Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorové pily

#7411 Nový příspěvek od DYK »

Největší problém Mountfieldu je a byl, že vydáváza profi věci, co ty parametry prostě nemají. Kdyby se umírnili v kategorizaci a s cenu, nikdo by neřekl ani polel a ani by se tolik nepřetřásalo.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Motorové pily

#7412 Nový příspěvek od Pavel »

tohle ze nejde olejomag chcipnout je beznej problem

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Motorové pily

#7413 Nový příspěvek od ceratio1 »

A příčina toho běžného problému? :)

miroslav07
Příspěvky: 54
Registrován: úte říj 05, 2010 10:51 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Motorové pily

#7414 Nový příspěvek od miroslav07 »

Příčina toho problému je většinou vadný vypínač a ne jen u oleo -macu, huska stihl atd je to celkem jedno. Ty vypínače jsou na jedno kopyto.
Já to dělám tak, že nejdříve zkusím zkratovat šroubovákem kontakty u vypínače abych eliminoval vané kabely od cívky a kostry. Pokud pila zhasne je to jednonačně vypínač. Výměna nebo někdy pomůže vyp. vyndat prostříknout okolo tlačítka kontaktolem nebo i wedčkem, procvakat a vyfoukat vduchem.
pokud se nevzpamatuje výměna.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Motorové pily

#7415 Nový příspěvek od krajan »

na stihl-ke vypinac ako taky nieje . Teda samozrejme je , ale nie ako suciastka .
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Motorové pily

#7416 Nový příspěvek od zelenac »

ceratio1 píše: sob led 29, 2022 3:12 pm A příčina toho běžného problému? :)
Pricin je viac......unaveny,ci zdeformovany kontakt na vypinaci ktory nedosadne na protikontakt.Pripadne bordel pod nim ktory mu zabrani okamzite dosadnut na protikontakt a dovoli mu to az za chvilku vibrovania pily,dalej to moze byt zlomeny,ci odpadnuty skratovaci kablik,zle ukostreny kontakt chcipaka....pripadne zodreta vacka na nom,ktora potom nedokaze pritlacit kontakty na seba.
Ako pise kolega vyssie,vybrat,vycistit,skontrolovat neporusenost kablika a dosadanie kontaktov chcipaka a musi to fungovat.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Motorové pily

#7417 Nový příspěvek od sita »

Ahoj, zkousel jste nekdo kupovat tyhle motorovy dily v aftermarketu? Jaka je to kvalita, za par srtovek, kdyz neuvadi vyrobce? Ma smysl to kupovat na seriozni praci (nejde mi o to pilu rozchodit a vystavit do policky)?
https://www.kasumex.cz/valce-kompletni- ... 142-40-mm/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7418 Nový příspěvek od Čárls »

Co vím tak pokud je u toho výrobce Meteor tak je to slušná kopie Jak sem se dočetl na netu :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 243
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: Motorové pily

#7419 Nový příspěvek od Jend@ »

Z Kasumexu bereme stabilně a za tu cenu je to slušný výrobek.

Slávek55
Příspěvky: 455
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#7420 Nový příspěvek od Slávek55 »

Meteor to určitě není,je to čína.Předpokládám,že máš H 136,137 nebo H 141,142 a pila je zadřená.Takže dobře zkontrolovat ložiska,jehly na klice,vypláchnout dobře klikovou skříň benzinem,jsou tam pilyny a pokud je vše OK tak namontovat tento válec a píst.Pokud není v sadě i jehlové ložisko pístního čepu,dát také nové.Prakticky nic jiného nezbývá.Pila bude ještě sloužit.Potom je druhá možnost-koupit novou.A ještě třetí možnost-jít do autorizovaného obchodu a tam ti prodají to samé,ale podstatně draší.Je to slabá hoby pila a pokud od ní nevyžaduješ velké výkony,tak ji takto oprav.Ale pozor,někdy k výměně válce je třeba i výměna gufer,ložisek,těsnění karb. a výfuku a impulzní hadičky.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Motorové pily

#7421 Nový příspěvek od sita »

