Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Motorové pily

#7966 Nový příspěvek od Joe66 »

Staronove dolmarky hobby rady c35-1,7kw zatial bez problemov + susedova 420 po rokoch tiez zatial bez problemov. Vsetkymi sa spalkuje bukove drevo na klatiky + rezu naletove dreviny -kriky .Az na profy dolmar 5105 som musel menit karburator po asi 9ci 10rokoch . Stihl akurat stara ms 290 farma ,661 a bez problemov. A teraz uvidim ako vydrzi ms260 z ukrajiny co je uz vraj skladana v brazilii. Lebo ze uz vraj nie je taka kvalitna ako pred rokmi vyrabana. Ze uvidime

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7967 Nový příspěvek od Čárls »

Ms 181 vyrobená v USA a Ms231 je z nový fabriky v číně tam se vyrábí myslím od 2018 nebo17 nevím Mrkni na štítek kde byla vyrobená Jen pro srandu
Podle mne ji prodejce řádně neseřídil při prodeji a Měl ji i předvést před 6 lety jsi legálně na netu stihl nekoupil To až poslední dva roky to jde bez problémů
Pokud se rozhodneš Zajeď k Cermanovi do Studence on ji projde seřídí a dá dohromady že bude šlapat jak hodinky Má to v rukách jak málo kdo 8) S kým jsem se ze dřevožroutů profíků bavil dává pilku na opravu k němu aj u něj nakupují
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Motorové pily

#7968 Nový příspěvek od Pavel »

vyčísti nadrz zkontroluj sejtko vydel sem na stilce skriplou hadicku na mazani mezi kryty a pak to prd mazalo pokud bude strzenej snek na mazani nebude mazat vubec muze bejt i skripla hadicka co de kekanalku pro listu pokud tam nekdo dal bio tak sem videl spuntik ve spoji hadicka cerpadlo mazani kdyz budes cistit nadrz tak naftu muzes sni skusyt i zda maze bez listy a bocniho krytu z kanalku pude olej muzes mit i blbou listu dirka v liste se spatne krije z kanalkem vyusteni oleje z pily stolovani oleje bejva ze spodu pil tim menis mnozstvi oleje na listu bejva to na sroubovak a je to ze spodu znaceno znamenky plus a minus

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7969 Nový příspěvek od Čárls »

Hobby pilky od stihl nemají regulaci oleje na lištu až farmářky jej mají takže u řady 171 až ms 251 hoby řada štelováni mazání nemusíte hledat , není
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Motorové pily

#7970 Nový příspěvek od oco13 »

Karle to ako fakt ?? ešte aj Hecht za 60 eur ho má. To bolo prvé čo som hladal, pri mojom rezaní do zeme. Keď už naberie lišta hlinu nech je tam aspoň hodne oleja :typek:
A to je asi aj vec ktorú kontrolujem viac ako reťaz . Bez lišty a deklu naštartovať a nech valí olej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#7971 Nový příspěvek od ota »

Oco to ,,víc oleje" jako aby to dělalo větší brusnou pastu s tou hlínou, 8) jasně? Pak to tedy jo!
Už, už se pomaloučku připravuju, že když mě napovolají do firmy, mohl bych příští týden vzít zbytek předloňské dovolené a navštívit párkrát les! 8) Klidně celý týden! Už se mi třepou prstíčky na to. Pilky dvě sebou a hurá v les! No snad nebude pršet. Už teď se v jednom useku budu dostávat v potu tváře k lesu. Vyvážečkou tam vloni vyjel koleje a já s níma od té doby bojuju. Nelze jinady jet. Jedině touhle cestou. Ale zase je to jen asi 30m dlouhá štreka. Občas se zadaří, že to obkročím. Ale jak tam sjede kára, nebo traktůrek je to na vytažení druhým strojem. Potřebuju to zavozit. Ale zatím není čím. Potřebuju tam dostat i minibagr a vyvozit klest. To si motorovka moc nezařeže. Ale vpředu se vyvrátily asi 3 modříny, tak je zpracovat. A teď má foukat vítr ze špatné strany. Myslím, že něco přibyde pro motorovku! I tak seříznu nějaký pařez. Teď s níma zrovna topím v dílně. 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Motorové pily

#7972 Nový příspěvek od oco13 »

