Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13090
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7816 Nový příspěvek od Čárls »

Osobně Pokud by mi vozili co vozí a byl jsem mladší tak si koupím nebo zrobím přípravek na fošny a jdu do toho ale to by mi muselo být alespoň o takových 30 roků míň Na nic jiného se u nás nedá použít mimo nějakýho extrémního kacení přesílený hmoty a nebo jak vozili olše od Labe a nabízeli skoro zadarmo některý měli skoro 90 cm v pruměru Nikde na pile v okolí to nechtěli nebyli na takový pruměry zařízený a Pila v Doubravici co tohle uměla dávno zrušili :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Joe66
Příspěvky: 1520
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Motorové pily

#7817 Nový příspěvek od Joe66 »

Silna pila sa vzdy hodi ale nepouziva sa vzdy :) Napriklad ked rezem hrube 70cm buky a vacsi priemer tak taku hmotu mam niekedy len sem tam vo fure a niekedy plnu furu . A s silnou pilou a jednym pomocnikom co odhadzuje spalky mi 10kubikov co je priblizne15- 16 priestorovych metrov trva jeden den a je furka porezana . Ale napriklad stara dolmarka 7900 ma okolo 6,3kg holej vahy a vykon okolo 4,4-4,6kw a stihl 661 je o kilo tazsia + trochu silnejsia a je neskutocny rozdiel v rychlosti oproti takej napriklad ms290 3kw pile alebo dolmare 5105 a 2,8kw . Raz ked som mal vela takej silnej,hrubej bukovej hmoty tak som mal napad kupit este silnejsiu pilku tak som zobral od predajcu predvadzacku pilu na skusku ten najvacsi kaliber od stihlu ms 880. No a to bol fofr aj oproti tej ms 661 :D Ale vaha skoro o 3kg tasia :jazyk: To uz fakt bolo citit na rukach a chrbtici. Dokonca aj moj byvaly zamestnanec 2metrovy-150kg terminator funel ked s nou rezal :smich: :typek:

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#7818 Nový příspěvek od Slávek55 »

https://www.youtube.com/watch?v=kYhh_i5wc2o
A to tenkrát pila pracovala s mnohem menším počtem otáček a řetězem 0.404"

chobotek
Příspěvky: 10544
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Motorové pily

#7819 Nový příspěvek od chobotek »

Takovou větší pilu jsem koupil: 088. Z Německa, byla k tomu byla hromada řetězů a lišty, že to do smrti nezdělám. Určitě bych s ní nechtěl celý den běhat po lese, má mrcha deset kil, ale třeba ta Karlova hromádka se s ní dá proměnit ve špalky během chvíle :prace: Vlastně mě na všech těch pilkách vadí hluk, vibrace a že mám piliny kde všude. No a s větší pilkou to nemusím snášet tak dlouho.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Sadra17
Příspěvky: 6103
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#7820 Nový příspěvek od Sadra17 »

Čárls píše: čtv črc 21, 2022 7:50 am Smůlu má dotyčný co koupí a zajde do značkovýho servisu ty čísla u těhlech kubatůr se kontrolují a vubec pokud někde vybrali prodejnu
já tedy ne ale kamarád se setkal s tim že při silniční kontrole když jel do lesa tak chtěli vidět výrobní štítek pily :shock:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13090
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7821 Nový příspěvek od Čárls »

Silná pila = silnej chlap a čím je člověk starší je znát každý kilo v ruce při řezání To pokud by přivezli takovýhle dacany jak ve videu tak si radši zjednám synovce ale zatím vše max těch 55 -60 cm a vždy jen jedna dvě klády a to si klidně pohraju Mě piliny pokud není vedro abych se potil vůbec nevadí Mě to dokonce baví :) ale živit bych se tím nechtěl Jak dodělám furu tak už nechci aspoň pul roku dříví vidět a na podzim už mě zas svrbí prsty a koukám jestli se 1furka někam vejde :D Obzvlášť v týhle době Mám furu objednanou ale asi tak za 2-4 měsíce dorazí a to je pokud nebude vyloženě pršet čas akorád pro mne není teplo a nemrzne -10°

