Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Motorové pily

#7846 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som si tak nejako zvykol, že u motorovky vydržím jednu nádrž a mám dosť, rovnako u baterkovej chvostovky jednu 4Ah baterku - to je tak 10ks 12 - 15cm stromkov. Konec fajront, lebo na druhý deň by mi to kríže spočítali. Teraz spm kúpil elektrickú reťazovku od Hechta a hneď na prvý krát som sa skoro doebal- pílim, pílim a furt to nemá konec. Pila furt ide. Zachránil ma jeden šroub zabudnutý v dreve - len reťaz bola v prdeli.

jean
Příspěvky: 3017
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Motorové pily

#7847 Nový příspěvek od jean »

Baterkové pily sú fajn pre strechárov, je to ľahké, netreba to štartovať a na dve baterky to vydrží celý deň

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#7848 Nový příspěvek od ota »

Oco já myslím, že kdybys přišel ke mě do lesa, pílil bys pilou a určitě by jsi jako jedinej řízl do zarostlé kule z druhé světové a zničil si řetěz! :D Mě se to stalo zatím jen jednou. Řezal jsem fošny na katru doma a najednou to zazvonilo a pila začala hulit z řezu. Vycouvám a zastavím pilu. Zuby tupé. Vzal jsem sekeru a odlomil nedořízlou fošnu od kmenu. A tam stříbrná tečka. Kurva co to je? Dojdu dom pro majzlíček a kladivo. Vydoluju obě půlky a ona kulka. Pantatík pak zavolal jeho kámoše zbrojíře a ukazoval mu tu kulku. A ten povídal, že je to z první světový z nějaké flinty kulka. Byla taková dlouhá oproti běžné kulce. No kotouč v piče šel k brusiči. Ten den jsem to zbalil a bylo po řezání, bylo to v době kdy jsem měl jen jeden tenhle kotouč. Teď už mám dva a mohl bych pokračovat.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorové pily

#7849 Nový příspěvek od DYK »

Oco, jestli tě zmáhá vybití jedné baterky a ještě Hecht, možná by jsi neměl už nic dělat. A pokud je to snaha o zdělení kolik vydrží na jedno nabití, pak mě to jen cuká levým koutkem.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Motorové pily

#7850 Nový příspěvek od oco13 »

A, je správne - fakt si dojdi skúsiť tú robotu s pichlavým drevom. Ono to nie je len ten stromček dolu odpíliť, (pílim ho pod zemou) treba ho vymordovať z tej húštiny, vytiahnuť na kopu ku ktorej sa dostane Chroustal a rozdeliť ho na časti do 8cm a nad 8cm. Do toho 4 kríky šípok - tie sa režú po jednotlivých prútoch a ťahajú zvlášť. Už mám na to techniku , ale volakedy som končil po jednom kríku šípok - krvavý doškriabaný a so slzami v očiach som utekal z džungle.
Chrbát si velmi dobre pamätá 20 rokov vláčenia a montovania plastových okien.
Chvostovka je Lidl - lebo všetko baterkové naradie, je Lidl a doteraz mi ju vždy po roku vymenili. :D takže za mňa 10 agátov vypíliť na jeden výlet je moje optimum.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13116
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7851 Nový příspěvek od Čárls »

Dyku Já vyřežu na Ms 231 2 nádrže a du si taky odpočnout bolí mě hřbet tak nabrousím řetěz dám si cigárko kousek se projdu a jdu zas vyřezat ty svý dvě nádržky No atak to prostě máš kdo má bolavý záda tak ví o čem mluvím Prča je pokud zvedám špalky na štípačku a rovnám tak je všechno v uplný pohodě ale jak mám bejt delší dobu v předklonu je zle Tak to prostě při dělání dřeva střídám a zatím to zvládám sice hekám ale zvládám Je pravda mladší zdravý udělá 2x víc jak já za stejnou dobu Mě to nevadí beru to tak jak to je a dělání dřeva na zejmu mě prostě baví Kdyby mě to nebavilo tak koupím brigety a topím brigetama nebo plynem
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Motorové pily

#7852 Nový příspěvek od stanik84 »

Dnešní nález kovošrot. Chyběl řetěz a víko s brzdou. Lišta byla. Za chvilku jela. Je trochu vyběhlá. HQ 51. Ještě Made in Sweden.

