Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Motorové pily

#8011 Nový příspěvek od Vedra »

Prodává to i Amazon, díval jsem se tam na recenze. Jeden tam psal, že minimálně 20 palcovou lištu jinak že to skřípne přední ozubené kolečko.

Uživatelský avatar
Franta67
Příspěvky: 48
Registrován: pon lis 28, 2022 7:50 pm
Bydliště: Č. Těšín

Re: Motorové pily

#8012 Nový příspěvek od Franta67 »

Délka lišty u tohoto přípravku zas tak nehraje roli - ty třmeny lišty se daj posunovat. Takže ji nemusíš svírat v místě kladky. Délka lišty je limitující spíš ohledně síly kmenu. Ale delší lištu budu muset stejně pořídit - mám tady jeden kurpulentní ořechový kmen a ořechové dřevo je škoda nevyužít. Už jsem měl rozdělaný přípravek na podélný řez, ale pouze s jednobodovým uchycením - šroubem v liště, což není zrovna stabilní. Proto si myslím že ta alíkova verze bude mnohem lepší. Oni to stejně kamarádi šikmoocí okopírovali, ta koncepce tady už nějaký čas je...a Číňani jsou akční :)

Uživatelský avatar
martin7211
Příspěvky: 288
Registrován: úte kvě 07, 2013 10:28 am
Bydliště: dolní ředice

Re: Motorové pily

#8013 Nový příspěvek od martin7211 »

Chlapi chtěl bych se optat mám husqwarnu 450 chodím sním kácet známímu do lesa děláme něco kolem 60kubíkú samovýroby jasanu a dubu jakou byste doporučili lištu moje už je zralá na výměnu 325,050 1,3mm 64dl měl sem na ji originál husqwarna x force retezi jedu bud hs parts a nebo oregon co mi doporučíte díky

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Motorové pily

#8014 Nový příspěvek od jojof »

Chlapci neskúšali ste náhodou niekto na Stihl 261 dať reťaz s 3/8 delením? Či by to utiahol ten motorček? 😁

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#8015 Nový příspěvek od Sadra17 »

já koupil sadu HS parts- lišta a dva řetězy za relativně pár korun a nějak nemůžu říct že by byla špatná ale ještě jsem nesjel ani ty dva řetězy :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8016 Nový příspěvek od Čárls »

Ano jsem četl Stihl 261 větší pruměr řetězky prý je to pak pořádná žiletka a rychlost je znát prý je i tuning kit zde ho nabízejí https://www.e-les.cz/Tuning-kit-pro-pil ... escription Nevím nemám Ms 261 ale mám tenhle řetěz na Ms 231 8) a porcoval jsem s ním kládovku tvrdýho Jde dobře a o proti pulkulatýmu profilu je znát rychlost v řezu
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Mildis
Příspěvky: 672
Registrován: sob dub 06, 2013 8:15 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Motorové pily

#8017 Nový příspěvek od Mildis »

Lišta hs parts je blato, řetězy za tu cenu dobrý


Uživatelský avatar
martin7211
Příspěvky: 288
Registrován: úte kvě 07, 2013 10:28 am
Bydliště: dolní ředice

Re: Motorové pily

#8019 Nový příspěvek od martin7211 »

Přemyšlím o této liště co myslíte místo lišty od husqwarny https://www.oregonobchod.cz/vodici-list ... bk095.html a tyto řetězi na ni https://www.oregonobchod.cz/retezy/2026 ... lanku.html

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Motorové pily

#8020 Nový příspěvek od Franta.cz »

Až budu mít čas tak se Ti zeptám jestli pro Husqvarnu dělá řezný části ještě pořád Oregon. :smich: Aneb jiná barva líp řezat nebude :nene:

creative
Příspěvky: 2817
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Motorové pily

#8021 Nový příspěvek od creative »

