Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6946 Nový příspěvek od Čárls »

Co tě na něm zlobí Pověz třeba se najde rada :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Elektrická motorovka pro leváka

#6947 Nový příspěvek od StaPo3011 »

ahojte,
neviděli jste někdy motorovou elektrickou pilu pro leváky - s opačně (napravo) uloženým předním držadlem a motorem?
Ono to možná ani není věc levák/pravák, já držím motorovku stejně jako hokejku s "P" zahnutím, tj. levá ruka vzadu a pravá ruka vepředu (vím že u hokejistů tohle není věc levák/pravák, ale jak ti ta hokejka prostě přirozeně padne do ruky - znám spoustu hokejistů praváků co hrajou se stejně zahnutou hokejkou jako já).
U klasické spalovací motorovky mi to nevadí (mám hobby Hecht 45), tam je přední držadlo sice též víc doleva, ale je protáhlé i do osy symetrie, takže ji držím pravou rukou vepředu v ose symetrie, jevou vzadu a žádný problém, ale co jsem zatím viděl na netu fotky elektrickejch, tak všechny měly přední držadlo silně vlevo od osy symetrie, a mě by se tudíž při řezání "křížily" ruce,
Má někdo podobnej problém?
Třeba to ani takovej problém není, ale teď v téhle hloupé době ani nemohu zajít do krámu si to vyzkoušet, jak moc (a zda vůbec) by mi to vadilo...

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#6948 Nový příspěvek od duchodce »

Zlobí na ní zapalování . Jiskru dá pouze s vyšroubovanou svíčkou a mohutným zátahem ,svíčka nová.Hůř chytala od začátku .Přičítal jsem to mýma napolo chromýma rukama a velkou kompresí . Pak mě tu někdo poradil po delší době nečinnosti protočit bez svíčky ,kvůli nalepenému oleji.Zlepšilo se to . Myslím že by pomohlo upravit vdálenost mezi zapalováním a rotorem . A nebo zapalování vyměnit. Brání tomu jeden šroub který drží páku brzdy řetězu . Nejde rozumnou silou povolit a zabrat se bojím jestli nedrží něco uvnitř.Chtěl jsem po servisu ať se na to jenom podívají a případnou výměnu ponechal na potom ,chápu nemohou mít všechny náhradní díly.Neuspěl jsem. Dodatek - starou Partnerku jsem si běžně čistil sám. Pouze ultrazvuk jsem dával do servisu.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6949 Nový příspěvek od Čárls »

I nová svíčka muže být vadna už sem se s tímto setkal zlobit muže i kabel svíčky či fajfka Jak ji máš dlouho ? https://www.stihl.cz/p/media/download/c ... lovani.pdf
Tohle platí ta záruka Zkus Stabilizátor paliva BRIGGS and STRATTON do benálu daleko líp pak chytá pila
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#6950 Nový příspěvek od duchodce »

Tam i na obyč. svíčce prostě není jiskra ,pouze po mohutném zatáhnutí ,které s kompresí nejde.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Motorové pily

#6951 Nový příspěvek od thovt »

Zaxidovaný konektor fajfka, konektor na svíčce má ochránný lak.
Pokud má konektor u fajfky má perkový tvar musiš zapíchnout otrochu jinam.

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#6952 Nový příspěvek od duchodce »

Vše čisté ,má odjeto na odvětvování asi 10 nádrží ,pro nemoc prošla záruka.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6953 Nový příspěvek od Čárls »

Na zapalko je 5 let zaruka vytiskni vem papíry a tam kde jsi koupil naklusat a nedat se 5 let snad od koupě není
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#6954 Nový příspěvek od duchodce »

Podívám se ,myslím že ne . Ta záruka na zápalko je normálně ,není tam nějaký figl ,třeba povinná prohlídka v záruce?
Když se na tu pilu podívám ze zadu jako při řezání ,tak se jedná o šroub který na levé straně drží levou stranu páky brzdy a zároveň kryt a je to jeden ze šroubů víka startování. Podle mne by stálo za pokus seřídit na planšetu vzdálenost zapalování od setrvačníku. Má jít normálně rozdělat? Potom by šlo tu páku brzdy vykývnout o ten potřebný cm a natáčení vyjmout.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6955 Nový příspěvek od Čárls »

Ta záruka je normálně vytiskni a do servisu
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#6956 Nový příspěvek od Sadra17 »

Záruka je normálně, stihl to ví že montovali "špatné" ale aspoň se k tomu postavili a mění to na záruku
malej traktorista v malým traktoru

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#6957 Nový příspěvek od duchodce »

Sákryš nikdo neví jestli ten zas..ý šroubek jde normálně rozdělat ,nebo je jen víc utažený ? Do servisu to mám 30km a kvůli povolení a seřízení zapalování se mě tam nechce .Děkuji za upozornění o tom zapalování . Do tlf. mě loni řekli ,že oni neoriginální díly nepoužívají a případná výměna přijde zhruba na tisícovku. To to radši nějak rozeberu a použiju neorigo za polovičku a ještě ušetřím 120 km cesty autem protože na počkání oni nedělají.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8572
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Elektrická motorovka pro leváka

#6958 Nový příspěvek od bourač »

StaPo3011 píše: úte dub 13, 2021 7:54 pm Má někdo podobnej problém?
Třeba to ani takovej problém není,
je to problem, já jsem pravák, ale můj syn je levák.
Je sice zručný (po tátovi ;-) )ale při práci s většinou vercajku má trochu potíže.
Bohužel je vás levorukých moc málo aby to výrobce zajímalo.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6959 Nový příspěvek od Čárls »

Prodává se přídavný madlo na druhou stranu bylo to na fejsu :)

Duchodce
Ten šroub má normální zavit musíš malinko víc zabrat mrkni sem zda tam není rozkres http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 29&t=93094
Případně napiš MS 171 181a 211 mají jen jeden rozkres
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorové pily

#6960 Nový příspěvek od DYK »

Jsou nějaké zásady bezpečnosti při řezání a konstrukce pily - pil neumožňuje jiné držení, než levá vepředu, strtováním u pravé nohy. Je to taky o tom, jak, byť levákovi, kdo vloží poprvé do rukou pilu a dohlíží. Pak si zvykne a dělá to automaticky. Takže silová ruka na pile je LEVÁ!!! Tak jaký prodlém? U vrtačky je asi jedno, jestli do ní tlačí víc levou nebo pravou, stejně jako při držení flinty. Buď ji zapře do pravého nebo levého ramene. Při výuce a zkouškách se nikdo na leváky a praváky neptá. Chceš papíry? Tak to (pilu) používej jak se má.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“