Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové pily

#8041 Nový příspěvek od exot »

Ja uz brousim vyhradne bruskou (takove ty kecy ze vic retez ubyva jsou o nicem) Nandam retez na brusku a seridim ji tak aby zub jen lizla (retez menim okamzite kdyz zpozoruji ze zacne trosicku hur rezat) takze neubyva o nic vic nez pri brouseni pilnikem.Jo kdyz soused donese retez kterym rezal tupym tak klidne uberu i vic nez treba milimetr (jenze to by se muselo ubrousit i pilnikem).
Jinak na omezovaky je sice merka ale z bruskou je to jeste jednodussi cca po 6-10 preliznuti prenastavim brusku najedu na spicku zubu o vypocitany kousek povolim hloukovy doraz a pak uz jen jedu jeden omezovak za druhym v zasade se +- drzim hodnot danych vyrobcem retezu.

Cca pred dvema lety jsem koupil asi 10 retezu od Hs parts a za ty prachy super . Oproti HQ nebo stihlu nepozoruji nejake rychlejsi tupení . Lista to je bida vystipuje se na druhou stranu za ty prachy ( a to ji mam na 562xp)!!
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Motorové pily

#8042 Nový příspěvek od JARDY »

Když dám nový řetěz,paráda piliny fakt velké když nabrousím vždycky podstatně menší ať brousím jak brousím. :)
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Motorové pily

#8043 Nový příspěvek od Codza »

Nikdy jsem nenarazil na nový řetěz o kterém bych mohl říc že je ostrý. Stihl je o něco v tomto směru lepší než husgvarna, s ním nějaká třeba manipulace tvrdého se dá dělat bez šáhnutí. Nedovedu si představit těžbu smrku novým řetězem od husgvarny bez přeostření. Neexperimentuji s jinými značkami.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#8044 Nový příspěvek od Sadra17 »

já ted nově koupil https://www.akoupelnyatopeni.cz/dum-a-z ... PlEALw_wcB a s jasanem se pral suprově 8)
malej traktorista v malým traktoru

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Motorové pily

#8045 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Codza píše: sob bře 04, 2023 1:16 pm Nikdy jsem nenarazil na nový řetěz o kterém bych mohl říc že je ostrý. Stihl je o něco v tomto směru lepší než husgvarna, s ním nějaká třeba manipulace tvrdého se dá dělat bez šáhnutí. Nedovedu si představit těžbu smrku novým řetězem od husgvarny bez přeostření. Neexperimentuji s jinými značkami.
Zkus řetězy X-CUT od husqvarny a možná zmeníš názor.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Motorové pily

#8046 Nový příspěvek od honzauta »

Mně přijde, že se moc natahují. Řetěz ještě není zbroušený a je na konci rozsahu napínání lišty..... Co se týká výdrže ostří, tak Oregon mně osobně přijde lepší. Každopádně kvůli vytahování jsem od origo řetězů Husqvarna přešel nyní na Oregon.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#8047 Nový příspěvek od duchodce »

duchodce píše: stř led 04, 2023 12:26 pm Čárlsi na pile není žádný ofiko štítek ,pouze na na brzdě řetězu proti zpětnému rázu je samolepka -
A Stihl AG Co KG
D 71 336 Waiblingen
MS 231/C CE 12 2015
Pila zakoupena v Březnu 2016. /Původně jsem jel pro jiný typ ale nechal jsem se já blbec ukecat na tenhle moderní eko výrobek./
Pak na jiném místě je číslo, asi výroby ,které se shoduje s fakturou.
A dodám ,nyní jsem si při hledání prostudoval podrobně návod .Návod je nějaký univerzální pro více typů -budiž. Olej do benzinu -pouze Stihl /zakoupen litr s pilou/ ,žádná klasifikace a právě ten ze začátku způsoboval problémy při startu v kombinaci s vadným zapalováním. Způsobilo to problémy se startovacím zařízením ,divil jsem se že se pouze zaseklo, při těch silách co na to byly vyvíjeny.Životnost směsi podle servisu max 3 měs. v návodu 30 dní, to znamená každé použití pily doma kolem baráku míchat 1l benzinu / kapátkem odměřovat olej/ nebo jejich spešl směs za cenu která mě vyrazila dech. O oleji na mazání řetězu-pouze to, že používat jejich bio o specifikaci a náhradě nic. O nějakém čištění odvzdušnění nádržky ani čárka.
Nechci dál jitřit emoce - v pátek pilu odvezu a uvidíme dál.......
Pila přivezena ze servisu. A po delší odmlce /nechtěli mě chvíli poslouchat ruce - dost důležitá věc :zapomel: /jsem se po chvílích pustil do klád na dvoře. Poznatek - pila celkem ochotně chytá ale musí mít svůj postup ,jako každá mašina. Výkon podstatně stoupl ,mazání bylo vyměněno a funguje,spotřeba benzin /mazání zhruba 1/1, záleží na hustotě mazacího oleje. Porovnal jsem spotřebu paliva s Patner 365 a zdá se že je vyšší , takže žádné super úspory "zázračného" motoru ale to není rozhodující. Důležité je je že ty "díry" v přechodech otáček téměř zmizeli.Zdá se mě že jsou dost závislé na kvalitě benzinu. Ale zkusil jsem tam nalít ten Aspen jak jsem psal dřív ,abych nemusel vyjíždět benzin "do sucha" což se mě příčí. Na ten Aspen se zlepšil možná start ale pila se dost hřeje. Řežu klády na zemi ,takže porovnatelné zatížení, ale na ten Aspen se pila hřála tak ,že se začal pálit prach a bordel na tlumiči výfuku. Možná to je tím že tam ten poměr oleje asi hodně chudý ,zkusím do dalšího pokusu přidat olej tak aby tam byl poměr 1/33 -1/40. Ale to až budu pilu opět ukládat až mě "Matka příroda" zase nasere a začnou mě brnět ruce. Budu toho muset toho zas na měsíc nechat, protože říkám ,že se bojím jenom babičky doma, ale rozzuřená motorovka když vám nelordinovaně vypadne z ruk ,tak s ní je taky těžká dizkuze.... :ano: :cert:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Motorové pily

