Domáca pekáreň

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Domáca pekáreň

#1 Nový příspěvek od Deane7 »

Používa niekto domácu pekáreň na pečenie kváskového ražného (žitného) chleba? Zaujíma ma ktorá pekárnička to dokáže. Potrebujem to zo zdravotných dôvodov.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

janci86
Příspěvky: 175
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Domáca pekáreň

#2 Nový příspěvek od janci86 »

Ahoj,
Aj ja zo zdravotnych dovodov jedavam kvaskovy chieb, ktory pecieme doma.

Po dlhom laborovani s tromi roznymi pekarnickami som to vyhodnotil ako zbytocnost a pecieme chieb v predhriatom liatinovom hrnci v rure na max. tepotu..

Tie pekarnicky upecu relativne dobry chlieb s pouzitim drozdia, ale kvaskovy podla mna nevedia. Razny uz vobec nie. Mam taku skusenost, ze ten chlieb je hutny a mokry. Kvaskove cesto treba prekladat, co pekarnicka nevie. V liatinovom hrnci pecieme urcity cas s pokrievkou, potom bez a s tym si pekarnicka tiez asi neporadi...
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

jean
Příspěvky: 3012
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Domáca pekáreň

#3 Nový příspěvek od jean »

Do pekarne davame vymiesit cesto, na pecenie ju uz nepouzivame, alebo len minimalne. Chleba pecieme v trube alebo v remoske. Uplne ina kvalita.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Domáca pekáreň

#4 Nový příspěvek od Deane7 »

Ja som mal Etu a keď som sa naučil s ňou pracovať, teda mal som vyskúšaný pomer múky a vody (na ostatných prísadách nezáležalo) bol chlieb dobrý. Ale pekáreň nevydržala ani dva roky, už háky hrkali, nádobu zničili, síce mi v záruke nádobu vymenili ale stále hrkotala tak som ju vyhodil. Kamarát z Poľska mal Panasonic a tá bola oveľa lepšia a používal ju myslím 18 rokov, potom vedľa tvorili pekáreň kde pečú super dobrý chlieb tak prestal piecť doma. Raz na nej vymenil gufero, to je všetko.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Domáca pekáreň

#5 Nový příspěvek od palobobo »

pecieme kvaskovy chlieb psenicno ražny klasika bez pekarne v rure. Melieme si aj celozrnnu muku na chlieb a kolace. Čisto ražnu pecieme bagetu ma mensi priemer a da sa dobre upiect.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Domáca pekáreň

#6 Nový příspěvek od palobobo »

aktualne sa pecie kilovy psenicno ražny

Obrázek

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Domáca pekáreň

#7 Nový příspěvek od Deane7 »

Pekárničku som kúpil Panasonic pretože babrať sa mi ručne stále nechce. Urobil som si kvások a pozrel som si recepty, no tie mi poslúžili len tak ako nejaká smernica a chlieb sa podaril na prvý pokus.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“