Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#7366 Nový příspěvek od Sadra17 »

chuck77 píše: pon pro 13, 2021 3:32 pm .........když to zvládnu rukama v obstojným čase s minimem námahy není to potřeba pořizovat + tolik neubývá zub....
záleží na rukách, s bruskou ne vždy ubývá rychleji než s pilníkem :pohlavek:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 243
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: Motorové pily

#7367 Nový příspěvek od Jend@ »

Krasna 2x pouzita MS 341 dovoz belgie r.v. 2009 prijela na servis :) dotaz na Oranzove mozky-je to predchudce 362?

https://i.postimg.cc/dtstD948/B2-F3522- ... 7593-C.jpg

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motorové pily

#7368 Nový příspěvek od Kubo »

MS 341 nieje úplný predchodca MS 362 I. gen. Je to priama sestra s MS 361 s ktorou ju delí iba jeden konštrukčný rozdiel, vie niekto aký?

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#7369 Nový příspěvek od duchodce »

duchodce píše: pon lis 29, 2021 10:44 pm Dík za odkaz,poreferuji jak jsem dopadl.
No pila konečně maže ,servisu nebo mě, ale já bych si toho všiml, vypadl takový ohnutý plíšek který tlačil axiálně na hřídelku mazání a já nevěděl že tam něco chybí. Funkci jsem stejně moc nepochopil ,v jednom míste natočení ta nádržka musí vytéci. Ale kvůli "vaklu" na držácích uhlíků jsem musel celou převodovku rozebrat, abych mohl zkušebně s motorem točit. Hrůza po pár hodinách provozu vše vymačkané, volné. Při konečné montáži /ten plech jsem musel vyrobit ,nikde v nabídce není/ jsem pochopil že skutečně ten plech mu mohl vyskočit a podle stop toho jakým způsobem byla pila opravována tak si myslím že to ,že mu něco vylétlo si nevšiml. Ve fabrice na to asi mají přípravky ale tady člověk musí být chobotnice aby to "bez kladiva" smontoval, servisák ho podle stop asi používal. Musel jsem vyřadit doběhovou brzdu. Zastavovala pro všelijaké vůle ve složení pily v plném běhu řezání. Nakopávací štít ale zůstal funkční - po úpravě. To bych asi neskousl ,nebudu s tím řezat jenom já.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 243
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: Motorové pily

#7370 Nový příspěvek od Jend@ »

Toz 341 uz fachci jak ma...klasicky zajebany karbec. Tezko se mi davala z ruky, tezko...vynikajici strojovna :)

lancik
Příspěvky: 42
Registrován: pon dub 18, 2011 8:44 pm
Bydliště: Liberec

Re: Motorové pily

#7371 Nový příspěvek od lancik »

Ahoj, vidím, že to tu žije 👍, tak bych potřeboval poradit, když jsem byl ještě mladý a vlasatý, přišla na mě potřeba utratit vydělané, ušetřené peníze. Táta povídal kup si něco pořádnýho,za blbosti neutracej! Tak jsem domů dotahnul johnsered 2165,hned jsem si vyslechnul na co takovej těžkej krám, že to bude dřina 😅, a že motorovku přeci máme - malého MC cullocha😂, přeci stačí. Já hned hurá do lesa, tam se ukázalo co je to za potvoru :potlesk: od té doby bez jediné poruchy stále jede :prace:
Konečně otázka, jakou lištu koupit? Ta stará byla myslím sandvik, ale má už to za sebou, a nerad bych se spálil jako s novým řetězem Oregon, ten se natahnul, jak guma od trenek :pistol:, délku kolem 60cm, dík

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7372 Nový příspěvek od Čárls »

No lištu asi oregon a řetízek bych vzal od stihl ,stihl lišta ti na Jonseredku pasovat nebude :-/ Ještě si dost na fejsu chválí sugihara lišty japonský výrobce
Jinak u těhlech oregon řetízků jsou nachylný u silných pil na snížení omezováků pod danou mez výrobcem a dělají je taky v různých verzích Huska si prý už dělá vlastní lišty nevím jak řetězy :-/
S takhle silnými pilkami nemám zkušenosti co mi prošlo rukama tak do 3KW
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Motorové pily

#7373 Nový příspěvek od sustodp »

ja som na hq 372 xp kupoval uz dve listy dolmar a aj retaze mam od nic k tomu. pila ma 3,9kw a listy drzia uz asi 10 rokov. nepilim vela, mam to len na pripravu palivoveho dreva, iba obcas nejaky orech, topol alebo vrba s priemerom 1m. jednu mam 45cm a druhu 60cm, zaujimave je ze ta 60ka nema vpredu to koliesko, tak som mal obavy co to bude robit, ale neni s tym ziadny problem. cena za tie listy bola vtedy polovicna ako pytali v hq.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7374 Nový příspěvek od Čárls »

Ještě mě došlo jak dobře pilka maže to taky má vliv na řetěz tyhle silný pily mají štelování množství oleje na 40 lištu by mělo být nastaveno na střed možností nastavení průtoku oleje Jak sem četl v ruzných povídání po netu
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Motorové pily

#7375 Nový příspěvek od Franta.cz »

Husqvarna stejně jako Jonsered dodává pily s lištou 15".Pro 2165 je to minimum. Maximální povolená délka lišty pro Jonsered 21(0)65 je 28" .To pak vypadá takto

Obrázek

Na 40 cm lištu stačí olejové čerpadlo na minimum.To není vyčtené po internetu to jsou vlastní zkušenosti.


Za 22 let jsem oregonácký řetěz nikdy nevytahal.
Napadají mě dvě možnosti.
Buď řežeš s brutálně tupým řetězem, nebo Ti někdo prodal fake v oregonácký krabičce :-/

Řezný části dávám pouze oregon nebo husqvarna.

bigj66
Příspěvky: 185
Registrován: sob zář 16, 2017 2:31 pm
Bydliště: Sendražice

Re: Motorové pily

#7376 Nový příspěvek od bigj66 »

Válí se mi tu lišty na staré HQ je mezi nimi i Sandvik nikdy nepoužitý délky můžu upřesnit. Mám dolmary jsou mi na nic.

lancik
Příspěvky: 42
Registrován: pon dub 18, 2011 8:44 pm
Bydliště: Liberec

Re: Motorové pily

#7377 Nový příspěvek od lancik »

Jj, dvě krátký lišty jsem měl k tomu, a všechno Oregon, ještě se hloupě zeptám, lišta se měří celá nebo prorez? Broušením to nebylo,natahoval se od začátku,ty starý řetězy měly na clankach napis Oregon, mazání mám na hodně, já to šetřím, mám to jen kolem baráku 😏, jinak můžu porovnat s oleomacem taky 65 kubíků, nebe a dudy
Můžeš mi to prosím pomerit,díky

Stanley20
Příspěvky: 118
Registrován: pon črc 11, 2016 9:57 pm
Bydliště: poprad

Re: Motorové pily

#7378 Nový příspěvek od Stanley20 »

Dnes som dal na hq266 zroku cca Obrázek84 novu 18" listu zvladala to celkom pekne
Obrázek

Stanley20
Příspěvky: 118
Registrován: pon črc 11, 2016 9:57 pm
Bydliště: poprad

Re: Motorové pily

#7379 Nový příspěvek od Stanley20 »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motorové pily

#7380 Nový příspěvek od Jan.F »

Jak to má vůbec Stihl se šroubama držící vrchní kryt, jsou to jen vruty zařízlé do plastu, nebo jsou v bočních stěnách matice ?
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“