Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6207
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Motorové pily

#8596 Nový příspěvek od fikejz »

Tak a mám ohledně jednoruční pily vyřešeno. HQ jsem vyloučil, protože tu na ně už nikde poblíž není slušný servis. Obhlédnul jsem si Stihl a zjistil jak jsou na tom výkonově a váhově. Pak měl jsem v ruce Echo i Milwaukee. Echo je lehoučká, ale výkon je menší. Milwaukee je nejtěžší z nich a výkon "prý nelze u bateriové pily stanovit". Takže vše nahrávalo Stihlu. Mají nyní akci, kdy prodávají dva akumulátory za cenu jednoho, ale i tak to s nabíječkou pokud už kupující nemá jiný stroj od nich vychází na nějakých dvacet tisíc. Na benzínovou mají taky akci - prostřední z jednoruček MS 194 T je za 10090,- a než prořežu rozdíl ceny v Aspenu u kterého nemusím benzin nijak řešit je ho 75 litrů! To je na takovou spoustu roků, že rozhodování bylo velice jednoduché. A tady jsou obrázky vítěze:
Obrázek Obrázek
Zatím mám vyřezány necelé tři nádrže a po deseti mám přijet na servis (Vydra v Trutnově).
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20361
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Motorové pily

#8597 Nový příspěvek od vitex »

Není na jednoruční pilu moc těžká?

fikejz
Příspěvky: 6207
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Motorové pily

#8598 Nový příspěvek od fikejz »

Holá váží podle údajů výrobce 3,3kg a celá (systémová hmotnost) 3,77. Je tedy o něco lehčí než Milwaukee, Echo CS-362TES ve stejném výkonu i HQ T435.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13243
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8599 Nový příspěvek od Čárls »

U Vydry sem měl seštelovat Ms 181 po záběhu a od tý doby sem na ní nemusel šáhnout 8)
Aspen vem od Husgvarny ja kupuji zde https://www.garteko.cz/palivo-husqvarna ... CAtROlZuwk
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Motorové pily

#8600 Nový příspěvek od andre.marek »

Budu se opakovat, ale je potřeba u té jednoruční pily zvolit hlavní určení.
Podle mě je ten Stihl na většinu prací na co je jednoručka určená zbytečně těžký/výkonný. Na prořezávky a odvětvování menších stromů stačí slabší/lehčí.
Jediné použití té silnější jednoručky bych viděl u profi tesařů, co to potřebují prakticky denně na stavbách, třeba na silnější trámy.
Mám srovnání Echo CS-2511 (2,3kg prázdná) a starší číny GTC 36 (3,3kg prázdná), kterou jsem měl v minulosti na rekonstrukci domu jako takovou malou pohotovostní pilku + na prořezávky. A s ní jsem byl v koruně stromu rychle unavený (samozřejmě tam hrály roli i větší vibrace nekultivovaného motoru). S tou Echo dokážu pracovat déle, ale i tak se po určité době pronese.

Edit: Ale samozřejmě je ten Stihl také moc pěkný a určitě užitečný 8)

fikejz
Příspěvky: 6207
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Motorové pily

#8601 Nový příspěvek od fikejz »

Ta MS 194 T je u STIHLu prostřední. Dělají ještě MS 201 T, ta váží bez lišty a řetězu 3,7kg a pak lehčí MS 151 TC-E, ta váží 2.6kg ale i výkon je nižší -1,1kW stejně jako ty lehčí Echa. V akci měli tuhle a co jsem si mohl vyzkoušet v řezu tak ty slabší už se mi jevily pomalé.
Aspen 2T jsem koupil u Vydry s pilou.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Motorové pily

#8602 Nový příspěvek od andre.marek »

Jasně, jde o ty potřeby, třeba na ten ořech byla určitě ideální :) . Já ji používám hlavně v koruně, na zemi pak na tenké větvě a na ty hrubší už pak beru Husqvarnu 135.
Hranice je tak někde kolem 10-15cm. Tam už to pak s tou malou jednoručkou není úplně ono a nechci ji tím trápit.

fikejz
Příspěvky: 6207
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Motorové pily

#8603 Nový příspěvek od fikejz »

