Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12862
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Motorové pily

#8611 Nový příspěvek od pavel sk »

Hej. Menila sa len pilova retaz a lišta ako u kazdej pily po opotrebovani. Spojka a vsetko okolo nej je pôvodne. Ta pila reze tak 15x v roku. Niekedy ani tolko. Okrem nej mame este dalsie dve väcsie pily na tažsie prace. Sice tiez uz veterany, ale služia 8)

fikejz
Příspěvky: 6207
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Motorové pily

#8612 Nový příspěvek od fikejz »

Jak říkám musím na to pořádně kouknout, ale uřízl jsem s ní ten den pár řezů a pak byl problém a nebyl zrovna čas se v tom rejpat a řešit ho. Jednak na mě čekalo pár lidí, kteří to rozřezané uklízeli a druhak jsme měli být v jednu hodinu po obědě na pohřbu. Stihli jsme to úplně akorád a strom na zemi jsem dodělával až v neděli. Kdyby měla být mastná, neměla by klouzat už i studená?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

pavel sk
Příspěvky: 12862
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Motorové pily

#8613 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak je zamastena, tak zalezi od coho je mastna. To bol len taky napad, a za to skontrolovanie, pripadne jej odmastenie a skušku nic nedas. Spojku riadne vystriekaj cisticom na brzdy a vyfukaj vzduchom. Ak to nepomôze, tak az vtedy by som rozoberal a menil diely :-/ .

Sadra17
Příspěvky: 6136
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#8614 Nový příspěvek od Sadra17 »

Čárls píše: pon dub 15, 2024 9:09 pm To chceš tvrdit že řetězka vydržela 19 roků bez výměny ? :shock:
na mojí taky vydržela podobně dlouho :D hold dědovi nikdo neřekl že se to má měnit, i lištu měl pořád původní akorát z 1.3 drážky už potom kupoval 1.5 řetězy :smich: to jsem zjistil až já při výměně kdy jsem to prostě vzal podle původní- měla pořád čitelný ražení a pak jsem čuměl že do ní nedám řetězy :pistol:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13243
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8615 Nový příspěvek od Čárls »

Tak aby nakonec nebyla total projetá řetězka :smich: to sem už sice taky viděl ale jaksi to nepochopím že tuhle základní věc člověk nevymění a nekontroluje :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 6207
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Motorové pily

#8616 Nový příspěvek od fikejz »

Jestli to s projetou řetězkou bylo na mně, tak to nehrozí já tam mám už dávno místo originálu co byla řetězka v jednom díle s bubínkem spojky prstýnek. Ta pila svého času nakácela spousty kubíků dřeva. Pak taky vyřezala nějaký ten krov a než se zadřel a já pak měnil válec tak jsem s ní vyřezával pětiúhelníkové sloupy do věže na kostel.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13243
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8617 Nový příspěvek od Čárls »

To bylo všeobecně s čím sem se setkal :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Slávek55
Příspěvky: 472
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#8618 Nový příspěvek od Slávek55 »

V každém případě musí spojka ven.Je to práce na 5 minut.Potom důkladná kontrola ložiska,závaží,prstýnku a hlavně bubínku.Může být prasklý a opasek brzdy ho udrží sevřený.

Slávek55
Příspěvky: 472
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#8619 Nový příspěvek od Slávek55 »

Fikejz,teď jsem se podíval v jiném vlákně na ten tvůj ořech a moc se nedivím,že do něho pila moc nechtěla.Tam stačí blbě naostřený řetěz.Mohl jsi přehodit na chvíli řeznou soupravu z té H 455 na H 55.Na zkoušku.

Sadra17
Příspěvky: 6136
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#8620 Nový příspěvek od Sadra17 »

tak opět posun s mojí "350 po GO" jelikož už mám na nějakou dobu dřevo hotový tak jsem přehodil karbec z druhý 100% funkční pily a pila vůbec nechtěla do otáček a plivala mi zpátky do sání, po chvilce koumání a rozborce druhý kterou čeká podobný servis (ložiska gufera těsnění) jsem na to přišel já blbec otočil píst, no nejradši bych si nafackoval :pistol: :pistol:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20906
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#8621 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi Ty Jsi studnice znalostí motorových pil. Dneska jsem rozebral Dolmar 119. Tuhle v lese nešla nastartovat což jindy v pohodě. Povídám doleju benzin. Položil jsem pilu na bok a nalívám a koukám že z ní teče benzin. Tedy jsem ji dneska rozebral. Sundal kryty a koukám nad nádržkou hadička ta je v pohodě. Ale na ventylku cosi marastu. Vzal jsem šroubovák myslíce že je to shluk pilin. Vytáhnu to a asi to byla jakási guma toho ventylku. Rozetřel jsem to v prstech jak to bylo v čudu. Nevíš náhodou o obrázcích sestavy této pily? Jak by ta guma, nebo cože mělo vypadat? Dal jsem si vyhledat ventylek nádrže Dolmar a našlo mi to hromadu stránek ale netuším jestli je to tak co tam mají na obrázcích.
Nemáš náhodou nějaké stránky s obrázkama? Abych kouknul jak to má vypadat? Díky.

Sadra17
Příspěvky: 6136
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#8622 Nový příspěvek od Sadra17 »

něco takovýho ?
Obrázek
to najdeš na http://ledgemountain.com/dolmar/Dolmar%20119.pdf jsou tam i čísla dílů 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13243
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8623 Nový příspěvek od Čárls »

Oto takže asi odvzdušňovací ventil nádrže a rozežrali ho biosložky Zkus mu napsat jestli bude pasovat https://www.gronych.cz/p/odvzdusnovaci- ... ila-dolmar je tam telefon tak mu brnkni on ti řekne zda pasuje na tvou pilku
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20906
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#8624 Nový příspěvek od ota »

Zkusím tam zítra zavolat. Mají tam hafo věcí na Dolmara. Musím se podívat, u jedné pily máme špatný silentbloky. A tady je mají.
Díky za odkaz! 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13243
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8625 Nový příspěvek od Čárls »

Není zač :friends: pokud aspoň trochu vím tak najdu ono s originálem co makita koupila dolmar asi bude problém s náhradnímy díly Gronych je spolehlivej co se týká replik a hlavně poradí
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“