Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#1021 Nový příspěvek od pavel sk »

Este to bude zaujimave :roll: .

michal240
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 17, 2018 5:45 pm
Bydliště: Ruzomberok

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#1022 Nový příspěvek od michal240 »

Zdravim pani niekto z liptova neriesil uz po novom c znacki za chvilu mi koncia

trupka
Příspěvky: 410
Registrován: sob dub 25, 2009 8:30 pm
Bydliště: liptov

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#1023 Nový příspěvek od trupka »

dnes RTVS Farmarska revue v prvej reportáži sa dotkli aj C znaciek, udajne pracuju na novelizácii. Ale čo robiť dovtedy?

bol tam nejaký ´´panáčik´´ ktorý tvrdil ,že súčasný zákon je aj preto aby sa doma robené traktory neprevracali v lese. Ak sedí z volantom debil prevráti sa aj na rovine.
spotreba... koľko nalejem, toľko zožerie

Vladislav Šebeň
Příspěvky: 800
Registrován: úte čer 19, 2018 3:29 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#1024 Nový příspěvek od Vladislav Šebeň »

Dufam ze si nasi zakonodarcovia daju na cas ze s tym nieco pohnu vpred, lebo uz nam cochvila dochadza cas aj nervy..
Ak budem musiet tabulky vratit a na STKckach nas budu vracat spät tak bud budeme jazdit poza humna alebo to cele zabalit..
Myslim si ze vela ludi sa im na to vykasle (nie vsetci) a pojdu radsej ako sa hovori.. ..ze do teska na zeleninu - tu spanielsku marocku.. fuj blee!! Ale nic proti tymto krajinam, za to moze nasa sku.. obchodna politika..
Každý robí ako vie..
Niekto vie a niekto nie..

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#1025 Nový příspěvek od ford109 »

Ten co hovoril za Agrion... Akoze,tovarensky traktor neprevratim v lese ? Jak sa spusti dolu svahom tak hoc aku bude mat kabinu,sanca na prezitie bude mala. Cize v tomto pointu nevidim...

K teme,hybe sa to,ak sa to vsetko schvali ako ma,budete riadne prekvapeny. Dufajme ze navrh prejde.
Vyzera to byt na dobrej ceste.
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#1026 Nový příspěvek od rimmerworld »

Mas nejake zakulisne info?.. A prekvapeny budeme milo.. Alebo znova nemilo... Chcel som si prihlasit vlecku na ceckovu znacku.. Aj ked je fabricka.. Ale ja nie som sejk aby som mal prepravnu spolocnost a doviezol ju na stk.. A pred tym ju dal do takej formy aby presla..Tak isto ako otcov fabricky malotraktorik tk14 . :-/ clovek potrebuje par krat do roka prejst po ceste pomalsie ako na bicykloch... A take prekazky..

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#1027 Nový příspěvek od ford109 »

Nechcem robit reklamu... Treba pockat ako to prejde... Vecer poslem link do spravy.
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#1028 Nový příspěvek od Jaro25 »

To nie je žiadna reklama, ale normálne verejne dostupný legislatívny proces.
V návrhu je pre nás zaujímavé hlavne toto:

㤠26
Jednotlivé vozidlo s obmedzenou prevádzkou

(1) Prevádzkovateľ jednotlivého vozidla, ktorý chce vozidlo prevádzkovať v cestnej premávke výlučne na pôdohospodárske práce na obmedzenom území v rámci obhospodarovaného územia, je povinný požiadať schvaľovací orgán o vnútroštátne jednotlivé schválenie vozidla s obmedzenou prevádzkou. Okruh vozidiel, pre ktoré možno udeliť vnútroštátne jednotlivé schválenie vozidla s obmedzenou prevádzkou, ustanoví vykonávací právny predpis podľa § 136 ods. 3 písm. a). Takýmto vozidlom môže byť
a) po domácky vyrobené vozidlo, ktoré nebolo komerčne vyrobené alebo
b) komerčne vyrábané vozidlo vyrobené pred 1. júlom 2009.

(2) Technické požiadavky, ktoré musí jednotlivé vozidlo s obmedzenou prevádzkou spĺňať, ustanoví vykonávací právny predpis podľa § 136 ods. 3 písm. b).

(3) Návrh na vnútroštátne schválenie jednotlivého vozidla s obmedzenou prevádzkou okrem identifikačných údajov navrhovateľa obsahuje údaje a doklady v rozsahu ustanovenom vykonávacím právnym predpisom podľa § 136 ods. 3 písm. a).

(4) Schvaľovací orgán návrhu vyhovie, ak sú splnené všetky predpísané požiadavky a ak jednotlivé vozidlo spĺňa ustanovené technické požiadavky a nepredstavuje vážne riziko ohrozenia verejného záujmu na bezpečnosti a zdraví.

(5) Schvaľovací orgán vydá
a) osvedčenie o vnútroštátnom schválení jednotlivého vozidla s obmedzenou prevádzkou, v ktorom uvedie rozsah obhospodarovaného územia a v ktorom môže určiť ďalšie podmienky, a
b) základný technický opis vozidla, pričom uvedie, či jednotlivé vozidlo vzhľadom na svoju konštrukciu podlieha alebo nepodlieha prihláseniu do evidencie vozidiel, uvedie rozsah obhospodarovaného územia a informáciu o tom, že vozidlo nemôže byť prevádzkované na inom ako uvedenom území a nemôže byť preevidované do iného štátu.

