Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Motorové pily

#7831 Nový příspěvek od Pavel »

prvni pilu sme doma mnely vodnanku a ruskou stou otocnou listou pak tatovi kluci z cssad kde delal privezli sachs dolmar 116 je doma dodnes jen blbne karbulace jo jeste jako kluk sem snim chodil s pilkou motorovou dva chlapy jak se ji rikalo a jeste predtim obloukovkou a kaprovkou ted uz tam sou i novejsi pilky

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorové pily

#7832 Nový příspěvek od DYK »

ota píše: čtv črc 21, 2022 11:31 pm
DYK píše: čtv črc 21, 2022 2:25 pm Se Oto nemusíš ptát Ukrajinců. I Čárls ví, že jde o pily z UA.
Čárls píše: úte úno 09, 2021 4:05 am Ještě jsem zapoměl pokud to máš blízko tak osobní převzetí Tahá nový ms 260 z ukrajiny Přebíral bych jen osobně a sebou někoho kdo se ve stihl vyzná abys nenaletěl
To jen pro sichr má docela kladný hodnocení a co sem koukal po netu docela se kupujou je to samozřejmě bez záruky
https://www.sbazar.cz/vaclav.892/detail ... nova-profi
Ale já se jich chci zeptat, proč si Ukrajinci nekoupí pilu doma když by měla být o hodně levnější než tady u nás. Proč si kupují pilu v Čechách a vezou si ji domů.
Nebo jaké to má tedy vysvětlení, že ty pily jsou v inzercích z té Ukrajiny tak levnější než tady?
To, že jsou pily Stihl na Ukrajině levnější je prostě fakt, Stihl se tím netají a stanovení prodejní ceny je stát od státu jiné. Třeba Dolmar je v německu stejně drahý jako ten Stihl, ale u nás nikoli. Je levnější. Ty pily Stihl tam (na Ukrajinu) chodí v jiné konfiguraci a jsou tam běžně v prodeji modely, které se v EU už neprodávají, takže lze říci, že v tomto jsou na tom ukrajinci lépe. Ale třeba i Rusko, Srbsko apod. Mě třeba nepřesvědčila 261 oproti 260. Bráno z pohledu "za svoje", na doma" a "na dlouho".
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13109
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7833 Nový příspěvek od Čárls »

Já bych to viděl asi takhle na ukrajinu vozí z brazílie profi pilky a kdežto k nám profi jsou z německa Proto je třeba u nás kupují ukrajinci Netýká se to starších modelů
Ono hromada lidí asi kouká kde byla pila vyrobena Za mne si stihl drží kvalitu ať je vyrobena kdekoliv ale prostě hromada lidí vidí čína a už ječí že to je šmejd .

Co s týka supermarketových čínských pil
Ono Opak je pravdou ono u těch čínských pilek (neznačkových) Jde jen o to jakou kvalitu si prodejce objedná oni dělají myslím 5 tříd jakosti a k nám většinou dováží tak 4-5 v lepším případě 3 jakost
Proto taky třeba Pilka z německa stejného označení vydrží daleko víc jak koupená u nás Tam vozí totiž 2 a 1 jakost ktrou by u nás nikdo nezaplatil Mluvím o klasických prodejcích ne o Bedu trávníčkovy a jeho nekalý propagandě a prodejních cenách v tzv . výprodejích a slevových akcí kdy se cena dostane tak trochu do reálný ceny a ještě nadhodnocený
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Motorové pily

#7834 Nový příspěvek od chobotek »

Standa T píše: čtv črc 21, 2022 11:42 pm Také jsme první pilu měli Homelitku z Tuzexu, ale malou SUPER2 SL30. mám ji doteď, ale je nefunkční - opotřebením se rozlomila spojka.
Tu máš nový díl za $50 a celkem rozumné poštovné: https://www.ebay.com/itm/194991218420 Cena je to asi normální, našel jsem jich víc za podobnou částku.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#7835 Nový příspěvek od Slávek55 »

