a natlakovat kompresorem. Sanitační roztok nebo chemie se dá koupit + houbičky podle průměru vedení. Na netu je spousta návodů jak čistit dej do vyhledávače sanitace pivních cest. 8) Není to nic složitého.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Pivní chlazení

#68 Nový příspěvek od sychrovak »

Ahoj nejlépe sehnat známého co to dělá pro hospody.Nebude to stát svět a máš to špígl nágl.
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

J.A.Y.
Příspěvky: 1981
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní chlazení

#69 Nový příspěvek od J.A.Y. »

houbičky jsou asi nejdůležitější... koupil jsem si 5ks průměr 8 a flašku chemie, potravinářskou vazelínu a štětku. Stálo to co pamatuju asi 250 Ká. Proplachovací nástavec na vodu jsme měli s chlazením. Většinou se rozdělíme na dvě skupiny: Skupina A (můj tchán) si odšroubuje vršek z chlazení (páku, ventil nebo nevim jak se to jmenuje), ten rozebere a vyčistí, na vnitřní stěny je ta štětička. Před složením malinko máznout gumičky. Vedení piva čistí skupina A+ (já) a to tak, že 2-3 kuličky strčím přímo do naražeče (pokud nemá zpětnou klapku, plastovou kuličku), připojím k vodě a protlačím okruhem. Když kuličku má, je potřeba dycky odšroubovat připojení a molitan strčit tam. Na konci teče voda dírou po chybějícím ventilu (když tam zůstane, kulička neprojde kuželem), chytám do ruky nebo sítka. Takhle podle potřeby 5x až 20x. Když je chlazení hodně zanedbaný, prohánět až přestane týct špína a potom eště 10x (jednou se nám to stalo u půjčenýho, co z něj napoprvé vyteklo bych žádnýmu konzumentoj nepřál vidět). Když chci dát chemii, naředím v PETflašce, vodu z trubek vytlačím kompresorem a do hadice naleju samospádem (třeba trychtýřem). Nechat působit, vypláchnout pár minut vodou a 5x kuličkama, pak opět vodou a to je vše. Smontovat a chlastat.

jo a když nejsou kuličky, stačí ostříhat kousek houbičky na nádobí. Nemusí bejt úplně dokonale kulatá. Když zůstane vevnitř, přes horní ventil fouknout kompresorem do protisměru a vyletí to...

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní chlazení

#70 Nový příspěvek od kenybz »

taky jsme to tak dělali ze začátku a občas tam ta samodomo mnohohraná kulička ostala a moseli zme ju opačným směrem vytlačit...také je dobré pamatovat si kolik tam tech molitanů je a pak spočítat :)
je to ale hodně pracné a gdyž to děláš sám tak sa naléceš jak vůl
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní chlazení

#71 Nový příspěvek od kenybz »

eště je dobré zkontrolovat všecky přechody mezi hadem a trubkama atd každý záhyb sa blbě čistí a drží sa v tom bordel a kuličky sa zadrhávajů
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

mishel
Příspěvky: 91
Registrován: stř úno 22, 2012 11:10 am
Bydliště: Sabinov

Re: Pivní chlazení

#72 Nový příspěvek od mishel »

kenybz píše:taky jsme to tak dělali ze začátku a občas tam ta samodomo mnohohraná kulička ostala a moseli zme ju opačným směrem vytlačit...také je dobré pamatovat si kolik tam tech molitanů je a pak spočítat :)
je to ale hodně pracné a gdyž to děláš sám tak sa naléceš jak vůl
tak mne to čisti pravidelne firma ale nenebeha sa, mam 4 pipu tak prepoji 2 navzajom pri narazačoch na sudy spojkou a pri ventiloch do 1 vlozi guličku s chemiou a z 2 pride naspat, medzitym cistí v drese ventily.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Pivní chlazení

#73 Nový příspěvek od pepa.traktor »

pánové děkuji za rady jak na to ,ted cca 2 hodky jsem se vtom chlazení hrabal a čistilzatím mechanicky --no dobrej bordel ale odešel mi termostat chlazení tak ještě musím sehnat ten a pak to snad pojede na pívo :potlesk:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní chlazení

#74 Nový příspěvek od kenybz »

naběhal bylo myšleno když tam ručně strkáš ty hubky tak to jdeš do skladu nebo do sklepa k sudom pustíš to a valíš k výčepu chytat hubky atd jinak s čistící mašinkou s reverzním ventilem je to brnkačka a okruhy se propojují normálně
na vstupu aj výstupu z mašinky jsou průhledítka aby bylo vidět že hubky už docestovaly a sítko aby sa hubky nedostaly do čerpadla
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

mishel
Příspěvky: 91
Registrován: stř úno 22, 2012 11:10 am
Bydliště: Sabinov

Re: Pivní chlazení

#75 Nový příspěvek od mishel »

jasne no vyssie niekto pisal ze u vas CZ je to v cene najmu. tu neplatim ziadny najom za zostavu ale cistenie stoji 10 Eur. Ozaj mozte mi popisat blizsie tlakovanie kompresorom, aky velky kompresor, vykon atd, aky by bol najvhodnejsi? pohravam sa s touto myslienkou uz dlhsie, tak aby som vedel aky zohnat. Dik Mišo. ;-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“