Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#631 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

Všeobecné oprávnenia
Ak to vyžaduje bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky, policajt smie vodičovi zakázať jazdu na nevyhnutne potrebný čas alebo mu prikázať smer jazdy
Ak vozidlo nedosahuje minimálnu rýchlosť pre diaľnicu, môže mu zakázať jazdu a vyzvať ho, aby opustil diaľnicu na najbližšom výjazde alebo vozidlo odstavil na parkovisku (o zákaze vydá potvrdenie).
Policajt má právo požadovať predloženie dokladov potrebných na premávku vozidla a na dopravu osôb a nákladu.
Môže kontrolovať technickú spôsobilosť vozidla a úplnosť jeho výstroja a výbavy, ako aj porovnať údaje v dokladoch s údajmi na vozidle
Môže vyzvať vodiča k vyšetreniu alkoholu, návykovej látky alebo liekov, ktoré môžu znížiť jeho schopnosť bezpečnej jazdy.

Smie merať rozmery a hmotnosti vozidla, najčastejšie sa to týka nákladných vozidiel.
Kontrolovať dodržiavanie povinností účastníka cestnej premávky alebo iných osôb (napríklad, chodci alebo cyklisti.

takze Môže kontrolovať technickú spôsobilosť vozidla a úplnosť jeho výstroja a výbavy, ako aj porovnať údaje v dokladoch s údajmi na vozidle! takze moze kontrolovat len to co vidi na papiery a na vozidle! teda gumy, vahy, dlzky, folie, E znacky... nemoze vam napr. sadnut do auta a ist skontrolovat ci vam to brzdi! kludne mozete jazdit len z rucnou brzdou (nozna nefunguje) a policajt vam to nema ako skontrolovat!! nato sluzi len a len pojazdna TK....

trupka
Příspěvky: 410
Registrován: sob dub 25, 2009 8:30 pm
Bydliště: liptov

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#632 Nový příspěvek od trupka »

Myslím že riešiť tu policajtov je predčasné , najprv treba zvládnuť prví krok a to je stanica TK. Nevieme čo tam budú od nas chcieť brzdy , svetlá ,výfuk atď. Ešte k policajtom , ak budú chcieť dodrbu nás aj s furikom.Ja som už policajtov stretol 2x, videli C znacku a nemali o mňa záujem.
spotreba... koľko nalejem, toľko zožerie

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#633 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

ano o tom som tiez pisal ze ked policajti vidia C cisla tak ich to nezaujima. 8)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#634 Nový příspěvek od pavel sk »

Policajtov C cisla nezaujimaju preto lebo ich nevedia vylustrovat pri kontrole takze C znacka je neskontrolovatelna na ceste.

husqvarna450
Příspěvky: 146
Registrován: úte srp 23, 2016 11:13 am
Bydliště: Trnava

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#635 Nový příspěvek od husqvarna450 »

Dnes som rozprával s technikom STK a povedal mi že od mája 2018 nastala zmena v udelovaní C značiek. Že už nevydajú C značku na továrenske auto napr PV3S ako doteraz. Vozidlo musí byť cele vyrobené doma a je potreba vypísať technicke udaje v TP výrobcom stroja čiže napr. mnou a podrobiť sa STK a až potom je možné vydať C značku. Na stk to skontrolujú nafotia atd. Viete o tom niečo viac?

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#636 Nový příspěvek od ford109 »

Kto mi dokaze ze auto nieje vyrobene doma ?
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#637 Nový příspěvek od oco13 »

Majú dosť obsiahlu databázu továrenských strojov ,ktoré neprihlásia. Ale napríklad ani Zetor 25 s motorom 5511 c značky už nedostane.Zase to bude každý okres iné pravidla ,tak ako aj doteraz. :typek:

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#638 Nový příspěvek od ford109 »

Ale logika,ak dam do 25ky 50ku motor,uz to nieje tovarenske vozidlo predsa.
Uz nesplna parametre udelene povodnej 25ke. Cize splna podmienky na C-bolo vyrobene doma,na kolene som vymenil motor,pridal na cerpadle.
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#639 Nový příspěvek od oco13 »

Ja len citujem postoj technika z jadnej STK v našom okrese. Na vozidle (traktore) musí byť viditelne viac ako 50% domáca výroba, inak je to len upravený továrenský stroj. Ak zoberiem komplet Gaza a zúžim ho a skrátim tak mi ho nepustí ,jedine ak pozmením nejaké komponenty. Samozrejme ,že zase bude fungovať vreckové pre technikov.

Michal73
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 27, 2012 2:53 pm
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#640 Nový příspěvek od Michal73 »

Znacky "C" uz nedostanes na traktor alebo malotraktor tovarenskej vyroby. Uz je to sprisnene. Ked ich mas, si dobry. Rozpraval som sa s technikom a on mi to potvrdil. Je len otazkou casu kedy to celkom zakazu alebo obmedzia este viac. Predsa Stk a emisna kazde 2 ci 4 roky prinesie viac penazi do statnej pokladne nez poplatok za "C" znacku...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#641 Nový příspěvek od oco13 »

Michal tak si to počul a čítal zle - staré C značky platili tri roky , tie postupne skončia . Nové - Jedna STK bez emisnej a máš ich na celý život ,ale traktor nemôžeš predať. :typek:

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#642 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Teraz som sa vratil od kamarata ktory robi na STK veduceho a povedal na traktory by si mal mat majačik, trojuholník pre pomalo iduce vozidla do 40km/h svetla parkovačky tlmene dialkove smerovky ,spriahacie ustrojenstvo ručna brzda ,Traktor ktory vojde na valce kontroluju, vyrazit Vin čislo a dat si spravit štítok ktory sa umiestni na ram vozidla na pravu stranu pri VIN.Pokial prejdeš STK na Dopravnom urade dostaneš papier ktory si vyplniš udajmi vahy na napravy a pod ktore sa zapíšu do technickeho preukazu a na zaklade toho ti vyda DI novu značku.Takto mi to povedal možno inde je to zasa inak.A čo sa tyka fabrickych na tie zabudnite a aj V3S a podobne veci do konca aj tych šikmookych :ano: na to už značku nedostaneš :(
Dobre už bolo

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#643 Nový příspěvek od Atlan »

Navo mi budu tlmene a dialkove ked to za tmy a hmly nemoze na cestu haaaa?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#644 Nový příspěvek od oco13 »

Atlan - lebo na slovensku sa svieti aj cez deň. :typek:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#645 Nový příspěvek od DYK »

Je zajímavé to číst a vracet se třeba na stranu 30 tohoto tématu. Co asi budou dělat třeba Fordovi cestáři?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“