Standa T-ta možnost koupě v zámoří skutečně existuje a funguje.Já bych to ale za 1 500 kč nedělal.Těchto pil je zde v republice mnoho a nebýval problém před časem ji koupit celou do 500 kč.Když by jsi ji chtěl zprovoznit,dej si inzerát a něco koupíš.Je pravda,že si dnes kdo ji má myslí,že má nějaký drahý exponát,ale není to pravda.Když se ti povede ji zprovoznit a chtěl by jsi ji provozu schopnou udržovat,také to není zrovna levné a musíš tomu věnovat čas.Dej inzerát a čekej.
K tomu co jsi nazval sání do klikové skříně přez klapky.Tak tento ventil je mnohem vzácnější než závaží spojky.Hlavně se nesnaž ty planžetky jakkoli vyndavat či je i mírně zdeformovat.S tím velmi opatrně.
Správně se to jmenuje jazýčkový ventil a zpočátku byl součástí všech Homelitek.Byl to takový experiment,jak vylepšit sání směsi.U běžného dvoutaktu otevírá a zavírá sací kanál spodní hrana pístu.U jazýčkového ventilku se nechá počátek sání ovlivnit tuhostí těchto planžet.Proto ji nelze jakkoli deformovat.Potom se tím také odstranilo to,že při pohybu pístu dolů,kdy již vzniká v klikové skříni přetlak,nedovolí tyto planžety zpětný únik směsi do karburátoru a čističe vzduchu,jako je tomu u rozvodu pístem.
Hlavní nevýhodou tohoto sání ale bylo,že fungoval do max.8 000 otáček,a to musel být na planžety použítý spešl materiál.Tenkrát ale ty Homelitky více otáček neměly.O pár let později se u pil začala zvyšovat řezná rychlost,tudíš se max.otáčky dostaly na 12 000 a jazýčkový ventil byl zapomenut.Homelitky s velkým obsahem motoru byly také dost rozšířené v Brazílii k těžbě pralesů.Byly hodně spolehlivé s dlouhou výdrží.

jean
Příspěvky: 3016
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Motorové pily

#7836 Nový příspěvek od jean »

Slávek55, to je zaujímavé, jak ide vývoj v rôznych oblastiach. Pri motorkových dvojtaktoch je pre zmenu jazýčkové riadenie zmesi vrchol vývoja a tie motory točia 12 tisíc, litrové výkony lietajú okolo 300k. Závodné motory sa blížili k 400k.

Standa T
Příspěvky: 88
Registrován: čtv čer 24, 2010 9:51 am
Bydliště: Tábor

Re: Motorové pily

#7837 Nový příspěvek od Standa T »

To chobotek:
vím, kdysi jsem to hledal, že bych ji zprovoznil, ale chtělo by to koupit komplet i "bubínek" s řetězkou /i tam je znát opotřebení/, takže ji nahradilo lehké ECHO CS-360WES

To Slávek55:
Jj, něco si z mládí, kdy jsem se v dvoutaktech vrtal, pamatuji. A řízení sání jazýčkovým ventilem na té Homelitce bylo, oproti Echu, dost poznat na průběhu točivého momentu
A děkuji za vysvětlení pro ostatní, jsem líný psát :)
Když to nejde snadno, použijeme násilí.
Jestliže se to ulomilo, součástka byla vadná.

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Motorové pily

#7838 Nový příspěvek od chobotek »

Miska spojky s řetězkou stojí pár korun, to se bere jako spotřební díl. Koupit starší pilu na díly je asi taky řešení, záleží, co s tím je potom za úmysl. Jestli bude víceméně ležet v regálu, je jedno, v jakém stavu je ten díl. Jinak na tyhle díly nastavuju hlídacího psa a jak se objeví, přijde mail. Taky se dělala náhrada s pružinama:
https://www.serviceproparts.com/content ... /d555.html
http://smallengines.ca/ecom.asp?pg=prod ... opgnum=400
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#7839 Nový příspěvek od Slávek55 »

Standa T-netrvalo dlouho a již vidím první kus.Vypadá málo používaná.Myslím,že by spojka měla sedět.A cena přijatelná.Až bude mít čas,kouknu do IPL jestli jsou schodné.
https://www.sbazar.cz/petr.reg/detail/1 ... zovou-pilu

Standa T
Příspěvky: 88
Registrován: čtv čer 24, 2010 9:51 am
Bydliště: Tábor

Re: Motorové pily

#7840 Nový příspěvek od Standa T »

Já už jsem jednu pilu dostal od kamaráda - myslím že tutéž jako v inzerátu. Byla bez zapalování a měla zkroucenou lištu/řezbářskou, bez rolny/. Spojka tam byla s pružinami, jako v odkazech výše, ale asi byla upravená z jiné pily, protože závit byl volnější. No na když jsem ji vzal na porcování suchých jasánků, tak se v závitu protočila. Tak leží rozebraná v krabici v garáži a asi tam vydrží než budu mít čas a slabší chvilku, asi až v důchodu, a pověnuji se jí :zapomel:
Když to nejde snadno, použijeme násilí.
Jestliže se to ulomilo, součástka byla vadná.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Motorové pily

#7841 Nový příspěvek od bourač »

