dovoz traktoru z ciziny

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mysak1
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 21, 2016 7:09 pm
Bydliště: Praha,Mirotice

dovoz traktoru z ciziny

#1 Nový příspěvek od mysak1 »

Zdravím,
mám známého v Británii, který by byl ochoten podívat se po nějakém zetůrku k baráku, nejraději Z 2511
To je první fáze, ale jak ho potom dostat do Čech.
Máte někdo zkušenosti /existuje např. nákladní sběrná služba která jezdí po Evropě, jaké jsou asi ceny/
2511 bez nafty ,baterky a závaží v kolech může mít cca 1600 kg.
Díka za každou informaci

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: dovoz traktoru z ciziny

#2 Nový příspěvek od ota »

Existuje nějaká databáze firem, které jezdí do zahraničí. Kdysi před lety můj brácha vydražil v Nizozemí CNC centrum. Vzali do auta nějaký vercajk a s kolegou se vydali pro stroj. Kolega po cestě našel dopravce co jezdí tím směrem. Spojil se s majitelem a ten jim dal kontakt na řidiče nákladního auta. Domluvili se na termín kdy on přistaví auto na určené místo a tam mu naloží stroj a on ho odveze na určené místo. Oba u nakládky asistovali a domluvili s řidičem kam a jak doveze náklad. Jaké záruky oboustraně tam byly nevím. Ale mašina dorazila do firmy v pořádku. Platilo se cesta od vykládky v Nizozemí k nakládce stroje a pak cesta do čech na určené místo. Dalo by se říct, že to bylo něco jako vytěžovák, bo na korbě auta řidič vezl ještě další zboží, které vyložil po cestě a něco i tady v čechách.
Ale jak píšu bude to tak min 8 roků naspátek.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: dovoz traktoru z ciziny

#3 Nový příspěvek od palobobo »

No ono ty co sa tym zaoberaju maju dohodnute spedicky a kedze ta preprava dajako nehori tak vedia si podohadzovat lacnu dopravu. Nemyslim si ze na tom az tolko usetris a budes mat kopu starosti. Ono uz aj francuzi anglani a nemci tie zetoriky nepredavaju za facku. Pozri si zahranicne bazare a zistis ze si ho mozes kupit v CZ ako dovezeny z francie a podobne. A este si mozes vyberat aky sa ti pozdava ci das viac penazi pri kupe alebo potom viacej narveš do opravy. A tie dovozove vies v pohode prihlasit na normalne znacky. Len neviem ci aj z Anglivka lebo ty uz niesu v EU. Ja som prihlasil dovoz z Francuzka 2011 v pohode. Mam biele znacku a kazde 4 roky STK emisna sa nerobi.

doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: dovoz traktoru z ciziny

#4 Nový příspěvek od doca »

Taky bych šel cestou koupit ho až tady. Švagr byl patnact let v Anglii, nejdřív studoval, pak práce a jako přivýdělek objížděl farmy, kupoval staré zetory a posílal je do Čech, po začátku to neslo, pak se to provalilo u nás a v Polsku, najelo tam spousta překupníků, takže traktor už si nesehnal - taky to tam není bezedný a když už tak za cenu která se neliší moc od té tady. Mě ho vezl před deseti lety a doprava vytěžovákem od Hrubý moving mě přišla na 27000, a to nemluvím o tom pokud je stroj nepojízdný, nikdo tam nebude s kamionem čekat, až si zajistįš nakládku, ono i na pojízdný musíš mít rampu a ty tam po farmách moc nejsou, za další to většinou dovezou do nějakého velkého města, takže další doprava k tobě domů, pokud to budeš přihlašovat tak v anglickým Tp moc údajů není, vše budeš dokupovat za peníze od Zetoru, ty traktory jsou totálně ocesany - ramena, závěsy, vzduch .... nic tam není a co mi povídal tak vždycky jsou v katastrofálním stavu, zetory tam mají jako poslední traktor a podle toho se k němu chovají, rezatý, otriskany, oleje se nemění, pneu tak na siláž.....

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: dovoz traktoru z ciziny

#5 Nový příspěvek od palobobo »

Tu je jeden prekupnik ma hodne traktorov
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1804069 ... 1-2011.php
Tento aj z TP cena myslim dobra a aj vyzera k svetu

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“