Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Slávek55
Příspěvky: 455
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#8056 Nový příspěvek od Slávek55 »

A ještě je tam šířka vodicích článků.Co je napsáno na liště a měřil jsi články na všech řetězech?Jak chodí v drážce?

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Motorové pily

#8057 Nový příspěvek od Joe66 »

Lista bude asi delena 325 ale otazka je ake je aj pohanacie kolecko s akym delenim . Ze inu retaz s 325 vyskusat zalozit a bude vsio jasno :)

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Motorové pily

#8058 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Jasno je hned. Ty starý řetězy jsou asi totál vytahaný. Dneska jsem koupil 3/8 1,5mm 56 článků a lištu jsem musel mít nacpanou až k řetězce abych ho na lištu vůbec dostal. Jediný možný vysvětlení je asi to, že ty řetězy běhaly na husqvarnách a tam asi šel šponovák kousek dál než u tý mojí sachs dolmar.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#8059 Nový příspěvek od ota »

Celkově mám na všech Dolmarech co tu mám 114 a 119 upravený lišty. Ty původní jsou už vyjetý. Když dám novou lištu Oregon tak musím někdy vyvrtat dírku pro mazací olej jinde. Protože je lišta buďto velmi zasunutá, nebo vysunutá a origo dírka neobsáhne tu mazací drážku. Na něteré lišty nám servisák musel buďto přidat, nebo ubrat článek v řetězu. Převážně nám pak dělal z metráže Oregon. Teď když byl pantatík pro řetěz na 119 Dolmara na tu dlouhou lištu tak už neměl metráž, ale měl řetěz origo od Stihlu a ten pasuje přesně i na tu lištu. Tak že je dobře i dírka mazání v liště. Předtím původní řetěz byl dlouhej. I při stejném počtu článků ale Oregon. Při Oregonu byla lišta skoro na konci drážky vysunutá z pily. A s Stihlem řetězem je ani ne v prostřed. A stejný počet článků. Podle popisku vše stejné. Akorát Oregon byl s tím ostrým zubem a Stihl má ty zuby do radiusu.

mirage
Příspěvky: 119
Registrován: pát úno 08, 2013 1:36 am
Bydliště: Košice

Re: Motorové pily

#8060 Nový příspěvek od mirage »

Husquarna 236. Priniesol som od zaťa motorovú pílu husquarna 236 po "oprave", tak, že karburátor bol úplne rozobratý do skrutky. Tak som ho nejak podľa gazdovského rozumu poskladal a založil do píly. A problém je ten, že aj naskočí, ale po pár sekundách /4-5/to zdochne. Naťahám benzín a zase sa to opakuje . Píla je pomerne málo používaná, cca 3 roky okolo domu. Poradite? Ako sa tam nastavuje skrutka bohatosti zmesi či voľnobehu?

Slávek55
Příspěvky: 455
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#8061 Nový příspěvek od Slávek55 »

Problém je v tom,že si karburátor nedokáže nasát palivo z nádrže.Nejčastější závadou je,že si místo paliva nasává vzduch,většinou prasklou hadičkou.Prasklina nemusí být vidět ,projeví se až po ohnutí hadičky.Dokáže si nasávat vzduch jak sací hadičkou z nádrže,ale spíše hadičkou mezi karburátorem a primerem-balonkem.Vlastně si místo paliva nasává vzduch z druhé strany palivové komory.Problém může být i ve špatném gumovém ventilku primeru.Prověřit kromě hadiček i funkčnost ventilku.Vyloučit popsané a pokud nepomůže,vyměnit membránu čerpadla.Když je karburátor delší dobu rozebraný,většinou membrána ztvrdne.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Motorové pily

#8062 Nový příspěvek od Sniper »

mirage píše: čtv kvě 18, 2023 6:51 pm Ako sa tam nastavuje skrutka bohatosti zmesi či voľnobehu?
Pokud to není čínský kalbec, ale origo Walbro, tak takhle:
T - volnoběh škrtící klapky, před laděním dát vyšší
L - tryska volnoběhu 1,25 - 1,5 otáčky
H - tryska vysokých otáček 0,75 - 1 otáčky

Jedna věc je základní nastavení, druhá konečné seřízení.
K tomu benzínu, doufám, že jsi nedal membrány naopak, nebo blbě.
Tož ať se daří.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Motorové pily

#8063 Nový příspěvek od Joe66 »

Membrany v karburatore nevieme ci boli menene za nove ? A moze byt este okrem starych hadiciek aj problem s ovzdusnenim nadrze-prisavanim vzduchu. Ked je ten ventil uz stary zly alebo na niektorych taky porezny kamienok co sa po rokoch upcha tak tiez to robi problemy

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Motorové pily

#8064 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Pila husqvarna 40. Má někdo ponětí, kudy vede plynová struna? Podařilo se mi utrhnout silentblok u spodní rukojeti včetně struny plynu a zaboha nemůžu přijít na to, kde je struna na karburátoru zavlíklá a kde se opírá bowden. Dírka pro ten ohnutej konec struny je na tom vahadýlku karburátoru jen jedna ale kudy to provlíknout netuším.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Motorové pily

#8065 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tak si odpovím sám. Na jednom polským videu jsem se dověděl jak to tam je zašprclý.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Motorové pily

#8066 Nový příspěvek od chobotek »

To je skvělé, že sis odpověděl. A odkaz na to video je problém sem vložit, že by to třeba někomu pomohlo?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

bigj66
Příspěvky: 185
Registrován: sob zář 16, 2017 2:31 pm
Bydliště: Sendražice

Re: Motorové pily

#8067 Nový příspěvek od bigj66 »

Pánové bral jste někdo řeznou soupravu odtud
https://www.jipos.cz/produkt/vodici-lis ... -ondragon/

na řezání bordelu by to mohlo stačit :)

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#8068 Nový příspěvek od Sadra17 »

čínský řetěz jsem vyzkoušel a už nechci, to se furt vytahovalo že s každou nádrží jsem šteloval napnutí :shock:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Shaolin
Příspěvky: 92
Registrován: úte kvě 08, 2018 8:21 pm
Bydliště: Poprad

Re: Motorové pily

#8069 Nový příspěvek od Shaolin »

Mne sa osvedčili len originálne značkové reťaze, tie všeliake náhrady človek preplatí 3x.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8070 Nový příspěvek od Čárls »

Já mám jen oregon jedna sada lišta i s2 řetězy jinak vše stihl a sem spokojenej Brousím jak kdy někdy na brusce nebo a to víc stihl 2v 1 na brusce jen když dovezou kladovku a v kuře bordel to pak řetězy ubejvaj :( neb se rychleji tupí
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“