Dneska sem si udělal radost. Mám 3 utahovačky, flexu a pilu ocasku od fy WORX tak sem rozšířil sortiment tohoto výrobce o řetězovou pilu.
Při cestě do krámu (Hornbach) sem vzal sebou dvě polovybitý baterky a flaštičku oleje, myslel sem si že pilu vyzkouším hned na místě :evil:
Když jsem uviděl a vyslechl toho "podavače" tak jsem od záměru upustil. Cestou domů sem zastavil v lese a zkácel suchej dub a suchou břízu. Oba Ø cca 20cm.
Nařezal na metrovky nacpal do kufru.
Indikátory na baterkách hlásily uplné vybití, ale než sem dojel domů tak se vzpamatovaly na cca 20%.
Lišta i řetěz jsou nějaké běžně dostupné Oregon.
Pila řezala úplně super, zajímavá práce s tak lehkým přístrojem. Jsem nadšenej. 8)
Obrázek
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové pily

#7842 Nový příspěvek od Atlan »

No vidis. Uz mam malu retazovku, kosacku na kokieskach a chcem vyskusat strunovu kosacku na baterky. Tak uvidime.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

bigj66
Příspěvky: 186
Registrován: sob zář 16, 2017 2:31 pm
Bydliště: Sendražice

Re: Motorové pily

#7843 Nový příspěvek od bigj66 »

Když má člověk už ty baterky tak to je OK , ale dlouhodobá práce v lese nebo třeba jen dopoledne , celý den je stejně nereálná .

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13109
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7844 Nový příspěvek od Čárls »

Bateriovka tak k baráku a dvě - tři sady baterek a nebo pokácet tu souš naložit do kufru a davaj domu Pár takových lidiček sem zahlídl v lese když jezdím k našim Výhoda je relativně tichá jak motorovka Domů bych asi nekupoval nemám baterky a k čemu mi by to bylo Jo pro bourače to význam má Má sadu baterek a další nářadí kam mu pasuje a využije 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#7845 Nový příspěvek od ota »

Strunovku koupil vloni syn. Má k ní 2 baterky. Má to výhody i nevýhody. Tichý chod, struna hodně snese, lehká konstrukce. Nevýhody dlouho se baterky nabijí, noc dlouho nevydrží. Takže posekám tak půlku co bych potřeboval a jedna baterka na nabiječce a druhá prázdná. Tak vytáhnu křoviňák a dosekám to s ním. Tu strunovku používáme jen na obsekání ploch před sekačkou. Takže žádnou plochu neseká. Jen tam kam se nezajede se sekačkou.
Ty baterky by chtěly min s 1x takovou kapacitou, nebo aby se rychlejc nabijely. Strašně to trvá. Kupovat další baterky aspoň dvě by bylo třeba asi ne. Protože pak by nabijení stejně trvalo o to dýl.
Pro někoho kdo má malou zahrádečku dobrý. To zvládne. Když jedu sekat k mámě trávu tak taky nedám vše co bych potřeboval a tam je ta zahrada pro obsekání menší. Není tam ani tolik věcí zarostlejch v trávě jak u mě a stejně mi tak třetuna zbyde nedosekaná. Musím nejdřív vzít to co je na očích a pak ten zbytek.
Třeba ta pila pro Bourače je dobrá. Přijede někam a ,,bourá" krásný věci. Tu najednou třeba trám, latě, dřevěné cosi. Vyndá z auta pilu, šmik šmik a má hotovo. Když jedu někam na montáž, taky tahám v kufru víc věcí, nikdy nevíš co na tebe vybafne a lepší je mít sebou víc věcí, nepoužít jich třeba polovinu, než tam pak improvizovat půl dne. Vždycky pak někdo ,,kurva kdybyjsme tady měli tohle, tak je to hned hotoví a teď to tady budeme jebat půlden!
Jako jsem byl včera na stavbě. Dovezl jsem tam asi tunu zábradlí. Zajel jsem do ulice a tam stál bagr. Kluci tam chodili kolem vozíku a bagrista seděl a čuměl. Usmíval se. Říkal si v duchu, jo hoši to si zacvičíte než to nanosíte do té podzemní garáže. V cestě ke garážím ještě bordel. Kolega jde za bagristou a on samozřejmě Ukrajinec. No poslali jsme tam našeho Ukrajince s instrukcema. Aby nám bagrem ten bordel posunul. On že šéf musí dát příkaz. On nemůže a tak ručně odnoste. Ale má 100 kg jeden rám. Bagrista že ne tohle namá 100 kg. Vlezl na vlek zvedl rám á to lehké! No tak sem pojeď tím bagrem a slož nám to! Nemůže šéf neskazal skládat. No a pak kluci odstrkali ten bordel v cestě ručně. A v garáži náš ,,pogrisčuk" kupodivu nastartoval. Jarda s ním přijel, najel pod rámy zvedl a složil. A bagrista čuměl jak puk. Když máš na to věci jde to samo! Nemít tu ještěrku tam, skládali by to hodinu ručně. No já nesmím skládat těžký věci, já jen řidič! :D Já jsem ten ,,kýlák". Sice Jarda říká ,,Óto u nás kýlák vykrmit a sežrat dřív". :D Pacholek jeden z ciziny!

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“