pískování s vodou

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Felix487
Příspěvky: 58
Registrován: pon kvě 04, 2009 2:38 pm
Bydliště: Volyně

pískování s vodou

#1 Nový příspěvek od Felix487 »

Zdravím chlapi,koupil jsem si novou vapku průtok 6,8l/min maximální tlak 140 barů.Což je docela hezká hodnota a s rotační tryskou to má sílu,ale na rám z vleku a na zlikvidování nátěru z traktoru je to málo.Proto přemejšlim jestli má cenu kupovat ten pískovací nástavec.Stojí u bédi trávníčka asi 680Kč,což neni moc.Otázkou je jestli to něco dokáže a druhá věc je jestli by šel recyklovat písek,když pude s tou vodou a s tim bordelem,jestli by se nechal použít i s tim nebo jestli by se musel nějak odkalovat.Budu rád za veškeré postřehy a zkušenosti

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: pískování s vodou

#2 Nový příspěvek od chobotek »

Co to bude dělat jen s wapkou nevím. Mám werk na pískování vhkým abrazivem a maká to dobře. A wapka je k tomu jen jako příslušenství, které se zove poněkud zbytečně bombasticky torbojet. To nemám, cena je ještě bombastičtější :-/ Akorát je třeba dávat inhibitor koroze. Ale zas to nepráší a písek není třeba sušit.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
cricket
Příspěvky: 237
Registrován: úte čer 02, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: pískování s vodou

#3 Nový příspěvek od cricket »

Tento system ma celkom zaujima...

Pozeral som aj videa na Youtube ale nieje vidno ani na jednom ci pouziva mokry piesok alebo suchy.
ked neodpovedam na fore 1-2 dni, tak piste do SZ.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: pískování s vodou

#4 Nový příspěvek od chobotek »

Mokrý. Samo můžeš nasypat suchý, ale protože se nádoba stejně zaleje vodou, je to zbytečné.
A vídejama na tytrubko opatrně, třeba toto http://www.youtube.com/watch?v=l_9nITRz--0 má být suchý led, ale není to pravda, ten nic takového neumí, tryská to jedlou sodou. S tím torbem je to zrovna tak, některé povrchy nejdou tak dobře, třeba na hloubkovou korozi je potřeba hodně vzduchu a nejde to nijak zvlášť rychle. Ale zas je to pak opravdu čisté.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Felix487
Příspěvky: 58
Registrován: pon kvě 04, 2009 2:38 pm
Bydliště: Volyně

Re: pískování s vodou

#5 Nový příspěvek od Felix487 »

noprášit by to nemělo ale jak řikam,zajímalo by mě jak to fachčí a co s tim pískem..

Uživatelský avatar
cricket
Příspěvky: 237
Registrován: úte čer 02, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: pískování s vodou

#6 Nový příspěvek od cricket »

Skor som myslel nieco take ako pise Felix

Nieco co sa da napojit na tu Vapku.

Tu je jedno video ale tam ten piesok ma suchy..

http://www.youtube.com/watch?v=aqPiF49DZu4

:)
ked neodpovedam na fore 1-2 dni, tak piste do SZ.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: pískování s vodou

#7 Nový příspěvek od chobotek »

To, co je tom videu s wapkou na domácí žvýkání fungovat nebude. Nejmenší model má 4kW motor...
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
cricket
Příspěvky: 237
Registrován: úte čer 02, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: pískování s vodou

#8 Nový příspěvek od cricket »

felix pise ze jeho vapka dokaze dat 140 barov.

Toto zariadenie co ponukaju tu na tejto stranke http://www.pressurejet.com/systemlistin ... ystem.aspx je takisto vapka ktora da 140 barov.

Takze uz vsetko potrebne az po rukovet mame. Uz nam chyba iba tato tryska http://www.pressurejet.com/systemlistin ... ss-05.aspx


A malo by to fungovat... Ale podla vsetkeho tam treba suchy piesok...
ked neodpovedam na fore 1-2 dni, tak piste do SZ.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: pískování s vodou

#9 Nový příspěvek od chobotek »

A dokáže ta wapka dát 140 barů i s tou pressurejet tryskou?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

tom30
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 30, 2011 4:02 pm
Bydliště: Trenčín

Re: pískování s vodou

#10 Nový příspěvek od tom30 »

