Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15754
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#31 Nový příspěvek od oco13 »

Neviem :-/ mne sa to proste zdá nie že drahé, ale ešte kus za tým. Škoda , že ťa nenapadlo opýtať sa kolko sa ich ročne predá. Tu na slovensku som tento stroj na bazoši ešte nevidel. Frézu Robot som bral len ako historický názov - niekedy sa niečo pod tým názvom predávalo.
Ja som tiež volakedy (len teoreticky) riešil svahovú kosačku a narazil som na značku Briellmayer - ano super mašinka, ale na slovensku sa nepredala ani jedna - lebo cena. Pritom vo švajci je ich 5 v každej dedine. :hm:

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#32 Nový příspěvek od chobotek »

Ty seš prostě kolenovrt. Až to pochopíš, přestaneme se v každém tématu motat v kruhu. Nebo mám pokaždé přihodit, že mě dvoutakty Terra a Vari slouží už 30let a jednoosák z roku 1968 stačilo trochu pošlechtit? To je ostatním k hovnu, protože když k jednoosáku postavím "moderního člověka" ublíží buď jiným nebo sobě a u Vari utrhne startovačku.

Tak jestli to má být na práci a nikoliv na opravy, je třeba volit něco přiměřeně nového, nejspíš podle dostupnosti servisu v okolí. Chápeš v čem je rozdíl?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15754
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#33 Nový příspěvek od oco13 »

Nemôžem to chápať - lebo si pozri priemerný zárobok v ČR a SR - takže občanom týchto štátov treba odporúčať niečo primerané, alebo sa zase mýlim ? Sám by som dvojku za Varinu nikdy nedal - ale tá cena je primeraná, kdežto 5 a pol je už cena neprimeraná.
Linkovaná diskusia je sice 14 rokov stará ale hneď druhý príspevok -

Malotraktory - srovnání Vari, Dakr a Robot - máte někdo zkušenosti?
host - xxx.xxx.176.247 (?), 1.6.2007 22:48
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Na robota si dejte pozor, servisní síť není moc rozšířená a je to dost malá firmička, zásoba dílů mizivá, na spojku jsem čekal 2 měsíce, až se nahromadí víc objednávek aby se vyplatilo vyrobit serii.
Připojit reakci
:hm: :evil:

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#34 Nový příspěvek od chobotek »

Bylo to uvedené jako možnost. Těžko můžeš předjímat, kolik kdo vydělává a co je přiměřená cena.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Rotterdam
Příspěvky: 23
Registrován: úte říj 12, 2021 7:52 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#35 Nový příspěvek od Rotterdam »

Jen diskutuje, diskutujte. Zatím stále nic nemám.

O pár hodin mi utekl neskutečně zachovalý MT08 mini po starém pánovi, který se o to staral. Dva lidi se ozvali dřív. Skoro jsem to obrečel. 😟

Robot zajímavé, jako tip určitě dobré, dobře o tom vědět, ale taky mi to přijde drahý. Uznávám, že to může být hodně kvalitní a na jiné úrovni a kdybych nemusel řešit peníze, tak si klidně připlatím, tak to bohužel nemám. Stejně jako oco13 potřebuji mít pocit, že jsem dostal maximální poměr cena/výkon... Ale to neznamená, že je to špatný tip, jen to není pro mě, takže díky chobotkovi.

jean
Příspěvky: 3014
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#36 Nový příspěvek od jean »

Skopírované z iného vláka, ja rozmýšľam, že to kúpim https://www.conti.ro/gradina/mini-tract ... #resp-tab2

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15754
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#37 Nový příspěvek od oco13 »

jean píše: sob lis 13, 2021 4:12 pm Skopírované z iného vláka, ja rozmýšľam, že to kúpim https://www.conti.ro/gradina/mini-tract ... #resp-tab2
Len ešte ako to dostaneš sem. :-/

jean
Příspěvky: 3014
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#38 Nový příspěvek od jean »

Normálne prepravnou službou.... Ty na ementále vidíš najprv tie diery, čo? :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15754
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#39 Nový příspěvek od oco13 »

No ešte som z rumunska nič nekupoval, a tiež som si pozrel videá toho stroja. :-/
Pre zadávatela - chodím po dedinách a pozerám a pýtam sa. Vidím tam 70 Varín, 50 Agzatov, 5 -10 Mountfieldov, a sem tam nejakého Zubra alebo Motoblok. Potom sa pristavím v obchode kde to všetko predávajú (nie len jednu značku) a pýtam sa . Zase o dedinu vedla sa zastavím v servise týchto strojov a zase sa pýtam. :typek: To je taká najjednoduchšia cesta. Realizujem to vo svojom okolí lebo pôda na Orave bude dosť odlišná od pôdy na Podunajskej nížine. :typek:

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#40 Nový příspěvek od chobotek »

Když chceš něco z Rumunska normálně řekneš Rumunovi, co sem jezdí za prací, ne? To musí na Slovensku jít taky.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Rotterdam
Příspěvky: 23
Registrován: úte říj 12, 2021 7:52 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#41 Nový příspěvek od Rotterdam »

jean píše: sob lis 13, 2021 4:12 pm Skopírované z iného vláka, ja rozmýšľam, že to kúpim https://www.conti.ro/gradina/mini-tract ... #resp-tab2
To je moc zajímavý! Prostuduju si to blíže.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#42 Nový příspěvek od GeorG9 »

Ohledně přiměřené ceny mi přijde že si někteří nepamatují jak bylo dřív všechno drahé. Dám příklady malotraktorů z roku 1992, kdy průměrná čistá mzda byla 3500 kčs.

Obrázek Obrázek Obrázek

No a teď si to porovnejte s dnešníma cenama a výbavou. Trochu neporovnatelný co?
A pokud by jste šli ještě hlouběji do minulosti, tak je to stejné. V 1930 průměrná měsíční mzda 789kč.

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15754
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#43 Nový příspěvek od oco13 »

Georg , fakt neviem ako to bolo s tou priemernou mzdou - ale velmi dobre si pamätám moje výplaty v roku 1986 Duslo Šala prevádzkový elektrikár 7 tisíc Kčs. To som nastúpil po maturite. V 1994 zoraďovač vytlačovacích liniek Plastika Nitra 18tisíc Kčs alebo už Sk :typek:
Ak je ten stroj dobrý, má primeranú cenu , prečo sa potom nepredáva ako Varina alebo Agzat. :hm:
A ceny tých strojov len dokumentujú prečo tu tak mohutne fungovala domáca výroba

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14658
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#44 Nový příspěvek od DanculSK »

Tak to si bol vyvolený....
Moje výplaty 3000sk
A to som mal písané 300 hodín,
Nočný strážnik na družstve
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#45 Nový příspěvek od GeorG9 »

Oco - Aha, takže si zarábal 2-4 násobek průměrného platu, ale je pro tebe problém zainvestovat do pořádných strojů :smich:
Proč se neprodává Robot líp? No většině lidí taky stačí Škodovka, Mercedesů tady taky moc nejezdí ;-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“