Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Motorové pily

#7996 Nový příspěvek od fikejz »

Ty prachy bych za to nedal. Ale to proto, že bych to zvládnul vyrobit z pár odřezků železa (jak Ota, tenhle kousek je ještě moc pěkný a dlouhý, ten nechám na něco jinýho :smich: ) Jinak to samozřejmě odřeže obliny líp než je teď odřezáváš v ruce. Otázkou je jak moc dobře to drží lištu, když ji to svírá v podstatě v jednom místě. A taky jak dobře a snadno se nechá nastavit rovnoběžnost lišty s vodítkem. Protože jakmile by to začalo někam podřezávat je to na dvě věci.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#7997 Nový příspěvek od ota »

Tuhle jsem tu psal. Byli jsme na obhlídce valníku u pána, dělá arboristiku. A oni mu nabízejí dřevo. Třeba silné kmeny. On ma na to pilu. Koupil si předposlední velikost Stihlky. U ní má dlouhou lištu. Neměřil jsem, odhad 120 cm? K tomu má přípravek. Kupovanej. Ten z obrázku je takovej fakt obyčejnej, hračka. On má profi pořádnej. V něm má pilu upnutou. Povídal, že pro první řez položí na kulák díl hliníkového žebříku a dobře přidělá a po tom žebříku řízne první krajinu. Dost silnější, aby byl řez pěknej. A pak už řeže po tom prvním řezu. Povídal, že i tahle pila je slabá, objednal si ještě větší. Aby to fakt ubejvalo. A má v plánu ukazoval nám, tady bych chtěl postavit pásovku. To soustrojí koupí a postaví si dráhu. Ono pak ty velké široké fošny je o ně prej zájem. Třeba jak stůl, nebo i na obklad. Povídal, že se za rozumné peníze dají ty výřezy prodat. Proto to rozšiřuje i na řezání. Ale jak říkal, základ toho řezání lištou je opravdu dobře naostřenej řetízek. Samozřejmě brusku k tomu a pěknou. Jinak se s tim akorát budeš zlobit. Povídal, že to chvíli trvalo, než si naostřil pěkně řetěz a získal grif a cit v tom řezání pilou lištou. A už se těší až zařízne tu pásovku o které má jasno že si pořídí.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Motorové pily

#7998 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

No na mně to působí taky draze a dost subtilně. A to jednoduchý upnutí na lištu, no, dejme tomu. Měl bych v plánu jen ořezávat oblinu nebo dvě, zbytek zvládne pásovka. Uvažoval jsem udělat nějakej přípravek a upnout do něj elektrickou pilu, mám k ní asi 60ku lištu. Nezastaví ji nic... Jak bych to řezal dlouho je mi fuk, hlavně abych to pak moh řezat tou pásovkou.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7999 Nový příspěvek od Čárls »

Podívej se na tohle video a šup do depozitu vyrobíš sám Jen nezapomeň na podelný řez se brousí na 10° a hlavně nesnižuj moc omezováky dáva se těch 0,3 desetiny záleží na síle pilky https://www.youtube.com/watch?v=RSCiOX4gCrM
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Kokeš
Příspěvky: 21
Registrován: sob lis 13, 2010 6:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Motorové pily

#8000 Nový příspěvek od Kokeš »

Zdravím chlapi a omlouvám se, že Vám lezu do diskuse s prosbou o radu, jak dlouho je použitelný originální olej Husqvarna XP. Dostal jsem originál kanystr 10l z roku 2010 dosud neotevřený a další z roku 2010, ze kterého bylo průběžně odebíráno ke spotřebě a zbývá tam cca litr. Jde mi o to, zda lze ještě tenhle olej i přes jeho věk používat pro přípravu směsi. Oleje byly skladovány v konstantní teplotě mimo dopad slunečního záření. Protože to leju vedle pily a křovinořezu i do Terry, která má 1:40 míchám směs BA 95 Effecta od Benziny a olej 1:40, Děkuji za Vaše odpovědi, Kokeš

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#8001 Nový příspěvek od Sadra17 »

olej se nekazí :-/
malej traktorista v malým traktoru

bigj66
Příspěvky: 185
Registrován: sob zář 16, 2017 2:31 pm
Bydliště: Sendražice

Re: Motorové pily

#8002 Nový příspěvek od bigj66 »

No právě po rozdělání reaguje se vzduchem jako všechno :(

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8003 Nový příspěvek od Čárls »

Jedině rozdělat a rozlejt do 1 litrových lahví po vrch a zadělat uskladnit nejlíp ve sklepě Nic jiného ti neporadím Jinak pro sichr trochu víc oleje :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Míšánek
Příspěvky: 846
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Motorové pily

#8004 Nový příspěvek od Míšánek »

Ja osobně bych z toho taky asi nedělal žádné drama a normálně ho používal dál. Tomu oleji nic nebude a mazivost bude dle mého stejná.

A do novějších pil bych ani nešpekuloval s poměrem a normálně i nadále dával 1:50

Kokeš
Příspěvky: 21
Registrován: sob lis 13, 2010 6:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Motorové pily

#8005 Nový příspěvek od Kokeš »

Tak já ten olej použiju, dík za rady

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8006 Nový příspěvek od Čárls »

Nedávno se sháněl přípravek na prkna Na alíku na mě dnes vyskočilo tohle https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 6843_1&s=p Ovšem jak je to s kvalitou nevím ale je to ve slevě
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Franta67
Příspěvky: 48
Registrován: pon lis 28, 2022 7:50 pm
Bydliště: Č. Těšín

Re: Motorové pily

#8007 Nový příspěvek od Franta67 »

Cena je super. Pokud jsou ty profily z duralu, tak na domácí využití super! Tady jen za ty profily dáš víc .. a kde je práce, spojovací materiál atd..

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8008 Nový příspěvek od Čárls »

Jinak asi neváhejte clo se toho netýká jede to z polska ze skladu takže brzké dodání
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Franta67
Příspěvky: 48
Registrován: pon lis 28, 2022 7:50 pm
Bydliště: Č. Těšín

Re: Motorové pily

#8009 Nový příspěvek od Franta67 »

to: Čárls
Tak jsem ten přípravek z Aliho objednal. Cena 1759,- Kč. Cena prima - za takovou cenu bych to nebyl schopen vyrobit (možná z černého železa, nepočítaje čas a energie). Mám z Aliexpresem Poland dobré zkušenosti - vozí to DPD a trvá to tak týden maximálně.. Jsem zvědav, nakolik bude ten přípravek funkční, pak dám recenzi.
Dík za prima link :)
F.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8010 Nový příspěvek od Čárls »

Taky sem zvědavý :friends: na mě to jen nahodou vybaflo v nabídce ja se nyní zajímam o broušení kuchyňských a jiných nožů a stavím svuj přípravek ty co nabízejí se mi nelíbí Jsou sice laciny ale nezas tak funkční jak bych chtěl já Ono to vypadá hezky ale jeden rusak je tam vylepšuje a tak jsem viděl jak je to dělaný a pravě ten zpusob výroby se mi nelíbí Proto jsem se pustil teď v zimě do výroby svého návrhu a ještě že mám kamarády co jsou vybavení a ochotní vyrobit díly Já ty mašinky soustruhfrézu nemám kam dát jedině do obyváku :321: a to bych asi šel i ja s mašinkama pod širák :D
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“