Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Motorové pily

#6841 Nový příspěvek od Veteranista! »

Já mám NAREX HS a je super 8)
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#6842 Nový příspěvek od Slávek55 »

Omare,v první řadě se podívej do el. rozvaděče,jak velký-kolik AMPÉR-máš jistič.10A není nic moc a pokud pila nemá plynulý rozeběh,tak to nevydrží a vypadne.A ve sklepě na ten samý jistič jsou většinou napojená světla či další spotřebiče v zásuvce.A když ti to večer párkrát vypadne,tak tě může i trefit šlak.No a podle jističe vyber pilu,je jich na výběr dost.A taky napiš,co máš za dřevo a jaké průměry.A zda je to jenom na tutu hromádku,či delší používání.Potom se nechá něco doporučit.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Motorové pily

#6843 Nový příspěvek od chuck77 »

10A je minimum...pokud má pilka rozběh tak to dá...mám Makitu a paráda 8) ....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Motorové pily

#6844 Nový příspěvek od JARDY »

Dá prodlužku na tvrdší zásuvku a není co řešit, lepší jsou ty plynulým z plynulým rozběhem jasně.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorové pily

#6845 Nový příspěvek od DYK »

Je dnes nějaká nová pila, která ten rozběh nemá?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Motorové pily

#6846 Nový příspěvek od JARDY »

A komu tím prospějete? Aby si se nedivil.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#6847 Nový příspěvek od Slávek55 »

Tak bych nechtěl být v pozici omara.Neví,zda si má koupit pilu jakoukoli,nebo Makitu,která je prima,ale neví model,ale já vím,že Makita s motorem do boku a příkonem 1 800W vyhodí 10A jistič.Ale ví,že pokud bude vyhazovat jistič,může dát prodlužku na tvrdší zásuvku,nebo možná napojit kabel od souseda.A že by se dnes prodávaly všechny pily s plynulým rozeběhem?Třeba ta Makita či Dolmar 1 800W. Já jsem na velikost jističe upozornil proto,že je dneska spousta domů,kde je hlavní jistič 16A a zásuvkový 10A.A ne každý sklep má vlastní okruh,a dobře revidovaný,aby vydržel třeba 1 hodinu zatížení pilou,která dle výrobce má příkon 2 200 až 2 400W.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2965
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Motorové pily

#6848 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

No já si myslím, že když omar vyloučil cirkulku kvůli hluku tak tam odpovídající elektriku má. Jinak by snad napsal, že ji nemá kam připojit.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13125
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6849 Nový příspěvek od Čárls »

Jen dodám na ty polena stačí pilka s 30 lištou Makita UC3041A 1800W běhá klidně na 10 jističi na ten pověsíš klidně 2300 W ale nesmíš pilku hnát do záběru dřív než se rozeběhne
Pokud si zrobí stojan typ pořízek tak klidně s 40 lištou narovnat proříznout a uklidit pak znova Ostrý řetěz a pujde to raz dva Nebo si pujčit pilku na den v pujčovně pokud je to jen na tenhle učel
Mě by vadil kabel pokud řežu venku tak mám motorovku aj s ní porcuji kládovku u bytovky ve sklepě bych to neriskoval Malá cirgule a vidiák kotouč je taky řešení Ona zas není tak hlučná pokud je dobře navrhnutá ne ty krámy co prodávají na ty polénka odhaduji by stačila 250až300 kotouč a hlavně ho nehnat na doporučený otáčky stačí těch 2800 a nebude takový kravál
Je to otázka preferencí,
Ja bych si klidně vzal dobrou rámovku a řezal vždy jen malou zásobu ručně Taky sem byl k tomuhle kdysi dávno donucen když sem se sekl a našpalkoval o 2Cm delší cca 4 rovnaný metry a nevešlo se do kamen :pohlavek: No byla zábava na odpoledne a holt se nemá pospíchat a zaroveň u práce kecat se sousedem vzal sem si tenkrát jinou měrku co byla nastavená k tátovi na kotel a bylo vymalováno :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

omar
Příspěvky: 986
Registrován: sob lis 19, 2011 12:03 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Motorové pily

#6850 Nový příspěvek od omar »

Díky za rady,s elekrikou není problém mám 3 fázový jistič 32A tak v tom bych problém neviděl.Nad Narexem jsem uvažoval ,kdysi dávno ho měl fotřík a docela ho chválil.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13125
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6851 Nový příspěvek od Čárls »

Takže podle mne narex už není co býval kamarád bydlí ve městě a má tuto https://www.garteko.cz/elektricka-pila-makita-uc3541a co on s ní už naporcoval kládovky u baráku až k neuvěření
Je fakt chtěl motorovku tak si ji pujčíl od táty a a soused jej naháněl za kravál je to poměrně tichá čtvrť co bydlí tak už má 6 rokem makitu s motorem do boku
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#6852 Nový příspěvek od Slávek55 »

Omare,potvrdím slova Čárlse.Opravdu dobrá pila je Makita nebo Dolmar.Ony jsou úplně stejné,z jedné fabriky,pouze v jiné barvě.Ale Makita má lepší servisní zastoupení. Já mám dolmara ES 38,to je dnes ES39,více jak 10 let a supr na měké dřevo.Dělají se tři velikosti podle délky lišty.Nejšikovnější je střední-délka lišty 35 cm.Mají motor do boku a příkon 1 800W.Ale mají slabý řetěz-šířka vodicího članku 1,1 mm.Jsou vhodné na měké dřevo.Když jsem řezal starou třešeň-větve přez suky-tak jsem tři zuby ohnul.Ale smrkového dřeva jsem za ta léta nařezal moc.Nepoužívám cirkulárku.
Dneska bych si vybral Makitu s motorem v ose pily.UC 3551.Je sice trochu delší,ale má řetěz 1,3 mm.Příkon 2 000W a plynulý rozběh.Je označována jako profi pila.Cena +- 4 000Kč.
Dále bych doporučil Husqvarnu.Dělají dva modely-1 800W a 2 000W.Také velice dobrá pila.Cena je již vyší-5 000 Kč za 1 800 W.
Toto jsou pily,které vydrží 20 let a déle a můžeš řezat 20 kubíků ročně. Stihl jsem vynechal.Je podstatně dražší a nemám s ním žádnou skušenost.
A když se ti nechce investovat 2 600-5 000 Kč,klidně kup Hechta.Hlavně nekupuj Bosch nebo pilu v obchodáku a Moundfielda.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Motorové pily

#6853 Nový příspěvek od JARDY »

Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Motorové pily

#6854 Nový příspěvek od chuck77 »

to je fakt děsnej výrobek už od pohledu...……..ale kupte si co chcete...…...měl sem v ruce Hecht a děsivá práce...pak sem vzal Makitu a oukej velebnosti :)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13125
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6855 Nový příspěvek od Čárls »

Checht elektriku sem měl doma víckrát nikdy tak občas přeříznout polénko velký zápřah už nevydržel shořel motor
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“