Ahoj, pila zatim normálně funguje, je to HQ136, dělám s ní 90% veškerý práce a jsem s ni tak spokojenej, ze bych si koupil "na sklad" celej ten polomotor, někde jsem ho viděl za 1500Kč... Navíc bych jí tím i upgradoval o pár ccm na HQ141. Ale nemá to smysl, pokud by kvalita za to nestála, proto se ptám zde. Kdyby to byla "čína", v čem je základní problém? Nízká kvalita zpracování, nebo povrchových úprav? Rád bych se o tom něco dozvěděl i kdybych to nakonec nepořizoval, protože mě poměrně udivuje, že je to tak levný (v dnešní době)...

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#7422 Nový příspěvek od Čárls »

Podle mne jde hlavně o to jaký budou mít vůle a jak vypadají kroužky Kdysi sem opravoval Jonseredku a osobně když sem sestavil tak sem jí chtěl hodit do kopřiv až když se zabehl pístní kruh tak to začlo jít tak jak sem si představoval Pokud Pilku nezadřeš stačí vyměnit píst a kroužek Válec bývá netknutý stačí jen leštící pastu a přeleštit a kolikrát ani to ne Takže rozhodnutí je na tobě (do zásoby bych nekupoval).

Osobně :friends: Nechal bych ji dožít a kouknul se na stihl Pokud to máš okolo baráku a netrápí tě cena MS 241 C-M Pokud ano tak do hobby pilek Mám Ms 181 už 5 let a co si ta nechá líbit a kolik toho našpalkovala kládovky se až divím
Jinak furt sním o lepší pilce ale tak nějak sem si řek až tahle klekne. Ono proč zatím mi vyhovuje roky přibejvaj a sám nevím jak dlouho to dřevo budu porcovat :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Ready
Příspěvky: 391
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Motorové pily

#7423 Nový příspěvek od Ready »

Máte někdo zkušenost s aku pilou od HQ? Mám od nich aku křoviňák+9 Ah baterku,na šmudlání kolem baráku skvělá věc,na větší sečení mám samozřejmě benzín....a stejně si tak říkám pila,byla by jako doplňková k 372 a T435 jednoručka. Můžu použít stejnou baterku,když potřebuju něco šmiknout v drvárce,stodole,šmiknout pár desek,když se něco staví,pokrátit odkory od katru na metry a pod... představa by byla T535i,zase jednoručka,váha s baterkou prakticky stejná jako T435,výhodou by byl bezsmradový a málohlučný provoz,ale pokud ji někdo má,otázka zní...vyplatí se za ty peníze? Je ten komfort obsluhy o tolik lepší,aby to bylo prakticky okecatelné nebo je to zbytečnost?

Slávek55
Příspěvky: 455
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#7424 Nový příspěvek od Slávek55 »

Já bych si to do zásoby také nekupoval.Stejně nevíš,na jakou závadu někdy ta pila klekne a zda se to vůbec stane.A přijít o ni můžeš i jinak.A že by to bylo nějak levné,to není.Ono se na tu opravu navaluje spousta jiných součástek a nakonec se stává oprava nerentabilní.Tomu válci a pístu bych kvalitou věřil,ale ložiskám a guferům již ne,když to chceš jako celek.Kliková hřídel nevím,ale bude to asi jako když si koupíš Hechta za pár korun.A vyplatí se to kupovat,i když se to zdá levné?Vždyť za podobnou cenu jsou pily Hecht a pod.Ale já je nedoporučuji kupovat,i když někomu službu udělají.Počkej,až nutnost opravy nastane a připlať si např. na Stihl a máš na dlouho vystaráno.Toto bych pustil z hlavy,to zdání že je to levné není pravda.Staré přísloví říká-nejsem tak bohatý,abych si kupoval levné věci.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Motorové pily

#7425 Nový příspěvek od sita »

Ok, mate asi pravdu, poustim to z hlavy. Ještě bych se chtěl zeptat - má smysl měnit ventilátor (magneto) když je ulomena jedna lopatka? Na běhu pily nic nepoznám, muže to udělat škodu?

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“