Taky jsem se napálil v Zatechservisu. Ten HS parts je imitace, lište se rozloupala. První sem vyreklamoval a ta co mi poslali je už v popelnici. Popravdě cena tomu odpovídá, že je to šunt.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#8022 Nový příspěvek od duchodce »

duchodce píše: stř led 04, 2023 12:26 pm Čárlsi na pile není žádný ofiko štítek ,pouze na na brzdě řetězu proti zpětnému rázu je samolepka -
A Stihl AG Co KG
D 71 336 Waiblingen
MS 231/C CE 12 2015
Pila zakoupena v Březnu 2016. /Původně jsem jel pro jiný typ ale nechal jsem se já blbec ukecat na tenhle moderní eko výrobek./
Pak na jiném místě je číslo, asi výroby ,které se shoduje s fakturou.
A dodám ,nyní jsem si při hledání prostudoval podrobně návod .Návod je nějaký univerzální pro více typů -budiž. Olej do benzinu -pouze Stihl /zakoupen litr s pilou/ ,žádná klasifikace a právě ten ze začátku způsoboval problémy při startu v kombinaci s vadným zapalováním. Způsobilo to problémy se startovacím zařízením ,divil jsem se že se pouze zaseklo, při těch silách co na to byly vyvíjeny.Životnost směsi podle servisu max 3 měs. v návodu 30 dní, to znamená každé použití pily doma kolem baráku míchat 1l benzinu / kapátkem odměřovat olej/ nebo jejich spešl směs za cenu která mě vyrazila dech. O oleji na mazání řetězu-pouze to, že používat jejich bio o specifikaci a náhradě nic. O nějakém čištění odvzdušnění nádržky ani čárka.
Nechci dál jitřit emoce - v pátek pilu odvezu a uvidíme dál.......
Takže pila přivezena .
Odstraněno - oprava spojky ,nevím jestli jsem to sem psal ulítla segrovka co zajišťuje celou spojku na klikovce, vylítlo jehlové ložisko ,naštěstí pila zdechla a mě bylo divné že se řetěz tolik povolil.Ono se totiž někdy povolil i sám i když ne o tolik. Ta jedna matka co drží lištu se musí utáhnout tak akorát jinak se řetěz povolí o vůli napínáku. Servis okamžitě věděl co se stalo ,prasklo perko závaží a šprclo se s bubínkem řetězky ,prý se to stává nyní občas i u jíných značek - Číňani překalili.
Nedostatečné mazání řetězu - poničen šnek čerpadla při montáži ,lehce poškozena komora - byla přeleštěna a ohnutý šnek vyměněn ,vyměněna hadička, špatně namontována a olej i to mála co čerpadlo dodalo teklo mezi lištou a blokem. Při reklamaci u prodejce - to je vlastnost ,je to daň ekologii. Podotýkám - jedna nádrž benzinu a tak spotřeba slabá půlka nádrže oleje ,taky to odsrala lišta ,nechám si ji na "zemní" práce s nějakým starým řetězem.
Špatný start - na některé pily /řady/ záruka na zapalování prodloužena ,Stihl se k tomu prý postavil čelem ,záleželo na tom jak se k tomu postaví prodejce, V mém případě jsem si ho musel koupit za svoje.Dál vypadalo to na novou karburaci /na mrazu pila měla "díru/ nešla seřídit. Nakonec karb. rozebrán zjištěny otřepy a poškozeno nějaké těsnění. Odjehleno přetěsněno a pila se dá seřídit. Varování - pokud bych to dělal sám je třeba zkušenost ,v určitých případech je nebezpečí zadření, je k tomu potřeba postupovat trochu jinak než k "normální" pile. On vůbec nemiluje tyhle motory s předvýplachem.
K benzinu
https://www.stihl.cz/provozni-latky.aspx
Je tam poměr povolen i 1/25 .....
Schválil mě více oleje, mažu tak 1/30 olej paramo ,nebo koramo spešl pro motor pily.Psal jsem to i dřív směs se používá v létě pro více dvoutaktů, Co se týče origo oleje, ano je to lepidlo a doporučuje toto . Při ukončení práce na delší dobu /měsíce/ skutečně zbytek benzinu vylít , ale do nádržky nalít deci Aspenu /litr něco málo přes 100 Kč /pilu natočit a buď provést závěrečný řez aby se ten "normální" benzin spotřeboval a byl po celém "benzinovém" hospodářstvím nahrazen Aspenem . Vůbec se mu též nelíbí to vyjetí benzinu. Motor jede poměrně dlouho na chudou směs / u tědlech "předvýplachových" potvor vůbec/ a nakonec dobíhá nasucho. Potom při natáčení totéž - ze začátku nežli motor chytne .
Takže resumé - vypadá to že konečně nebude cvičit pila mě ,ale já pilu. Je tady docela dobře vidět jak se dá poničit renomé výrobku špatným /neochotným/ přístupem prodejce....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Slávek55
Příspěvky: 455
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#8023 Nový příspěvek od Slávek55 »

