Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#7981 Nový příspěvek od duchodce »

Pamatuju ,že ten děda soused co mě zaučoval s mou první pilou abych se nepořezal nebo někoho nezmrzačil upozorňoval a kladl na srdce ,že se prostě po chvilce musí na špičce objevit odstřik. On měl pilu ještě nějakou pašovanou /někde z r 1970 / a ta měla mazání ruční před každým řezem "zapáčkoval" a při delším řezu i při něm. Přesto mě ukazoval že mu jedna špička na liště zmodrala a sháněl v té době bony do Tuzexu. Na pilu ale nedal dopustit co mu ušetřila dřiny i když v té době už měl právě tu Partnerku co jsem podle jeho doporučení kupoval i já.Takže prostě pila musí mazat já jim v tomhle případě seru na nějakou ekologii,nejsem profík abych projel litry oleje za týden .....Navíc pokud jsem se potkal v hospodě se známejma lesákama i ti profi pokud nejsou někde kolem vodních zdrojů , nějaké rezervace nebo necejtěj kontrolu tak se tem sračkám vyhýbají ,zvlášť v "tvrdé" těžbě...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

fikejz
Příspěvky: 5987
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Motorové pily

#7982 Nový příspěvek od fikejz »

Tady si v chlapi v těžbě jiný olej než eko nedovolí a už vůbec pokud dělají v CHKO! Tam by byla pokuta za normální olej likvidační a kontroly fakt chodí. Ale mají jedno pravidlo - jak jedou na dovolenou tak z pily všechno vylejt a projet s nějakým normálním, někdo to ještě před tím proplachuje třeba naftou (samozřejmě ne v lese, ale pěkně doma). Každopádně dřív do pil většina z nich lila na mazání řetězu ten nejlevnější olej co byl k mání (třeba M6).
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Motorové pily

#7983 Nový příspěvek od oco13 »

Ja dávam hydraulický , a asi to mám fakt dosť otvorené lebo na jeden benzín dávam 2 oleje. :typek:

fikejz
Příspěvky: 5987
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Motorové pily

#7984 Nový příspěvek od fikejz »

To bude i tím, že hydraulický je třeba ve srovnání s tou M6 jak voda.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Motorové pily

#7985 Nový příspěvek od oco13 »

Ano a preto ho aj dávam - aby bol čerpatelný a nezasral mi tú hadičku alebo čerpadlo.

fikejz
Příspěvky: 5987
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Motorové pily

#7986 Nový příspěvek od fikejz »

Ani u tý M6 jsem neslyšel, že by s tím měl kdy někdo problém s mazáním, čerpadlem, nebo čímkoliv jiným.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#7987 Nový příspěvek od Sadra17 »

fikejz píše: stř led 04, 2023 6:31 pm Tady si v chlapi v těžbě jiný olej než eko nedovolí a už vůbec pokud dělají v CHKO! Tam by byla pokuta za normální olej likvidační a kontroly fakt chodí. Ale mají jedno pravidlo - jak jedou na dovolenou tak z pily všechno vylejt a projet s nějakým normálním, někdo to ještě před tím proplachuje třeba naftou (samozřejmě ne v lese, ale pěkně doma). Každopádně dřív do pil většina z nich lila na mazání řetězu ten nejlevnější olej co byl k mání (třeba M6).
to je ono dokud děláš tak je BIO v pohodě ale jak odstavíš tak zalepí všechno a vyčistit to je oser :'( ale musim říct že čerpadlo to nezalepilo jen všechno okolo :'(
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#7988 Nový příspěvek od ota »