U mně bude řezat všechno na co výkonem stačí a až na větší dřevo budu brát HQ. Ať už tu 455e, nebo 55. Mimochodem tu budu muset opravit. Začal jsem s ní na tom ořechu porcovat první větší větve a zůstával stát řetěz, když jsem jen trošku přitlačil do řezu. Vypadá to na sjetou spojku :( A nevím jestli to zvládnu se svým vybavením opravit sám.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13243
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8604 Nový příspěvek od Čárls »

Pokud jsi měnil někdy řetězku tak by to neměl bejt pro tebe problém Pokud mě paměť neklame tak maj spojku ven a koupíš novou i se spojkovým bubnem a řetězkou Buď u prodejce nebo tady https://www.kasumex.cz/nahradni-dily-pro-husqvarna-445/ Potřebuješ jen přípravek na povolení a ten si vyrobíš vypadá takle https://www.kasumex.cz/spojky/klic--sta ... 502541603/ No a buď razovým utahovákem Bacha levý závit povolíš nebo Klíčem a startovacím špagátem skrz otvorem na svíčku zašpracuješ píst Ty přípravky co jsou na špracnutí pístu moc nedoporučuji Moh by se vymáčknout nebo prorazit musí se to s nima umět Co vím servismani spíš používají ty rázový utahováky
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Slávek55
Příspěvky: 472
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#8605 Nový příspěvek od Slávek55 »

Doplním Čárlse,pokud máš podezření na spojku stačí zabrzdit řetěz,tedy pokud ti brzda funguje.A neměl by jít přidat plyn-zvýšit otáčky motoru.Myslel jsem,že mluvíš o H 55,takže pokud je to ona, ale to platí i pro H 455.Než začneš strkat startovací šnůru do válce otvorem pro svíčku-dej si píst max 2 cm od horní úvratě,aby jsi nestrčil šnůru do výfukového či přepouštěcího kanálu.Ono by to šnůru přestřihlo a musel by jsi dělat trochu rozborku.Když použiješ startovací šnůru,přelož ji v půlce a strkej tam dvojitou,a tak min 15 cm.U H 55 je spojka na šestihraný klíč,nejlépe očkoplochý,takže zkus povolit ale to se ti asi nepovede,takže přez něj majzni kladivem.U H 455 jsou na závaží spojky naproti sobě o 180 stupňů dva zářezy,takže do jedné šroubovák a rána kladivem.

Sadra17
Příspěvky: 6136
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#8606 Nový příspěvek od Sadra17 »

mě se to tedy za ty zářezy nikdy nepovedlo :'( vždycky dorvaný jak kr--a že jsem radši vzal klíč na rozbrus a i ten párkrát ohnul :'( :'(
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13243
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8607 Nový příspěvek od Čárls »

Na to je ideal ten razový utahovák těmi razy to povolí a nemusíš šprajcovat píst Hlavně vyndej kabel ze svíčky 8) To že bejvá tak dorvaná většinou mužou hodně sražený omezovaky nebo používání brzdy při startování Já brzdu jen zkusím zda funguje když jdu řezat a to jednou za uherský rok když si vzpomenu
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 6207
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Motorové pily

#8608 Nový příspěvek od fikejz »

Brzda mi funguje. Je to na té H55. Teď jsem to byl honem vyzkoušet a se zataženou brzdou je slyšet jen snahu pily jít do otáček, ale nejde. :-/ Zkusím ji ještě ve dřevě, ale to až tak pozítří, nebo jak se k tomu dostanu. Předtím jsem s ní v tom ořechu uřízl pár řezů a pak jsem si musel dojít pro druhou, protože řetěz v řezu zůstával stát. Ale neřekl bych, že byla nějak víc ohřátá, nebo něco jiného bylo mimořádné. Tak nevím :-/
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

pavel sk
Příspěvky: 12862
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Motorové pily

#8609 Nový příspěvek od pavel sk »

Nemas tu spojku len zamastenu? Tiez mame HQ 55 8) kupena v 1995 a okrem vyfuku, lišty a retaze, je na nej este vsetko pôvodne. Slušna píla 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13243
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8610 Nový příspěvek od Čárls »

To chceš tvrdit že řetězka vydržela 19 roků bez výměny ? :shock:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“