Zdravím. K tej wapke, pokiaľ má okolo 2100 W tak pracovný tlak býva menší okolo 75 bar. To nevadí ,lebo pieskovať sa dá aj s tou najslabšou 15000w. . Nástavec na pieskovanie som si urobil doma lebo používam pri pieskovaní mokrý piesok a pieskovacia sada na Karcher stojí okolo 70eur. Tá cena je aj kvôli tomu že triska cez ktorú prúdy piesok z vodou je vyrobená zo spekaného karbydu keď že sa opotrebúva .Treba zistiť akú má ta 680Kč. Já mam vyrobenú z ocele 12050 a za kalenú. Pri o pieskovaní tretiého kolesa je vidieť znateľne opotrebenie trisky. Piesok používam z Váhu lebo je zadarmo a dosť sa ho rozstrekne po okolí,tak že ho musím doplňovať , v prípade núdze sa dá použiť aj obyčajná hlina zo záhrady. Piesok (hlinu) preplavujem cez sitko na múku. Já som skúšal pieskovať z Karcher 201 , 1600W, pracovný tlak 60 bar max 100bar. Išlo to, ale po mali.Tak som si kúpil vyradenú Poľskú vapku na 380V pracovný tlak 100 bar a s ňou to išlo o dosť lepšie. Nevýhodou mokrého pieskovania je že po chvíli pieskovania disk chytí jemnú hrdzu aj keď sa ho snažím rýchlo vysušiť.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: pískování s vodou

#11 Nový příspěvek od chobotek »

Údaje o tlacích jsou k ničemu, když se k nim nenapíše při jakém průtoku je wapka schopná ten tlak udržet. Čím menší tryska, tím menší výkonový nárok. S malým výkonem je to pomalé a na hovno. Menší tryska se spíš ucpe a je to pro zlost, atd... Jaký motor je na té polské wapce?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

tom30
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 30, 2011 4:02 pm
Bydliště: Trenčín

Re: pískování s vodou

#12 Nový příspěvek od tom30 »

Zdravím. Výkon motoru je 2,2 kw a prietok som nemeral ale určite bude vyšší ako 6l lebo tá 1600W Karcher má 6 l pri 60 bar a priemer trysky 1,3mm a ja mám priemer trysky1,5mm a 100bar.Priemer otvoru nástavca cez ktorý je strhávaní piesok z vodou je 2mm.Na menšie veci ako sú disky z auta to stačí. Pokiaľ by som použil originál piesok ktorý má väčšie zrno bolo by to rýchlejšie o pieskované ako z Váhovým.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: pískování s vodou

#13 Nový příspěvek od Terablick »

Je mi jasné, že extrémista chobotek potřebuje mít opískovanej metr čtvereční za 5 vteřin :friends: , ale pro nás ostatní skromné kutily amatéry - taky by mě zajímalo, jestli se s takovým nástavcem na vapku dá (jakkoliv pomalu, ale s použitelným výsledkem) opískovat rez, barva atd :). Má to někdo doma? S jakým strojem to provozujete, a jak se to osvědčilo? Opravdu nejde o rychlost :). Jen o výsledek ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: pískování s vodou

#14 Nový příspěvek od Mikro »

Používáme:

Obrázek

+

Obrázek

+

Obrázek

A funguje to, jen se od toho nesmí čekat nějaká závratná rychlost. Taky už to dávno sežralo ty původní trysky, takže se soustružily nové.
Písek se dá použít víckrát, menší věci pískujeme ve vlečce, písek se pak smete a po vysušení použije znovu.
Jiný než suchý písek bez větších částic ( bez bordelu ), to neveme ( stačí, aby zvlhl a je konec).
Jak udat výkonnost netuším, ale je to mnohem rychlejší než 4 kw kompresor a tryskání vzduch+písek.
Ještě malý detail, nikdy nepískovat bez brýlí či štítu !

Až budu něco pískovat tak můžu natočit video, jen nevím, kdy to bude :-/

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: pískování s vodou

#15 Nový příspěvek od Terablick »

Parádní info 8) Díky moc. Takže myslíš že s mojí Nilfisk C 125 mám šanci? :) Jak říkám o rychlost nejde (a původní záměr byl kompresor Orlík 1-JSK-75, motor 4kW, kompresor 1800 otáček, průtok vzduchu (teoreticky) 25 m3/hod), takže když píšeš že tohle je rychlejší, není moc co řešit :). Navíc takhle to aspoň nepráší 8) Jsem ochotnej si udělat třeba ohrádku z plachty a pod sebe taky plachtu, a písek pak prosít, usušit a uklidit pro další použití :) Brejle jsou jasný - ani na sucho se vzduchem bych bez nich nepískoval :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“