Výroba domácích klobás - moravské,uzené...

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Výroba domácích klobás - moravské,uzené...

#3511 Nový příspěvek od Britt »

Já, když jsem chodil do kina v dámské společnosti, tak jsem měl docela jiné strosti, než sledovat filmy. Třeba aby mi nepočůrala ruku. :smich: :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Výroba domácích klobás - moravské,uzené...

#3512 Nový příspěvek od ota »

Že smíchy? :D Tak to Jste chodili na Čaplina jo? :D

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Výroba domácích klobás - moravské,uzené...

#3513 Nový příspěvek od Britt »

Program nebyl až tak důležitý, důležité bylo co nejmenší vstupné a co největší tma. ;-)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Výroba domácích klobás - moravské,uzené...

#3514 Nový příspěvek od ota »

U nás stálo dětské promítání vstup 2 Kč. Protože jsme s Jardou dali dohromady 4 Kč a tolik stála u báby v trafice krabička cigaret Marica. A Jarda měl na celej tejden co kouřit. On kouřil už od mala. A že jsme nešli do kina pak kompenzoval zápujčkou jeho kola Favorit. Já jezdil a on v křoví kouřil. :D Fungoval to do té doby, než si Jardy táta zapoměl koupit cigára a když šel na fodbal tak se stavil u báby v trafice. A bába na něj: ,, nějak jste se poslední dobou rozkouřil! Včera vám mladej kupoval krabičku a minulej tejden taky. Ale já myslela že kouŕíte Clea." Starej si na hrišti dal trochu ,,do trombóna" protože prohráli a doma byl nastup k raportu. I když hulil Jarda, dostali jsme po hubě oba dva. :D Ale ne od starýho, ale od Jardoví mámy. Ta byla hódně rázná. No myslím že sterej měl štěstí, že nedostal taky kvůli tomu hřišti a chlastu. Vzala by to z jedný vody načisto! :D

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Výroba domácích klobás - moravské,uzené...

#3515 Nový příspěvek od Britt »

Tady bylo běžné vstupné 4,5,6 a když to byl trhák tak i 12 kaček. Kouřit a "chlastat" jsme chodili do parku, před hospodou na Horách, kde se neptali na věk, stačilo mít 2,50 na pivo nebo dvacku na flašku čůča. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Výroba domácích klobás - moravské,uzené...

#3516 Nový příspěvek od Čárls »

Kde jsou ty časy když sem šel do hodpody s 20Kč a domu s opicéj a dvaciašem startek na ráno na šichtu :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Výroba domácích klobás - moravské,uzené...

#3517 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi tuhle jsme se bavili se sousedem že si kupuje jakýsi salát v obchkďáku a jen 15 dkg, že je drahej. No a já mu povídal jak jsne si na učňáku dávali svačinu v kantýně do 5 Kč. A to bylo 15 dkg salátu, tři rohliky a limonáda. A vyšlo to, že měla prodavačka ješte dýško. On je mladší a nepamatuje doby kdy salát stál 1,50 Kč. :D A pak jsem mu vypravěl jak jsme chodili do hospody na Krétu u autobusáku z odpoledni na učňáku a hostinskej nás už znal a dával nám zezadu u okýnka pivo. No a jeden spolužák vzdycky na učňáku utekl dřív a šel na pivo. Vzal si 15 Kč a dal si tam deset pivek. Tenkrát desitka stala 1,50Kč. A dvanactka 1,70Kč. Tenkrát to byla 4 cenová skupina s obsluhou. :smich: Pamatuju se po dlouhé době jsme si šli do té hospody sednout do formanky a hostinskej ,,no zaplať panbu, že už jste dosáhli věku, že si můžete dat pivo i u výčepu a né vzadu u okýnka. :D Ale to už zdrazili dvanáctku na 4 Kč! :vztek: Pamatujete si, když tenkrát zdražili pivo, už nevím jestli to bylo na ty 4 Kč, nebo na 6 Kč, jak byla demonstrace na Václaváku a někdo tam napsal: ,,Gusto zkus to" a cenu piva. A pak tam někdo dopsal ,,a přeci se točí Galileo Galilei". :D

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Výroba domácích klobás - moravské,uzené...

#3518 Nový příspěvek od Čárls »

Jo pamatujem hodně Bohužel Nedavno polovička koupila nějakou krkovici v marketu No nadávala jak pohan speklo se to a chuť nic moc
Salamy jsou domu zakaz kupovat mimo uzenin z Pecky v našem kiosku ty se aspoň nechají jíst :)
Jardo my se svýho času tý šunky na Vyšince navařili mraky většinou králičí s vepřovým byla to ňamka 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Výroba domácích klobás - moravské,uzené...

#3519 Nový příspěvek od Britt »

Králík je dutý maso, stejně jako veškerá drůbež a já nerad obírám kosti.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Výroba domácích klobás - moravské,uzené...

#3520 Nový příspěvek od Čárls »

Králik se musel vykostit a pak teprve naložit a vařit šunku kosti šli na polívku Jo ale byla to hromada práce :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Výroba domácích klobás - moravské,uzené...

#3521 Nový příspěvek od Britt »

Doktořice už koupila vepřovou kýtu a večer se dám do pokusů. :) Králíky máme v mrazáku asi 3, ale to není poctivé maso a jím ho jen když mi sviští koště nad hlavou, že jsem rozmazlenej parchant. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

fikejz
Příspěvky: 6108
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Výroba domácích klobás - moravské,uzené...

#3522 Nový příspěvek od fikejz »

Tak řekni doktořici ať to dutý králičí maso vykostí, to jsi říkal, že jí jde skvěle a když nebude nějak ultra velký poměr (jako1/1) tak se v tý kýtě vstřebá jak nic. Alespoň z něj bude něco co by pro tebe bylo poživatelnější :)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Výroba domácích klobás - moravské,uzené...

#3523 Nový příspěvek od ibanez5 »

Chlapi jsem rv 83 a je nádherné to číst ... 8) :co?: :pivo: :pivo: :pivo: :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Výroba domácích klobás - moravské,uzené...

#3524 Nový příspěvek od Britt »

Nemohl jsem nějak dospat, tak jsem se pustil do kuchtění. Maso jsem odblanil, nakrájel na tenké plátky, naklepal a hodinu masíroval. Teď je v šunkovaru, kde bude 2 dny odpočívat. V pondělí to uvařím, nechám do druhého dne vychladnout a pak bude degustace.
Použil jsem tenhle recept, tak jsem zvědavý, jak to bude šmakovat.
https://www.youtube.com/watch?v=4d6L3sJ ... M%C3%A1lek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

glock69
Příspěvky: 107
Registrován: ned zář 27, 2015 7:26 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výroba domácích klobás - moravské,uzené...

#3525 Nový příspěvek od glock69 »

Taky jsem zpátky v 80. letech... Králík v domácí šunce - to byl jediný způsob přípravy kdy jsem králíka snědl.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“