Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Motorové pily

#7396 Nový příspěvek od krajan »

nevypina sa skor skratom ?? odpojenie nepomoze .
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Motorové pily

#7397 Nový příspěvek od ceratio1 »

No nad tím jsem taky uvažoval, od vypínače kabel na kostru a jestli tam není studený spoj ve kterém při určité teplotě vzroste odpor a zkrat ke kostře nenastane, jestli je to vypínání zkratem teda...

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#7398 Nový příspěvek od Sadra17 »

vypíná 8) v podstatě může být i vadný zápalko který po ohřátí "přeruší" vývod na vypínač :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7399 Nový příspěvek od Čárls »

Zkus oddělat tu fajfku jak psal kolega a potom pátrat dál 8) Svíčku ale vyměň taky za ty léta to má za sebou
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Motorové pily

#7400 Nový příspěvek od fikejz »

Jasně u zapalování kde se vypíná zkratem postačí spojit vodivě oba kontakty vypínače a nemusí se sundávat žádný z konektorů (na to jsem nevzpomenul). Pokud by to nedělal vypínač tak pak v zapalování jak psal Sadra17.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Motorové pily

#7401 Nový příspěvek od ceratio1 »

Myslíš že tam mám 15 roků jednu svíčku? :tyty: :) jak jsem psal ani to neopravuji, za ty léta jsem si zvykl, řežu už jen příležitostně... jen mi to vrtalo hlavou zdali se to taky někomu neděje :) ono to vlastně automaticky chcípne až se na volnoběh vychladí tak jak by se spalovací motor chcípat měl ;-) někdy zkusím ze zvědavosti tu fajfku vytáhnout ale víc do toho jebat nebudu :smich:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7402 Nový příspěvek od Čárls »

Sory nechtěl sem tě podceňovat :friends: ale už sem zažil ledacos Chlap mi napodzim přines pilku soused odvedle že nechce startovat tak sem mrkl na svíčku ale kontakty už bys marně chtěl štelovat jen taková jehlička tam byla Další případ podobný tvému pilka nechtěla zhasnout a svíce zakarbonovaná Co tam leješ No to co kdysi do pionýra ještě mě tam ten olej zbejvá tak ho přidávám k tomu co jsem koupil pilku :smich: To jen na odlehčení s čím vším se muže člověk setkat :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Motorové pily

#7403 Nový příspěvek od ceratio1 »

No byl jsem u jedneho takového dědy že jestli se mu nepodívám na husqarnu že mu nejde nastartovat, tak jsem se zeptal, měnil jste svíčku někdy? Čistil jste vzduchový filtr? A otázka od něj- tam je vzduchový filtr? :D :D no jak jsem ho viděl... uplně vypěchovaný pilinama, ta pila měla 10 roků :D svíčka to samé jak jsi psal ty.. řetěz, jako by jsi se snaži přeříznout betonový obrubník, lišta vpředu hrála všemi barvami. Nicméně čistý filtr a nová svíčka a pila chytla na brnk, on že to jde vyzkoušet, pořád jenom úplně plý plyn. utíkal jsem z tama!!

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorové pily

#7404 Nový příspěvek od DYK »

ceratio1 píše: pát led 28, 2022 7:12 am No jo svíčku jsem nikdy nesundal :red:
ceratio1 píše: pát led 28, 2022 10:26 am Myslíš že tam mám 15 roků jednu svíčku?
ceratio1 píše: pát led 28, 2022 7:12 am jinak dělá to od novoty, poprvé kdy se mi to stalo ........
Nějak se v tom ztrácím abych mohl poradit. Jediné co mě z přečteného napadlo že to asi samozápaly býti nemohou.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Motorové pily

#7405 Nový příspěvek od ceratio1 »

tvá první citace, to jsem se spletl- chtěl jsem napsat fajfku jsem nikdy nezkoušel sundat aby to chcíplo :red:

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Motorové pily

#7406 Nový příspěvek od jenicek »

Jo, tohle mi dělá stará Husa 266. Chcípu to sytičem. Sranda nastala, když mi zůstalo v ruce táhlo sytiče. :D
Je to taková chuděra pila, koupil jsem ji za 1500Kč a používám ji na hnusný práce a jako zálohu. Jinak máme dvě pořádný pily, takže to neřešim.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Motorové pily

#7407 Nový příspěvek od zelenac »

Niekedy zvykne odpadnut ten skratovaci kablik z indukcky,co ide na vypinac a potom pila nechce zhasnut.Treba pozret,ci je ten kablik pricinovany a ci sa vypinac dobre dotyka kostry.Nezhasinat odpojenim fajky.Hrozi prerazenie izolacie na indukcke.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Motorové pily

#7408 Nový příspěvek od hobr »

Mám OleoMac 942 a dělá mi to samé - několikrát přecvaknu a pak to zhasne. Asi špatný vypínač - neřeším. Je to "důchodkyně" :ano: a má právo na vrtochy.
Od loňska mám Dolmarku a to je "jiné kafe". :tanec:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorové pily

#7409 Nový příspěvek od DYK »

Hobr jde tak nějak správným směrem. Dyť je to oleo.mac.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Motorové pily

#7410 Nový příspěvek od ceratio1 »

Oleomac... no, já jsem ji nekupoval, mauntfild nemám rád, ale řekl bych, že úplná hobby pila to není, samozřejmě žádná profi taky ne. Ale v mém případě krom toho že se jí semtam nechce chcípnout, za 15 let ani jednou v servise, akorát preventivně svíčky... a práce udělala spousty.. nevím jestli dobrý kus třeba, ale zdá se mi že ty starší věci z mauntfildu ješte kvalitativně celkem šly...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“