pískování s vodou

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: pískování s vodou

#121 Nový příspěvek od chobotek »

Pískovačka je řešená jako tlaková, tj. nádoba s pískem je zalitá vodou a udržovaná pumpou (na obrázku před kolem vleku) pod tlakem vyšším než je vstupní tlak vzduchu. Tlakem vody je písek z nádoby vytlačovaný do proudu vzduchu, takže je unášený k trysce, kde dojde k jeho urychlení. Mezi pískovačkou a tryskou je tedy jedna hadice.
Ty dvouhadicové pískovačky pracují na podtlakovém principu a trpí všechny stejným neduhem - nerovnoměrný přísun abraziva a obtížná regulace jeho množství.
U kompresorů je zvykem udávat sací výkon, tj. každou minutu sáním proletí 6000l. 8bar je tlak na výstupu kompresoru.
_luky_: Já se s Tebou ani přít nemůžu, místo krumpáče mám skoro desetitunový traktorbagr, což určitě neznamená, že se bez krumpáče lze obejít. Jinak tu odkazovanou pískovačku jsem si kdysi, když nešlo nic koupit stavěl pro čištění vnitřku kastle prasete a pamatuju si, že tehdy jsem to taky považoval za báječného pomocníka :)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: pískování s vodou

#122 Nový příspěvek od chobotek »

Protože na vás myslím kudy chodím, níže dva obrázky z včerejší přípravy disků, povrch Sa 3.
A k tomu trocha teorie od sl. Koudelkové: https://dspace.cvut.cz/bitstream/handle ... A_2018.pdf
Pak je možné se pohádat s paní docentkou: https://www.upce.cz/fcht/uchtml/12-onho ... kor-vl.pdf (kap. 2.2.1)
A dále podnikové normy elektrotechnických nebo chemických podniků - snad všechny (čti: nevím o výjimce) vyžadují stupeň čistotu před nanesením nátěru alespoň Sa 2,5. Použití odrezovačů neuvádějí nebo přímo zakazují, což svědčí o poněkud rozdílném přístupu přispěvatelů stránek jako: novinky.cz, ireceptar.cz, receptyprimanapadu.cz ...a těchto :-/
Obrázek Obrázek
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“