Tu pilu sem sem dal protože se mi to nezdálo No a pokud někdo má tohle štěstí na přesílený buky nebo má tyhle přestárlý ve svým lese tak holt silnou pilu potřebuje a obzvlášť pokud topí dřevem rodiný domek Pak asi musí aby mu to odsejpalo Já krmím jen 1 krbovky a 6,5 plnometru mám cca 2 sezony při mírný zimě
nyní chci udělat větší zasobu co plac dovolí a sousedi aby neřvali že se moc roztahuji Když se podaří bude příští rok už zásoba na 10 zejm pak budu jen doplňovat stav ob jeden rok dle počasí a co mi zdravotní stav dovolí Jsem na to sám nemám nikoho kdo by přijel na zapískání pomoc a makal se mnou :-/


Sandro pokud to bylo loni napodzim nebo zkraje roku tak jak sem čet na fejsu těch krádeží u hasičů a ten vykradený krám a vykradenejch chat bylo docela dost tak se ani nedivím že to poliši kontrolovali Kamarád z práce co byl pomáhat po tornádu na moravě tak ho vybrali na benzínce a vybrali mu komplet traktor +2 pily ale kamera zachytila byli hned dopadený
Holt některý lidi prostě sekat ruce jak za středověku :vztek:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorové pily

#7822 Nový příspěvek od DYK »

Se Oto nemusíš ptát Ukrajinců. I Čárls ví, že jde o pily z UA.
Čárls píše: úte úno 09, 2021 4:05 am Ještě jsem zapoměl pokud to máš blízko tak osobní převzetí Tahá nový ms 260 z ukrajiny Přebíral bych jen osobně a sebou někoho kdo se ve stihl vyzná abys nenaletěl
To jen pro sichr má docela kladný hodnocení a co sem koukal po netu docela se kupujou je to samozřejmě bez záruky
https://www.sbazar.cz/vaclav.892/detail ... nova-profi
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13090
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7823 Nový příspěvek od Čárls »

To je ten pán z Rychnova ale co začla válka tak už sem jeho inzeráty na stihl Ms260 neviděl :-/ To byl jeden z mála těch spolehlivých a ověřených prodejců z Ukrajiny
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#7824 Nový příspěvek od Slávek55 »

Chobotku,a to jsi psal,že dobrou pilu nemáš ani ty či Karel.Já jsem sice psal,že byli dva dobří výrobci, ne pily.A dobrý výrobce nemá vždy každý model dobrý.Některý se prostě nepovede.Ke tvé 088,není to sice ta 090 AV,ale je stará min z roku 1999 a budeš li s ní slušně zacházet,a nemusíš ani používat nejjakostnější oleje,vydrží dalších 20 let a zřejmě se spokojí pouze s membránou do karburátoru,a to ještě diky českým benzinům.Má obsah motoru 121,6 ccm,váhově ja proti 090 AV lehčí a točí již podstatně větší otáčky.Nezvládne již tak dlouhou lištu a řetěz máš asi 3/8".Z toho co jsi napsal jsem ale pochopil,že s ní na větší dřevo jseš spokojený.Takže když ti bude sloužit ještě za 15-20let,zjistíš jméno toho dobrého výrobce.
Můžeš napsat,jakou rozteč řetězu používáš a délku lišty.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13090
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7825 Nový příspěvek od Čárls »