(6) Schvaľovací orgán neschváli a nevydá doklady vozidla pre jednotlivé vozidlo, ktoré
a) má udelené typové schválenie EÚ celého vozidla,
b) nie je určené na prevádzku s pravostrannou cestnou premávkou; to neplatí, ak ide o vozidlo jednoúčelového využitia, ktoré vyžaduje umiestnenie riadenia inde ako na ľavej strane vozidla, pričom ostatné technické požiadavky musí vozidlo spĺňať pre prevádzku s pravostrannou cestnou premávkou,
c) nie je označené identifikačným číslom vozidla VIN; pre po domácky vyrobené vozidlo minimálne päťmiestne identifikačné číslo vozidla VIN pridelí jednotlivý výrobca vozidla alebo identifikačné číslo vozidla VIN pridelí orgán zodpovedný za prideľovanie identifikačného čísla vozidla VIN v Slovenskej republike,
d) bolo vyrobené pre tretie štáty, dovezené do Slovenskej republiky a podlieha schváleniu na prevádzku v cestnej premávke podľa osobitných predpisov,18)
e) bolo vyrobené po 30. júni 2009, ak ide o komerčne vyrábané vozidlo.

(7) Na vydanie osvedčenia o evidencii časť II a technického osvedčenia vozidla a na prihlásenie vozidla do evidencie vozidiel sa vzťahuje § 25 ods. 6, 8 a 9 primerane. V osvedčení o evidencii časti II alebo technickom osvedčení vozidla sa uvedie rozsah obhospodarovaného územia a informácia o tom, že vozidlo nemôže byť prevádzkované na inom ako uvedenom území a nemôže byť preevidované do iného štátu.

(8) Prevádzkovateľ jednotlivého vozidla s obmedzenou prevádzkou je povinný
a) do 30 dní odo dňa vydania osvedčenia o evidencii časti II prihlásiť vozidlo do evidencie vozidiel,
b) zabezpečiť, aby vozidlo bolo prevádzkované v cestnej premávke len v rámci obhospodarovaného územia uvedeného v dokladoch vozidla.

(9) Vnútroštátne schválenie jednotlivého vozidla s obmedzenou prevádzkou je platné desať rokov od prihlásenia vozidla do evidencie vozidiel u vozidiel podliehajúcich prihláseniu do evidencie vozidiel alebo desať rokov od vydania technického osvedčenia vozidla u vozidiel nepodliehajúcich prihláseniu do evidencie vozidiel; doba platnosti sa uvádza v dokladoch vozidla.

(10) Po uplynutí platnosti vnútroštátneho schválenia jednotlivého vozidla s obmedzenou prevádzkou alebo pri zmene rozsahu obhospodarovaného územia sa udeľuje nové vnútroštátne schválenie jednotlivého vozidla s obmedzenou prevádzkou.“.


Novela by mala byť účinná od 1. 1. 2020. Len neviem, či pojem "pôdohospodárske práce" zahŕňa aj práce v lese. Ak nie, tak by to bola celkom škoda.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#1029 Nový příspěvek od rimmerworld »

Tak este je otazka ako budu kontrolovat technicky stav, ci splna alebo nie..ci nezamontuju stale Stk.. Aky bude ten vykonavaci predpis.. A potom dovezene z tretich krajin... To znamena napr. japonci....tie stroje budu mat problem?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#1030 Nový příspěvek od Atlan »

Klucove je co bude uvedene v tomto:
V Rozsahu ustanovenom vykonávacím právnym predpisom podľa § 136 ods. 3

Bez toho je skoda sa tym zaoberat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#1031 Nový příspěvek od hotday »

Pani,
mozno tu uz bola taka otazka, ak tak, tak sa ospravedlnujem, ale neviete, ze ako to je, ked mi skonci platnost C znaciek, tak by som mal absolovat stk...co sa stane v pripade, ze ju do tohto terminu neabsolvujem? resp. hrozi mi nejaka pokuta? alebo aky tam je postup?

Miro

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#1032 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ak ti skončí platnosť C-značky, musíš ju vrátiť. Inak hrozí pokuta. Ak chceš ďalej pokračovať, musíš si nechať urobiť vnútroštátne schválenie na úrade dopravy a na základe toho môžeš dostať novú značku. Je to úplne iný postup ako doteraz a na súčasnú značku nenadväzuje.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

trupka
Příspěvky: 410
Registrován: sob dub 25, 2009 8:30 pm
Bydliště: liptov

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#1033 Nový příspěvek od trupka »

značku ktoru maš teraz musiš po spončení platnosti vrátit na policii, inak hrozi pokuta. Ak budeš chciet novu znacku musis najprv apsolvovat STK potom navštívit okresny dopravny urad a nakoviec by to policajti mali dat novu značku
spotreba... koľko nalejem, toľko zožerie

martinto
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 18, 2016 4:02 pm
Bydliště: Topoľčany

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#1034 Nový příspěvek od martinto »

mne ten príslušník čo mi dával Céčkovú tabuľku povedal že ju mám odovzdať ešte pred skončením platnosti

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Cestny zakon SVK - značky "C" na domácí malotraktory

#1035 Nový příspěvek od DanculSK »

Martin , maš micubiši?
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“