Zdravím důchodče.Chválím,že jsi jeden z mála,kdo odpoví jak se závada odstranila a co bylo příčinou.Dobrý mechanik skutečně postupuje od hadiček v nádrži přez čerpadlo až k liště.Ve tvém případě asi byl problém všude na této cestě.Prodejce zákazník zajímá pouze do té doby,nežli zaplatí výrobek.Reklamace je pro něho přítěž a vymlouvá se a závady bagatelizuje.Ono možná,kdyby pilu opravoval až po skončení záruky a mohl ti vše nafakturovat,to by asi vyměnil zcela vše a práce by trvala několik hodin.Pila MS 231 není špatná a opravit ji tak,aby dobře pracovala lze.
Nyní odbočím od pil.Můj kamarád koupil čtyřkolku.Již první den v půli cesty od prodejce u benzínky nenastartoval.Každou chvíli ho někdo tahal domů na laně.Hrozný výmluvy prodejce s reklamací a nakonec tam ani nechtěl jezdit-tedy vozit čtyřkolku na přívěsu,protože na něho byl prodejce velmi sprostý.A takto to stále pokračovalo až do skončení záruky.Raději nejezdil.Dovezli jsme ji po záruce do 90 km vzdáleného dobrého servisu a tam žasli,co vše prodejce zkurvil.Jenomže ta oprava stála téměř 20 000 kč.Ale již funguje tak jak má.
Nyní k pile.Motory s předvýplachem asi nemiluje nikdo.Ani servis a ani uživatelé.Spousta součástek a drahé a složité výrobní postupy a k tomu krátká životnost výrobku v porovnáním s pilama stáří 30-40 let.
Palivo ASPEN.Při dnešních cenách benzínu a oleje se pro občasné uživatele vyplatí si za rok litr koupit.Vždyť za ty peníze dneska jsou dvě piva.Když to člověk správně odhadne a do poslední nádrže dá dvě deci aspenu,nemá další starosti.Slyšel jsem,že v Rakousku se v lese ani jiné palivo nežli ASPEN nesmí používat.
Mám dvě kamarádky,které sečou zahradu a je nutné dosekávat kolem plotu křovinořezem.Nepochopily ani způsob míchání paliva a jaký olej a po dvou zadření jsem je naučil na aspen.Litr na rok stačí.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#8024 Nový příspěvek od duchodce »

S pilou jsem dnes trochu řezal před uskladněním do jara. Naprosto jiná pila . Chytla bez problému na 3 zatažení, nechcípe i když je studená a po 30sek jede na plný výkon. Není ji nutno tak vytáčet před nasazením do řezu a spadly max otáčky na prázdno /podle sluchu/ Pila se přetáčela pokud ji vzal do ruky někdo jiný, asi ta neseřízená a vadná karburace. Olej ubývá a je znát na řetězu ,že maže . Nakonec jsem zjistil podle vrácených dílů ,že vyměnili celé čerpadlo ,nejen že se pokusili přeleštit komoru.Je na ní vidět že se to tam nějak drbalo.Neškube se řetězem asi to prasklé perko, spojka zabírala při nižších otáčkách než se spojka rozpadla.
Takže po 5 letech bojů a odříkání opět vítěství ducha nad hmotou..... akorát že mě to stálo 2 500 aby se s ní dalo pracovat. Asi 1000 zapalování a 1500 tato oprava, je v tom asi 100 Kč za Aspen.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Motorové pily

#8025 Nový příspěvek od Joe66 »

Toto keby mi robila pilka od nova tak ju v dnesnej dobe odnesiem do servisu a nosim ju tam dovtedy kym ju nedaju do poriadku alebo by mi dali inu pilu ci prachy .Tak to treba dnes riesit ked platime !

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“