#8048 Nový příspěvek od Krcaka1 »

honzauta píše: ned bře 19, 2023 9:18 pm Mně přijde, že se moc natahují. Řetěz ještě není zbroušený a je na konci rozsahu napínání lišty..... Co se týká výdrže ostří, tak Oregon mně osobně přijde lepší. Každopádně kvůli vytahování jsem od origo řetězů Husqvarna přešel nyní na Oregon.
Oregon jsem používal jako náhradní řetěz. Kulatý zub, smrkové souše a o proti X-Cut se poměrně rychle tupil.
Má někdo typ na kvalitní řetěz, převážně na souše.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Motorové pily

#8049 Nový příspěvek od imaginaro »

Čárls píše: úte led 17, 2023 7:17 am Nedávno se sháněl přípravek na prkna Na alíku na mě dnes vyskočilo tohle https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 6843_1&s=p Ovšem jak je to s kvalitou nevím ale je to ve slevě
Tak co, koupil to někdo? zajímají mne recenze, prodávají to např i tady https://www.fotoveci.cz/katr-vodici-lis ... gKrb_D_BwE
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Motorové pily

#8050 Nový příspěvek od JardaCNC »

Pavel píše: pon úno 13, 2023 11:10 am
JardaCNC píše: pon úno 13, 2023 11:02 am Zdravím
Mám problém se pilou HECHT 45 mám ji už snad 15-20 let na hobby použití, ale poslední dobou jakoby po určité době přestane jet ve vyšších otáčkách.
Dle mého málo benzínu.
Může to způsobit podávací palivové čerpadlo - vytahana membrána.
Chvíli počkám na volnoběh a pak jedu od znova v plném plynu.
Tak 5-10 sekund. A zas to klesne - otáčky.
Nový karburátor stojí cca 300 Kč. Či koupit novou membránu?
muze to delat sitko v nadzi na hadicce
Dnes zkouška a bylo to to sítko v nádrži.
Už jede jak zamlada.
Dík za rady.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Motorové pily

#8051 Nový příspěvek od JARDY »

JARDY píše: sob bře 04, 2023 8:01 am Když dám nový řetěz,paráda piliny fakt velké když nabrousím vždycky podstatně menší ať brousím jak brousím. :)
Přejel jsem párkrát omezováky a bere to fest. :)
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Motorové pily

#8052 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Měl bych dotaz ohledně řetězů. Minimálně třicet let mám doma řetězy na starý husqvarny 3/8 1,5mm, 56 článků, obroušený tak z 1/3. Protože jich mám pět a protože se ke mně řízením osudu dostala stařičká sachs dolmar 114 tak jsem si myslel, že pro tuhle pilu, až ji zprovozním, mám se řetězama vystaráno.
Omyl. Pila zprovozněná (jede jak šlak) ale když jsem tam chtěl dát některej (jakýkoliv) z těch starejch řetězů, nebyl jsem schopnej je vůbec dopnout a na lištovým kolečku bylo zřetelně vidět, jak tam vodící články úplně neseděj. Jeden zub kolečka lišty šel vodícímu článku "po zádech", druhej už měl mezeru před i za zubem kolečka, třetí ještě dál a další už se opíral o lištový kolečko "čelem".
Jak je to možný? Že by všechny ty starý řetězy (jak jsem psal zuby zbroušený max o 1/3) byly tak natažený, nebo volný nejty nebo co já vím...
Řetěz, co se ke mně dostal s tou pilou sedí v tom kolečku perfektně a do maximální polohy napínáku má při klasickým napnutí tak půl cm. Tudíž ty starý řetězy jsou o min 10mm (spíš kápku víc) delší. Setkal se s tím někdo?

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Motorové pily

#8053 Nový příspěvek od Franta.cz »

Ne nejsou vytahaný.
114 se dodávala v .325 nebo v 3/8

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Motorové pily

#8054 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

325 bych tam ani nedostal. Ty řetězy jsou 100% 3/8, řetězka i lišta na pile taky. Souhlasí i počet článků.

Slávek55
Příspěvky: 455
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#8055 Nový příspěvek od Slávek55 »

I 30 let staré řetězy mají vyraženého nějakého výrobce.Jakého?A kvalita,respektive kvalita dovozu nebyla vždy dobrá.Ale pokud pila na které se řetězy používaly málo mazala či byl horší olej a řetěz přepnutý dokázala vytahnout řetěz velmi rychle.
Stačí vedle sebe upnout do svěráku ten dobrý a vytahaný řetěz nýtama vedle sebe a natahnout rukou oba a na té polovině, asi 25 člankách bude hnedle vidět rozdíl.Nebo je položit vedle sebe na stůl a podélně natahnout.potom za oba konce zdvihnout jeden a poté druhý na plocho a sledovat,jak se prohnou.Když je velký oblouk,je vytahaný.
A když 30let starý řetěz,a on bude i starší, nebyl ponořený v oleji,tak stejně patří do kontejneru.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“