Kompresor vyhazuje pojistky - spálený motor?

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
SveSve
Příspěvky: 188
Registrován: pon říj 20, 2014 4:44 pm
Bydliště: Dobříš

Kompresor vyhazuje pojistky - spálený motor?

#1 Nový příspěvek od SveSve »

Ahoj, mám už cca 5 let dvoupístový kompresor scheppach 53 dc. Celou dobu bez jediného zaváhání, teď jsem ale přišel do garáže a kompresor nejede a jistič shozený (občas zapomenu při odchodu vypnout. takže při poklesu tlaku si třeba jednou nebo dvakrát za noc dofoukne).

Zkoušel jsem samozřejmě jiný okruh, taky hned po zapnutí shodí jistič. Vždycky mi přijde, že se maličko otočí motor (třeba o čtvrt otáčky) a zdechne.

Rozdělal jsem motor, má to dva kondenzátory, jeden z nich je rozběhový (dráty vedou na takový bazmek pod víko vrtule). Když jsem sundal stator s vinutím, tak na první pohled nic špatně nevidím, stejně tak ty kondenzátory pohledově nejsou nijak nafouklé nebo spálené nebo tak něco.

Dá se u toho něco diagnostikovat nebo mám zrovna prohlásit motor za spálený? Nevím, jestli jde něco proměřit nebo vyzkoušet? Třeba nějak vyzkoušet ty kondenzátory?

Díky za rady.

fikejz
Příspěvky: 6096
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Kompresor vyhazuje pojistky - spálený motor?

#2 Nový příspěvek od fikejz »

Olej je v něm stále původní? Oddělil bych elektromotor od kompresoru a vyzkoušel protočit kompresorem i pustit holý motor.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

SveSve
Příspěvky: 188
Registrován: pon říj 20, 2014 4:44 pm
Bydliště: Dobříš

Re: Kompresor vyhazuje pojistky - spálený motor?

#3 Nový příspěvek od SveSve »

Olej jsem měnil, písty jsem takdy vyndal a jsou jako nové, otáček jsem s tím zkoušel ještě ve chvíli, kdy to bylo sesazené a trochu odpor to kladlo, ale normálně rukou s tím otočit šlo bez obtíží.

Až přijedu z práce, tak nafotím a dám se foto.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5456
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kompresor vyhazuje pojistky - spálený motor?

#4 Nový příspěvek od thovt »

Kondenzátor muže být vyzkratovaný uvnitř ,
Kondezátory mohou být dva pro běh a pro rozběh.
Vyměň je ušetříš na spotřebě el.energie také se opotřebovávají tím že ztrácí kapacitu.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“