Jo asi to tak nějak bude. Kámoš lesák má sebou vždy dvě pily. A v autě haldu řetězů, lišt a nevím čeho. Ale tu rezervní pilu nemá nalitou. Nalívá jen tu ,,provozní". On musí jet na ten bio olej. A kvůli tomu zalepení tu druhou nenalívá. Použije ji fakt málokdy, skoro vůbec ne. On to umí a nezakope pilu jak já, že ji musim druhou vyřezat! :D Nevím co má za olej v tom kanistru. Ale je řidkej skoro jako olej na vaření i takovou barvu myslím má. S tou provozní pilou řeže každej den. Když už má svoje za sebou, koupí novou a jede dál. Tu předchozí prodá nějakému známému. Vždycky má už pořadník. 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7989 Nový příspěvek od Čárls »

Lesaci používaji hydraulický z havestoru ten je ekologický a biologicky rozložitelný Jinak by havestor do lesa nepustili a jelikož se musí měnit tak jako v každý hydraulice dávaj do sudu s olejem Magnet a sbíraj z vrchu spodek v sudě de pak na likvidaci
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#7990 Nový příspěvek od Sadra17 »

ota píše: stř led 04, 2023 8:31 pm Nevím co má za olej v tom kanistru. Ale je řidkej skoro jako olej na vaření i takovou barvu myslím má.
to je ten bio sajrajt, taky jsem ho jednou koupil a ve výsledku to byl obyčejnej olej na smažení za trojnásobnou cenu v té době :shock:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Motorové pily

#7991 Nový příspěvek od murár »

Bratovi na lesackej Tatrovke menili pred rokom olej v hydraulike za bio. Tak ten hydr. olej čo mal v rezerve na dolievanie tak mi podaroval. Tak som v lete v traktory menil čerpadlo hydrauliku za viac litrové tak som vymenil a nalial nový olej. :wink:
Pred 4-5 rokmi mi štrajkovala mot píla Husqvarna 61. Tak až teraz som ju rozobral tak nedáva iskru, tak pôjde na preliečenie do servisu. Tak som dnes musel cerešnu rezať z elektrickou pílou.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#7992 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi mám ten bio Shell co se dává do harvestru v hydraulické ruce na zahradě. Když jsem ruku postavil na konstrukci a že ji oživím, byl tu kámoš a prej hele studně. Tyvole co když prdne hadice sání čerpadla a ty to přez zimu nenajdeš. Vyteče ti olej z nádrže a dostane se do studny. Přemýšlel jsem o tom. Pak si vzpoměl že druhej kámoš jezdí s harvestrem. Pivídám mu, až budeš měnit olej přivez mi nějakej, ale jen ten ekologickej kvůli té studni. Snad za 14 dní dostal novou mašinu. A u ní asi po 100 hodinách museli měnit olej. Ten stroj jel nonstop, tak za pár dnů měnili. Přivezl mi dva barely toho zeleného oleje. Naprosto čistej. Tak jsem nalil..teď je takovej už hnědej barva čerstvě stočenýho medu z nachového jetela. Za ty roky nikde žádnej unik. Ani nic zalepenýho. Tak jsem rád že ruka maká cajk. A tak nějak pro jistotu kdyby něco, tak by to mělo být odbouratelné.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Motorové pily

#7993 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

https://dum.bazos.cz/inzerat/162950847/vuz.php
Má to někdo? Nebo názory? Mám pásovej katr kam nacpu na knop 55cm. Když mám něco silnějšího (sic málokdy ale najde se) tak to docela pracně ožužlávám motorovkou aby se to do katru vešlo. Že jsou řezy totál křivý nebo že se musí ještě dořezávat je samozřejmý.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Motorové pily

#7994 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »


Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7995 Nový příspěvek od Čárls »

U pily pod 4 Kw o tom nemá smysl ani uvažovat Podélný řez motorovkou je nejvíc náročný na výkon pily všeobecně se doporučuje s pilama od 6 Kw vejš
Osobně jde to i se slabší pilkou ale brzy je po ní neutáhne dlouhou lištu na plný profil lišty Jinak funguje to jak ukazují na svých videich někteří těžaři ale ti používají Logosol a silný pilky
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“