Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#8026 Nový příspěvek od duchodce »

No já jsem ten celý příběh popsal již dříve proč se reklamovalo po záruce a prodejce toho řádně využíval. No donést do servisu, to nebylo jen tak cesta tam a zpět 70 km a výsledek nejistý. No nic končíme ,šťastný konec :) a nyní nás čekají jen samá pozitiva a šťastné zítřky :( :'(
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Slávek55
Příspěvky: 455
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#8027 Nový příspěvek od Slávek55 »

Martin 7211-s lištou a řetězem od oregonu asi chybu neuděláš.Dříve asi nic jiného nebylo.Byla to dobrá značka.Ta lišta je trochu dražší.Ale píšeš 60 kubíků,tak ji zkus.Řetězy píšeš,že Oregon používáš,tak snad víš.HS parts bych si nikdy nekoupil,snad možná na nějaký stavební odpad.Lišty Husqvarna a polokulaté řetězy používám a bez problému.Asi před 10 lety jsem koupil výhodně větší množství,takže dojíždím.Ale poslední dobou používám řetězy a pilníky od STIHL.Jak polokulaté tak hranaté.Zdají se mi lepší.Před měsícem jsem si koupil 4 řetězy,ale asi je již nespotřebuju.Nějak mi to po tom viru nejde.Oregon se vyráběl v Kanadě,ale dneska člověk neví.Vyhlášená švédská ložiska SKF se vyráběla přímo u těžebního prostoru té jejich vyhlášené kvalitní rudy a nyní jsem je koupil vyrobené v Itálii.Oregon,Stihl,Husqvarna-řetěz kolem 400 kč.Není moc nad čím přemýšlet.Na 60 kubíků ti vydrží vic jak rok.Když půjdeš se 400 kč na pivo,možná ti nestačí.Jestli jseš mladej,kup si jich víc,určitě se budou hodit.

Uživatelský avatar
martin7211
Příspěvky: 288
Registrován: úte kvě 07, 2013 10:28 am
Bydliště: dolní ředice

Re: Motorové pily

#8028 Nový příspěvek od martin7211 »

Ty hs řetězi jedu doma na malí pile řežu sní kolem baráku rúznej bordel na to jsou dobrý na husqwarně sem ho měl jednou a vydržel týden jinak jedu ty oregon nebo husqwarna asi koupím ten oregon a uvidíse chodíme do lesa jen přez zimu cca 2měcíce po sobotách

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Motorové pily

#8029 Nový příspěvek od JardaCNC »

Zdravím
Mám problém se pilou HECHT 45 mám ji už snad 15-20 let na hobby použití, ale poslední dobou jakoby po určité době přestane jet ve vyšších otáčkách.
Dle mého málo benzínu.
Může to způsobit podávací palivové čerpadlo - vytahana membrána.
Chvíli počkám na volnoběh a pak jedu od znova v plném plynu.
Tak 5-10 sekund. A zas to klesne - otáčky.
Nový karburátor stojí cca 300 Kč. Či koupit novou membránu?

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Motorové pily

#8030 Nový příspěvek od Pavel »

JardaCNC píše: pon úno 13, 2023 11:02 am Zdravím
Mám problém se pilou HECHT 45 mám ji už snad 15-20 let na hobby použití, ale poslední dobou jakoby po určité době přestane jet ve vyšších otáčkách.
Dle mého málo benzínu.
Může to způsobit podávací palivové čerpadlo - vytahana membrána.
Chvíli počkám na volnoběh a pak jedu od znova v plném plynu.
Tak 5-10 sekund. A zas to klesne - otáčky.
Nový karburátor stojí cca 300 Kč. Či koupit novou membránu?
muze to delat sitko v nadzi na hadicce

Slávek55
Příspěvky: 455
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#8031 Nový příspěvek od Slávek55 »

Jardo CNC,to jak to popisuješ vypadá na malou dodávku benzinu.Když necháš chvílku pilu na volnoběh,je malá spotřeba a palivová komora se doplní a opět chvilku jede ve vysokých otáčkách.Neznám Hecht,respektive nechci znát.Máš tam balonek-primer?Pumpnutím primerem by se rychleji mělo palivo doplnit.Tyto závady se hledají postupem od nádrže.Kontrola odvzdušněmí,kontrola filtru paliva v nádrži.Neškodí ani vyčistění nádrže.Nechá se sundat přívodní hadička u karburátoru a větší injek.stříkačkou zkusit zda dobře nasává benzin.Chce to plnou nádrž,aby tam bylo málo vzduchového prostoru a nasát najednou asi 50 mll.Jenomže ty hadičky bývají ztvrdlé,mnohdy se rozpadnou,takže je budeš asi muset vyměnit.A když jde lehce benzín až ke karburátoru a pila nemaká,tak je na řadě karburátor.Nevím,co je tam za typ,mohl jsi dát nějaký odkaz na nový.V karburátoru bývá jemné sítko.Budeš li chtít popíšu karb. příště.Pokud je nový za 300 vzal bych ten.Ona ta opravná sada bývá kolem 200 kč.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Motorové pily

#8032 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Stařičká pila Sachs Dolmar 112. Utržený silentbloky. Má někdo ponětí, jak je vyšroubovat? Jeden je v tý gumě naprasklej, druhej ulít úplně takže na pile zůstal jen asi 2mm silnej šestihran gumy plus pochopitelně ten zašroubovanej kousek.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Motorové pily

#8033 Nový příspěvek od JardaCNC »

[quote=

muze to delat sitko v nadzi na hadicce
[/quote]

Zatím jsem vyčistil sítko v nádrži. Bylo obalené takovým slizem.
Uvidím jestli to pomůže.
Zatím nemám co řezat.

