Akú bubnovú kosačku?

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Akú bubnovú kosačku?

#136 Nový příspěvek od fikejz »

Tohle Oco ani zadarmo! Ani žádnýho starýho Dakra, který měli řešený převod na nápravu přitlačením ozubenýho kola proti druhýmu ozubenýmu kolu. :tyty:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Akú bubnovú kosačku?

#137 Nový příspěvek od oco13 »

Nepoznám to , len podla názvu Dakr mi to vyskočilo, za dobrú cenu. :-/ Je kopa vecí na ktoré sa treba proste ísť pozrieť, a zase dal som to do vlákna aby aj ostatní povedali svoj názor.

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Akú bubnovú kosačku?

#138 Nový příspěvek od fikejz »

Já najezdím s Panterem FD2 od Dakru ročně zhruba 100+ mth a kupoval jsem ho v roce 2008. Dnes už bych koupil jedině s hydropojezdem (FD2H), ale pro moje potřeby bych spíš bral něco silnějšího, s čím by šlo i orat a rotavátorovat, to už ale odbočuji z tématu. Podle mých zkušeností je motor o výkonu 6.5Hp na sečení s bubnovkou slabý. I s naprosto ostrými / novými noži jsem často musel jezdit se záběrem jen 1/4 -1/3 bubnu a na jedničku! Do plochy těch 2000m2 je to ještě nějak akceptovatelné, ale na větší určitě ne (seču přes dva hektary). Nevím jak má ten odkazovaný Tekton vyřešené měnění rychlostí. FD2 má dvě trojité řemenice a když je potřeba přeřadit, musí se zastavit motor, sundat kryt a přendat klíňák na jiný stupeň řemenic - podobně jako tomu je u některých stolních a stojanových vrtaček. Jenže u nich je na to vidět a nemusí si člověk klekat a ještě se předklánět.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Akú bubnovú kosačku?

#139 Nový příspěvek od oco13 »

2 hektáre dvojkolákom????? :shock: :shock: Klobúk dolu 8)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Akú bubnovú kosačku?

#140 Nový příspěvek od DYK »

Deane7 dívej, takto vypadá gyroskopické řešení uchycení čtyřtaktního motoru. A je to "výrobek" z EU. Ocovi to neukazuju, ten to jistě už viděl a zná.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Akú bubnovú kosačku?

#141 Nový příspěvek od Deane7 »

Jak to myslíš Dyku?
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Akú bubnovú kosačku?

#142 Nový příspěvek od DYK »

No já blbec ti nedal odkaz. Za to se omlouvám a napravuji to.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Akú bubnovú kosačku?

#143 Nový příspěvek od DYK »

Co píše fikejz můžu jen potvrdit když se mi dostal do ruky Raptor s Kohlerem a hydrostatickou převodovkou. Jak s mulčovačem tak bubnovkou úplně jiná práce, daleko efektivnější díky plynulé změně rychosti. Ale taky ta cena, to uznávám.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Akú bubnovú kosačku?

#144 Nový příspěvek od Deane7 »

Dyku, dobre píšeš, ta cena. Samozrejme pri kosení 2 hektare sa to zaplatí.
To pri kosení okolo stromkov a kríkov by som stejne kosil pri nižšej rýchlosti.
Toto sa mi na nej páči: (Tej od Dakru)
"Při práci pod nízkými stromy je lze chytnout pouze jednou rukou a jít vedle sekačky, mimo stromy, což u strojů s klasickými řidítky není možné."

A ako je to s vypínaním pojazdu? U tejto to v popise neni ale u iných sa píše že buben sa dá vypnúť a zapnúť samotný pojazd, ide to aj opačne? Predpokladám že ano.
Ten motor sa mi zdá slabý ale asi vedia prečo ho tam dali.
Naposledy upravil(a) Deane7 dne stř lis 17, 2021 9:11 pm, celkem upraveno 1 x.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Akú bubnovú kosačku?

#145 Nový příspěvek od DYK »

Já si myslím, že to jde oběma směry, protože pohyb stroje nebo točení bubnu zajišťují napínací kladky řenenů. Ono i u toho hydra aby to zastavilo, když ti zdrhne z ruk tak se uvolní napínací kladka řemenu, která žene převodovku od motoru.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Akú bubnovú kosačku?

#146 Nový příspěvek od fikejz »

U všech co jsem viděl je pohon nástroje ovládán odděleně od pohonu kol, na Tektonu a podobných se sekačkovou rukojetí to lze ovládat jednou rukou, protože to má stejně jako normální sekačky na trávu místo ovládací páky ten "drát" přes celou rukojeť. Ten gyroskopicky uložený motor je lépe vidět tady: https://www.youtube.com/watch?v=FleUiQP ... tagiuliana zhruba na šesté minutě.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Akú bubnovú kosačku?

#147 Nový příspěvek od oco13 »

Nemôžem si odpustiť kacírsku myšlienku - nepoužil výrobca gyroskopické uloženie motora preto aby nemusel použiť drahší model s tlakovým mazaním?
Tie železné nadstavce sú super nápad , ale prejazdy po asfalte sa im príliš páčiť nebudú. :-/ Po zhliadnutí videa som bol celkom rád že nielen ja musím cvičiť s kosačkou (bez ohladu na druh kosenia) - proste šmýka sa bokom.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Akú bubnovú kosačku?

#148 Nový příspěvek od Deane7 »

Ano, to uchytenie je zaujímavé. Na tom Tektone vidím tie "dráty" dva.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Akú bubnovú kosačku?

#149 Nový příspěvek od fikejz »

Jeden z těch drátů ovládá pojezd a druhý sečení.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Akú bubnovú kosačku?

#150 Nový příspěvek od DYK »

Oco, zkus o té tvé kacířské myšlence ještě trošku pouvažovat. Pak si představ, prostor klikové skříně těchto motorů, představ si tam klikovou hřídel a představ si, co se tam asi tak děje s olejem když se ta klika točí těch 3.000ot/min. Pak podumej, jak jsou řešený motory se skutečným tlakovým mazáním, aby bezpečně nasávali olej i v náklonech. Co?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“