pískování s vodou

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: pískování s vodou

#76 Nový příspěvek od Killer Koly »

kdybych to vedel, tak to sem napisu. videl jsem par videi a neco malo jsem o tom precetl. je to pulsni laser, ale vic toho nevim. ani nevim, jak se to pocita, jestli od plochy, casu, spotrebovane energie, co ja vim....
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: pískování s vodou

#77 Nový příspěvek od Britt »

Technologie je to skvělá, ale cenově to musí být hrozná raketa. Pořizovací cena těch nejjednodušších začíná na půl mega a to byly bazarovky.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: pískování s vodou

#78 Nový příspěvek od jafi »

Chlapi, na pulzny laser zabudnite. Vacsinou sa nim cistia kovove formy a rozne podobne strojarske diely a stroje. Cena za pracu je pecka a skor je to na tazko dostupne miesta, kde sa musi zachovat aj povrch napr. formy.
Myslim, ze na hlboku koroziu je urcite lepsia pieskovacka na krem. piesok.
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: pískování s vodou

#79 Nový příspěvek od Janci »

Na pulznom laseri som už začal trochu robiť, no ide to pomaly. Problém je so svetlovodom od stacionáru k rukovati. Boj na dlhu trat :vztek:
Zetor 4011

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: pískování s vodou

#80 Nový příspěvek od ota »

Takže z vlastní zkušenosti pár postřehů.
Balotina je spíš na lehké pískování. Spíš sjednocení povrchu třeba pohledové věci. Měl jsem možnost si s ní zapískovat v boxu. Právě nerez. Když by jsi chtěl s ní dělat hrubé nánosy nebo hrubou rez, je to zdlouhavé pracné neefektivní tedy drahé.
Dále umělý drcený korund. Taky jsem tu hadici měl chvíli v ruce. Ale v dospělém profi boxu. To je cvrkot. Mlejnice je čisté prostředí. Ale slezlo i to co nebylo třeba. Když jsem se chvíli zapoměl v jednom místě udělá to do slabších plechů boule. Jak to do toho pere, nytahne to matroš, jak když by jsi ho natemoval kladivem.
Dávám teď pískovat k pánovi a on jede křemičitým pískem. Kupuje ho někde za Jíčínem ve vakách. Písek otáčí asi 3 až 5x. Potom už je to prej bída, je už hodně rozbitej na jemno. Má box tak na osobní auto velikost.
Další, mám pluh za traktor ve firmě, kde pískuje venku na place křemičitým pískem. Pohrabe to nakonec po opískování a používá ho znovu, jen ho prohází lopatou přez hrubší síto. Tryska má 12 mm díru. Tam to udělá čisté jak prdýlku. Bráchovi pískoval i šasi na veterány i kapotu, blatníky a plechy. Musí ale víc bokem a delší odstup, aby s toho něco zbylo.
Vodní paprsek byl v Kolíně. Náplň je voda a řezací abrazivo. Čerpadlo tlačí vodu a ta cestou přisávala abrazivo. Abrazivo byl červený jemný písek. Na pytlích s pískem byl natištěnej klokan na červené hlíně. Palety s tím pískem byly z Austrálie. Tlak řezacího paprsku byl kolem 4000 Atm. Co položil na stůl to pořezal. Od nerez plechů, přez ocel, plasty po pomník z náhrobku i kalené sklo do kombajnu. Ten pomník byl 160 mm tlustej a říznul ho jak máslo. Jinak ten nerez byl ve firmě max používanej 50 mm a to řezal taky. Čím tlustší, tím musel pomaleji to je jasný.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: pískování s vodou

#81 Nový příspěvek od Britt »

Tak určitě to vyjde levněji, ale zároveň ti ubývá i materiál. Existuje i chemický způsob, ale tam je to stejné. Pro nás, obyčejné kutily je pískování nejdostupnější. Mnozí zde do toho míchají tryskání ocelovými broky a podobným materiálem. Já jsem jako učedník viděl tryskání hlav a ventilových sedel nadrcenými švestkovými peckami. Není to tak agresivní vůči materiálu a karbonové usazeniny tím šly skvěle dolů.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