https://www.rajce.net/f1550041282

https://www.rajce.net/v1550041373

bigj66
Příspěvky: 189
Registrován: sob zář 16, 2017 2:31 pm
Bydliště: Sendražice

Re: Motorové pily

#7853 Nový příspěvek od bigj66 »

Jo lidi dneska vyhoděj všechno a pak jdou a koupí si aku nářadí :)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorové pily

#7854 Nový příspěvek od DYK »

Čárlsu, tys to pochopil zase po svém. Já nezkoumám stav zad jednotlivých řezáčů, ale pozastavuji se nad výdrží akumulátoru v těch akustrojích a že už z toho bolí záda. Dvě nádrže je úplně jiný čas provozu. Řezal jsem s aku pilou E-GO. Je to nejlepší aku co jsem měl v ruce a při 56V a 5aph baterce, vydrží o něco míň, než se nabije baterka druhá a to jí trvá cca 45 min.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13116
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7855 Nový příspěvek od Čárls »

Tak to jo já aku nářadí moc nemusím jediný co mám je akuvrtačka s příklepem od makity akorád sem tenkrát vybíral blbě nedováží k tomuhle typu baterky zrovna moc nářadí a vždy jen to co nepotřebuji
Takže buď benzín to jest pila a nebo klasika se šňůrou elektrika Líbila se mi aku pilka od stihl ale ta raketa za tu nejsilnější mě rychle vyléčila neb za to bych měl ty Ms 231 dvě 12 tisic pilka a 10 tisíc za 2 akumulátory +3tisíce za nabíječku Tak to máš 25 ticek jen to fikne To radši trochu kraválu a na benzín
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Motorové pily

#7856 Nový příspěvek od Dáva »

Taky jsem neodolal a na jaře koupil Aku pilku 40V parkside.
Na takové to čmrdlání kolem baráku asi Gut. Honím to Aku 2x8ah a používám to primárně u kuželový štípačky na traktoru když nedoštípne.
Jinak mám i NAREX 2,5kw s kabelem ta je super a do těžby používám už 20 let stihl a na veliký průměry mám noname China bigpeklostroj.

PS : i myslivci uličníci umí pozlobit taky jsem našel motorovkou i cirkularkou velký hřebíky po asi posedu nebo něčem podobným...

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13116
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7857 Nový příspěvek od Čárls »

Jo svýho času tam kde se páslo nikdo nechtěl krajový smrky na katr vše šlo na palivový ve všech nakroucený ohradníkový izolanty a natlučený hřeby z ohrady ale bylo za lacno tenkrát :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorové pily

#7858 Nový příspěvek od DYK »

Třeba by ti dokázali ten aku zrepasovat vyjde to na podobný peníze, ale funguje to jako nová. Já jsem v hodnocení kolem aku opatrnější, protože přeba pila z lidku a to E-GO se prostě nedají srovnat. Bohu žel ani cenou. To stejný sekačka na trávu. Právě že většina si kupuje ty márketový aku strojky ale trošku značka funguje dost jinak. To už jsem pochopil. A kábl? Tomu se vyhybám co možná už úplně.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Motorové pily

#7859 Nový příspěvek od Dáva »

Vždycky jsem se smál lufťákům když vytáhli elektrický pilky na kabel a na starý kolena jsem to ze zvědavosti koupil a docela se s tím na place dá dělat.
Musí se dávat bacha na kabel ale v poho nakrájím z kulatiny metrovinu do štípačky.
Žádný smrad hluk docela dobrý.
Jasně že motorovka výkonově je trochu jinde.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Motorové pily

#7860 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi mám otázku , ale nenadávajte mi . :zapomel:
Ako ustrojení režete? :-/
Ja aj napriek všetkým bezpečnostným pravidlám takto Obrázek
Ide mi totiž o to že piliny na ponožkách a vnútri v bagandžiach nijako neviem odstrániť. Keď idem do džungle tak samozrejme mám bagandže (naboso) a režem rozčapený ako hajzlový pavúk, ale doma s elektrickou takto. Inak by som mal piliny ešte aj v chladničke.
Je na to nejaká finta. ????:friends:
Edit :skúšal som rezať aj vrchom lišty aby piliny išli odo mňa , ale moc mi to nejde.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“