Vyplati se vyrabet si prives za OA?

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#46 Nový příspěvek od Tata »

unas ti stačí znamka, a bez problemu ale stím firemnim je to nanic
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#47 Nový příspěvek od honzauta »

honzauta píše:
varga píše:
honzauta píše:Taky mám takový - VZ31 B1, dokonce s oddělávací plechovou skříní, nemám nástavky. Bohužel vzhledem k našim skvělým zákonům s ním dále než 50km od domova vyjet nemůže ( podnikání), tahám ho za VW transporterem a dostal jsem se nad celkovou 3,5t.
Tachograf ani náhodou nechci. Tak si nechám udělat nebrzděný, s celkovou hmotností 650kg, to mi dá přesně 3,5t dohromady. A víte kolik takový vozík uveze? Téměř stejně jako výše uvedený, jen to není takový luxus bez nájezdovky. Ušetřím na pojištění a nebudu muset každé 2 roky na STK.
Proč se nemůže jet s přívěsem na podnikání dále než 50 km ? Platíte nikdo za vozík v podnikání silniční daň ? :-/

Protože podle nových zákonů na soupravu nad 3,5 t je nutné mit tachograf. Vyjímka je pro zajišťování činnosti firmy v okolí do vzdálenosti 50km od místa sídla.
Vozík taky nemám v majetku firmy, ale tažné auto ano. V Čechach to občas risknu jet dál, ale třeba vyjet takto do Německa to se rovná finanční sebevraždě.
Omlouvám se za chybnou informaci. Dnes jsem byl na STK s tímto vozíkem a dozvěděl jsem se, že toto nařízení bylo v platnosti jen pár týdnů a bylo po zásluze zrušeno. Věci se mají tak, že k zajištění vlastní činnosti lze používat bez tachografu. Tachograf je nutný jen v případě, že se tím živíte-autodoprava.

K dálničním známkám - u nás na soupravu s vozíkem, která přesáhne 3,5 t stačí jen na tažné vozidlo. Na slovensku je potřeba další dálniční známka na vozík, jestliže těch 3, 5 t přesáhnete, roční, ale nejsou,
nejdelší je myslím měsíční.

Uživatelský avatar
Lakatos80
Příspěvky: 1025
Registrován: sob led 16, 2010 3:16 pm
Bydliště: trutnov

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#48 Nový příspěvek od Lakatos80 »

Pročetl jsem si tento blok příspěvků a měl bych pár dotazů. mám v úmyslu postavit vozík za auto- teď jeden vozík mám-vTP vlastní výroba, už má odslouženo je to r.v. 1987 a je ješttě na listových pérech a teď na něj naložím tak kolem 200kg a už to sedí na gumách. potřebuji vozit těžší věci, hlavně dřevo(rád bych vozil tak 2prm). rád bych to postavil na nápavě nosnost 1300kg a dal na to nějaký zátěžový gumy r14. kovovou konstrukci mi svaří kamarád a bočnice a podlahu bych udělal z prken. jakou koupit nápravu(případně jestli se někomu neválí doma) +kola s disky a hlavně jestli se to vyplatí stavět, protože co jsem se tady tak dočetl tak by jste stavěli větší vozejky alae myslím že by se to mělo vyplatit i u menšího rozměry cca 2,2mx1,2m
Jonsered 2159,H 560xp 2x,H562xp, H 372Xp

Čenda
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 11, 2011 12:59 am
Bydliště: MB

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#49 Nový příspěvek od Čenda »

Jukni SEM ;-)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#50 Nový příspěvek od kenybz »

no záleží na tobe ale bržděný vozík mosí na technicků častějc a pokud to chceš udělat na papíry toho starého tak musí být vše tak jak bylo na 100% to sice nevím ...osobně mám taky samodomo vozík a čapí jak žaba od 200kg a vozím na něm tunu ale auto je těžší a větší tak to neni problém jen gdyž je horší cesta tak mosím pomalejc...pod lisťákama sů pořádné dorazy ze silentbloků z motoru škodárny...budu tam dávat gumy s větší nosností a jiné listové péra a až to zhnije tak udělám rám znovu.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
lefthandgun
Příspěvky: 88
Registrován: pát bře 16, 2012 8:58 am
Bydliště: Brněnsko