Oco to ,,víc oleje" jako aby to dělalo větší brusnou pastu s tou hlínou, 8) jasně? Pak to tedy jo!
Otíku ako inak vybrusliť z toho, že proste situacia vyžaduje rezať pod úrovňou terenu. :-/ Ja som vybruslil - tým že som prešiel na aku mečúňa z lídlu, ale to funguje tak do 15cm priemeru. Inak proste tú čínsku lištu a reťaz obetujem na oltár džungle. Teraz nedávno som s ňou mastil Ytong a celkom to tiež išlo. :D Preto som Hecht a nie Stihll. :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#7973 Nový příspěvek od ota »

Tak to máš jak ten můj kámoš. Byl u známého zadělat střešní okno. Namalovali na prkna velikost díry. Kámoš natáhnul motorovku a prořízl díru ve střeše. Pak vylezl dírou ven a že hele ta krytina eternitová je v cajku! No však jo, proto jsem to řezal zevnitř, abych tu krytinu nerozlámal z venku. Vrazili tam plechování a okno a bylo to. A šli na druhé okno.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#7974 Nový příspěvek od duchodce »

Čárlsi na pile není žádný ofiko štítek ,pouze na na brzdě řetězu proti zpětnému rázu je samolepka -
A Stihl AG Co KG
D 71 336 Waiblingen
MS 231/C CE 12 2015
Pila zakoupena v Březnu 2016. /Původně jsem jel pro jiný typ ale nechal jsem se já blbec ukecat na tenhle moderní eko výrobek./
Pak na jiném místě je číslo, asi výroby ,které se shoduje s fakturou.
A dodám ,nyní jsem si při hledání prostudoval podrobně návod .Návod je nějaký univerzální pro více typů -budiž. Olej do benzinu -pouze Stihl /zakoupen litr s pilou/ ,žádná klasifikace a právě ten ze začátku způsoboval problémy při startu v kombinaci s vadným zapalováním. Způsobilo to problémy se startovacím zařízením ,divil jsem se že se pouze zaseklo, při těch silách co na to byly vyvíjeny.Životnost směsi podle servisu max 3 měs. v návodu 30 dní, to znamená každé použití pily doma kolem baráku míchat 1l benzinu / kapátkem odměřovat olej/ nebo jejich spešl směs za cenu která mě vyrazila dech. O oleji na mazání řetězu-pouze to, že používat jejich bio o specifikaci a náhradě nic. O nějakém čištění odvzdušnění nádržky ani čárka.
Nechci dál jitřit emoce - v pátek pilu odvezu a uvidíme dál.......
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Motorové pily

#7975 Nový příspěvek od Pavel »

tak sem volal servisakovy a nejakej typ 231 a vejs to stolovani ma ale jen nektere

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7976 Nový příspěvek od Čárls »

Nevím ja jak sem vybíral na jaře pilku MS231 tak z hoby to neměla žádná v popisu jestli byli nějaký extra serie nevím ale nekoukal jsem po cbe mě se moc to startováni co mají nelíbí prý se to kazí a praská ta pomocná pružina Jen co jsem se dočetl na netu víc nevím takže jsem je ani neštudoval a nestahoval návod
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#7977 Nový příspěvek od Sadra17 »

a k čemu je to štelování reálně dobrý ? já na to X let nesáhnul a zřejmě ani nesáhnu 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Motorové pily

#7978 Nový příspěvek od oco13 »

Aby si si pridal alebo ubral olej na mazanie reťaze. Profesionali si to zrejme nastavujú podla druhu dreva čo režú. :-/

Slávek55
Příspěvky: 455
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#7979 Nový příspěvek od Slávek55 »

To čerpadlo a přívod oleje z nádržky by měl vypadat takto.
https://www.aliexpress.com/item/1005003771269047.html
Jestli má být mazání opraveno,sundá se přední madlo.Pod ním je ta zahnutá hadička,ta se vytáhne ven.Nádrž a hadička se vypláchne,ale hadičku dát většinou novou.Sundá se spojka,čerpadlo,vše se vyčistí a prostříkne se vedení oleje pod lištu.Bývají tam sraženiny z oleje a piliny,protože při dolévání spadnou do nádrže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7980 Nový příspěvek od Čárls »

Na profi pilách používají různé délky lišt podle toho se nastavuje olej aby lištu dokázal umazat ale max většinou je 1 nadrž benzínu a 3/4 nadrže oleje Pokud je naplno nastavený mazánía je dobře vše vyčištěno stává se že to je 1:1 obě nádrže Hodně záleží co se dělá zda špalkuješ kácíš nebo odvětvuješ
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“