PKX
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 30, 2019 7:34 pm
Bydliště: Praha

Re: pískování s vodou

#82 Nový příspěvek od PKX »

Atlan píše:Jednoducho, natries odhrdzovacom
to bych taky udělal automaticky. dál v diskuzi se ale zmiňuje, že rez, třebaže nepatrná, se objeví a objeví se hned, jakmile se to dostane na vzduch, tudíž je pískování vodou blbost. na jednu stranu souhlasím, protože než se opískuje např celý rám motorky, tak první část, kde pískování začalo, už schne a chytá korozi. nicméně jako blbost mi to určitě nepřijde, mokré pískování a vodní paprsek se používají hojně a na jakýkoli kov, zkrátka proto, že to má své výhody a s nějakým tím inhibitorem koroze to funguje mnohým. zajímalo by mě ale tedy čím konkrétně vodu ošetřit, abych se uchránil toho, že mi obroušený kov začne chytat rez a jak dlouho taková ochrana zabere, věděl by prosím někdo? :) ...já osobně bych tedy dal mj. určitě i třeba jen vrstvu klasického WD, aby se povrch zatáhl než se dostane k dalším úpravám.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: pískování s vodou

#83 Nový příspěvek od Atlan »

Normalne to opieskujes na mokronsplachnes vodou, a natties odhrdzovacom. Ten rozozerie tu jemnu hrdzu a povrch pasivuje tak ze uz nebude hrdzaviet. Samozrejme to natries odhrdzovacom az ked to obschne.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

PKX
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 30, 2019 7:34 pm
Bydliště: Praha

Re: pískování s vodou

#84 Nový příspěvek od PKX »

jaký odhrdzovac/značku používáte? :)

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: pískování s vodou

#85 Nový příspěvek od ITS »

Nevěřím ( jak jsem tady už psal), že by někdo po první zkušenosti, chtěl dále pískování s vodou provozovat.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: pískování s vodou

#86 Nový příspěvek od Atlan »

Rezol2000
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: pískování s vodou

#87 Nový příspěvek od mape »

Já jsem si pořídil teď taky to pískování za mokra a teda protože jsem neměl velkou vapku v dílně tak jsem to zkusil malou jen tak ze zvědavosti a musím říct že jsem docela překvapenéj.
Není to na to abych opiskoval železniční vagón ale to šasi na náklaďáku si s tím dovedu představit.....
A to jsem to zkoušel vapkou 80 Bar....
Až to dám na tu se 150 bary tak to podle mě bude někde jinde.
Železo na sluníčku za chvíli uschlo tak uvidíme zítra....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: pískování s vodou

#88 Nový příspěvek od _luky_ »

Mám za sebou pokusy se suchým pískováním i mokrým pískováním.

Suché pískování se slabým kompresorem je fajn na dočištění míst, kam se nedá dostat. Úspěšně jsem takto očistil rám okna na autě před lepením nového.

Mokré pískování pro mě jako domácího kutila má mnoho výhod: není potřeba kompresor, takže není potřeba čekat na natlakování. Lze pískovat nonstop. Nepráší to! Po opískování jsem to ofoukl kompresorem, lišku to chytlo minimální. Ale chce to pláštěnku, ta voda lítá všude.

Odrezovač od Würthu (takové bílé mléko, po natření to zfialoví a zčerná a už to nikdy nezrezne, vyrábí to více výrobců - měl jsem takto ošetřené VINko na autě a natřel jem to lakem až po roce.)

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: pískování s vodou

#89 Nový příspěvek od mape »

Co je to za odrezovač...Wurth toho má více.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: pískování s vodou

#90 Nový příspěvek od _luky_ »

já tam vidím s nápisem odrezovač jedinou flašku:

https://eshop.wuerth.cz/Kategorie-produ ... uerth-3146

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“