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové pily

#8034 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Přátelé, používá někdo odkorňovač na pilu? Mám tady pár větších kmenů, který bych potřeboval sloupnout a nevím kudy do toho, ručně se mně úplně nechce. Ideálně kdyby někdo měl na prodej na menší pilu :red: díky

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Motorové pily

#8035 Nový příspěvek od JARDY »

Používá někdo to motorové udělátko na broušení řetězů ? Je to na něco?
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#8036 Nový příspěvek od ota »

Jardy jaké myslíš ,,udělátko"? Mám doma z lidlu leta elektrickou brusku. Je to sice trochu chrastítko. Ale s citem se dá naučit pohodlně ostřit řetízky. Vcelku mám i pár známejch, co si ke mě dávají ostřit. Na brusce beru jen lehce. Třeba pilníkem 4x a pak 1x na brusce. Občas najdu řetízek v kovošrotě. Lidi klidně vyhodí i fungláč. Třeba naposledy jsem donesl fungláč řetěz i s lištou. Ale když má přez 3/4 šířky zubu beru ho. Doma pak na brusce jen políznu. Bruska je dobrá, když se řetěz nějak nakurví. Jednou jsme s pantatíkem káceli strom a on řezal. Pila kopla a chytla lopatku. Tam je bruska dobrá i na větší uběr. Jinak by piloval pilníkem.
Já ji používám občas jak píšu na srovnání zubů aby byly uhly a i stejná šířka všech zubů. Ono se to chce naučit si ty řetízky nekurvit špatným ostřením.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Motorové pily

#8037 Nový příspěvek od JARDY »

Jo takové něco podobné mám taky. Nevím když v tom brousím připadá mi to větší otrava než pilník a stejně to líp nebrousí. Jak mám zbrousit omezovák,jsem nepochopil ,neumím to asi změřit.Chtěl jsem něco takového https://juum.cz/p/specialni-bruska-na-r ... CQQAvD_BwE
Asi to je spíš rukama,no ale ty nikde neprodávají.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#8038 Nový příspěvek od ota »

No já to mám za chvilku přelíznutý. Vcelku mi vyhovuje. A docela řežu motorovkama teď dost. Třeba tu pilu co seřezávám pařezy tam jsem dal novej řetízek. Ono po tak 6, nebo 8 pařezech je potřeba to naostřit. Zatím jsem myslím dělal 1x na brusce. Tedy 4x pilníkem a pak jednou bruskou. Fakt jen lehce. A reže jako hutě. Když to nepřeostřím třeba i pilníkem, hodně se u toho pak nadřu. Naposledy jsem odřezával ty vývraty. Snažil jsem se očistit maximálně od hlíny. A řekl bych paráda. Bez problémů jsem odřezával kmeny. Někde jsem musel říznout kousek dál a pak ještě vzal jeden řez co nejblíž ke kořenům. Aby mi pak pařezy nepřekáželi a vlastně s níma topím celou zimu v dílně. Ještě jich tam mám! Budu je řezat dokud to půjde.
Mám tu na ostření tu lištu do které se upevní pilník. Pak tu mám ten přípravek co se našroubuje na lištu nastaví a pilníkem se posouvá jak rámovou pilou. Tyhle věci nepoužívám. Pilník používám jen v ruce. Kopíruju předešlé. Mám hodně vycvičené ruce na cit. Dobře se to vycvičí řezáním závitů, nebo pilování obrobků. Pak je to dobrá příprava na ty řetízky. 8)

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Motorové pily

#8039 Nový příspěvek od JARDY »

Když to brousíš pilníkem ,jak často brousíš ten omezovák? Připadá mi ,že když to "nabrousím" .stejně to o moc líp neřeže
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#8040 Nový příspěvek od ota »

Omezovák upilovávám až když mám půlku zubu. Asi odhadem polovina šířky po broušení. Většinou jednou potáhnu pilníkem. Mám na to plochej pilník koupenej přímo na řetízek. Mám tu i měrku. Podle tabulky typu řetězu je předepsaný rozdíl omezováku. Na krabičce je typ řetízku a předepsanej rozdíl. Momentálně mám skoro všechny řetězy ponovotě. Tak zatím omezováky neřeším. Ale u starších potáhnu omezovák lehce jednou třeba za tři ostření pilníkem. Když to ubereš hodně bude ti ta pila jakože kopat. Z hlavy ten rozdíl nevím. Je to v desetinách mm. Právě to pak řeším položením té měrky a když nesvítí nad vyhazovákem fousek vůle, pilnu to.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“