Na Ms 181 1,1 malá 3/8 35cm na Ms 231 mám 1,3 malá 3/8 hranatý dýlku mám 35 zaklad a 40 lištu na ty co nejdou to 35 cm
Ms 181 mám od roku 2016 od jara a ms 181 Ms 181 je vyrobena v USA a od letošního jara Ms 231 je z číny kam cca před 4 roky byla převedena výroba hobby pilek a pokud se nepletu i farmářek z Německa aby navýšili kapacity pro profi pilky Obě zatím plná spokojenost Jak sem to počítal tak Ms 181 má naběháno cca 120 až150 motohodin (odhad) zatím jede bez nejmenšího problému v servisu akorád jednou po zaběhnutí na seřízení
Ms 231 to teprve čeká (seřízení) asi po příští furce dřeva zatím vyjeto jen 8 nádrží
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#7826 Nový příspěvek od Slávek55 »

Sadra 17-To jste z kontrolama policie zažili málo.Já měl první pilu v roce 1979.V té době ji měl málokdo,a když tak malé prdítko z Tuzexu.Já měl Homelitku velkého obsahu.Tenkrát mě hajnej do lesa nechtěl pustit.Dal ti uklid lesa a dřevo tak do 12 cm průměru.Měl jsem přívěs za auto a když hajnej zašel do hospody,složil jsem pořádnou sušinu u silnice a za necelou hodinku byla doma.Jenže lidi závidí a policie si chodila opisovat štítek z pily každou chvíly.Pořád dotazy,kde jsem ji vzal,protože koupit se nedala .Kradená nebyla.Nejraději by mi ji zadrželi.To byla hrozná doba,když jsi si nemohl uříznout ani rozlámané olše u potoka na pozemku,který patřil rodině.Dneska se ty kontroly dělají zda není pila kradená,to je vpořádku,jenomže tenkrát se dělaly proč pilu máš a kde jsi k ní přišel.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9042
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Motorové pily

#7827 Nový příspěvek od Sniper »

Slávek55 píše: čtv črc 21, 2022 7:35 pmJá měl první pilu v roce 1979.V té době ji měl málokdo,a když tak malé prdítko z Tuzexu.Já měl Homelitku velkého obsahu. Jenomže tenkrát se dělaly proč pilu máš a kde jsi k ní přišel.
No a jak jsi k ní tedy přišel? :-/ :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Joe66
Příspěvky: 1520
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Motorové pily

#7828 Nový příspěvek od Joe66 »

Husqvarny a este poctive homelitky sa dali bezne kupit v tuzexe za bony :) Dedo mal tiez jednu z tuzexu 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20784
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#7829 Nový příspěvek od ota »

DYK píše: čtv črc 21, 2022 2:25 pm Se Oto nemusíš ptát Ukrajinců. I Čárls ví, že jde o pily z UA.
Čárls píše: úte úno 09, 2021 4:05 am Ještě jsem zapoměl pokud to máš blízko tak osobní převzetí Tahá nový ms 260 z ukrajiny Přebíral bych jen osobně a sebou někoho kdo se ve stihl vyzná abys nenaletěl
To jen pro sichr má docela kladný hodnocení a co sem koukal po netu docela se kupujou je to samozřejmě bez záruky
https://www.sbazar.cz/vaclav.892/detail ... nova-profi
Ale já se jich chci zeptat, proč si Ukrajinci nekoupí pilu doma když by měla být o hodně levnější než tady u nás. Proč si kupují pilu v Čechách a vezou si ji domů.
Nebo jaké to má tedy vysvětlení, že ty pily jsou v inzercích z té Ukrajiny tak levnější než tady?

Standa T
Příspěvky: 88
Registrován: čtv čer 24, 2010 9:51 am
Bydliště: Tábor

Re: Motorové pily

#7830 Nový příspěvek od Standa T »

Také jsme první pilu měli Homelitku z Tuzexu, ale malou SUPER2 SL30. mám ji doteď, ale je nefunkční - opotřebením se rozlomila spojka.
Jinak naprosto bez závad. Co mě překvapilo - má sání do klikové skříně přes klapky !!
Obrázek
Když to nejde snadno, použijeme násilí.
Jestliže se to ulomilo, součástka byla vadná.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“