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#51 Nový příspěvek od lefthandgun »

Dobrý den, mám nebrzděný nákladní přívěs tovární výroby s nápravou ALKO. Je 17let starý, korbu má z ocelových jeklů a vinglů, bočnice jsou dřevěné. Po nadcházejícím podzimu ho budu opravovat ( nová podlaha, úprava zadního a předního čela, nový lak,.. ). Chtěl bych i vyměnit nápravu, mám náprava z hasičského vozíku, má listová pera, rozteč šroubů kol 4x100. V TP jsou udáje jen o rozměrech pneu, korby a disků, o typu nápravy není zmínka.
Můj dotaz je: dá se oficiálně u továrně vyrobeného přívěsu zaměnit tovární náprava za nápravu individuální ( příklad, z hasičského vozu, z trabanta, z Moskviče, prostě jaká zrovna je ) ??
Když něco rozeberem, tak jenom autogenem...

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#52 Nový příspěvek od Sadra17 »

dá ale musí ti to povolit výrobce 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#53 Nový příspěvek od kenybz »

tož to sa optám taty esi mě to povolí :smich:
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#54 Nový příspěvek od Sadra17 »

tak mi včera přitáh kamarád vozík Pongratz s utrženou nápravou, no když sem viděl tu konstrukci tak bych tomu volovi co to vymejšlel dal nobelovku za blbost :box:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#55 Nový příspěvek od Atlan »

Ved o to ide cena origo vozika rovnasa doma robeny + legalizacia.... Akurat ten doma robeny vydrzi viac... Neodpadnu blatniky, nevyhne bocnice.... A neohne sa v strede..... Proste papierove voziky co stoho ze to ma2*3 metre ked sa da nalozit tak max oapier...
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Martuch.rs
Příspěvky: 107
Registrován: ned kvě 09, 2010 9:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#56 Nový příspěvek od Martuch.rs »

Taky jsem to resil. Koupil jsem tedy starsi vozik.Je to plato ma to dve napravy na 3.5tuny. dal jsem za nej 9 A pak to zaclo. Loznou plochu jsem udelal 2 na 4.3m najezdovka Ko....nova pouzdra brzdy Ko nove oblozeni. Na jednom bubnu 4 zavity v coudu je to 5dira Loziska v kolech Ko Takze nove bubny 4x100 a loziska Ted co dat na podlahu origo preklizka ma male rozmery musela by byt na 3kusi tak tam prijde plech. No vseho vsudy material 20tisic a ted ta prace. Nikdy bych to uz neudelal Jit a koupit novej.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#57 Nový příspěvek od pinkygsx »

nemáte nějaký typ jakou použít nápravu na přívěný vozík (domácí stavba s tp) aby to pružili trochu? napadlo mě použít nápravu z feldy plus pera predni ze škody 120. šlo by to?

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#58 Nový příspěvek od Sadra17 »

pokud chceš papíry tak musíš použít továrně vyrobenou nápravu :tyty:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#59 Nový příspěvek od pinkygsx »

Sadra17 píše:pokud chceš papíry tak musíš použít továrně vyrobenou nápravu :tyty:
já mám papíry na vozím domácí výroby a ted tam je náprava z warburka. byl jsme s tím normálně na stk

Uživatelský avatar
Martuch.rs
Příspěvky: 107
Registrován: ned kvě 09, 2010 9:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#60 Nový příspěvek od Martuch.rs »

pinkygsx píše:nemáte nějaký typ jakou použít nápravu na přívěný vozík (domácí stavba s tp) aby to pružili trochu? napadlo mě použít nápravu z feldy plus pera predni ze škody 120. šlo by to?
Spis neco s torskama aby ti neprekazeli pruziny a tlumice.Ideal origo alko.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“