Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#16 Nový příspěvek od andre.marek »

Ten Dakr je na orbu lehký... Mám sice jen FD2, ale orat bych s tím tedy nechtěl.

Rotterdam
Příspěvky: 23
Registrován: úte říj 12, 2021 7:52 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#17 Nový příspěvek od Rotterdam »

To se dá snadno vyřešit.

https://dakr-uprava-do-tezkeho-terenu.w ... a-a-videa/

Otázkou je pro mě spíše světlá výška, jestli by byla dostatečná, ale především samotné možnosti uchycení pluhu. Závěs na Dakru z fotek působí nic moc dimenzovaný, na to, aby se tam dal jednoduše zapojit nějaký vyrobený adaptér.

HMB
Příspěvky: 89
Registrován: stř zář 16, 2020 1:01 pm
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#18 Nový příspěvek od HMB »

Varinu doporučuji pro lehkou půdu v rovině a v případě výměny kol za rotavátor si udělat homemade zvedáček. Jinak je to porod. Měl jsem klasiku, dvounápravovku, globalku. Jinak stroj dobrý, blbuvzdorný, ovšem do těžké půdy nevhodný. Motor jsem měl 2 x VAri XP 200 (loncin). Naprosto bez problémů, oproti Hondě lenvnější ND. Potáhl jsem a jelo se. Jednou za rok výměna oleje.
Kamarád má mountfield MS 16. Naprosto spokojen, má za to full příslušenství. Někteří nadávají, on má heslo, že problém je většinou mezi sedadlem a řídítky. Možná vyzkoušet bazarové. Pokud si vzpomínám má to motor briggs = super motor.
Také jsem jezdil ze sousedčiným Panterem FD 5. S rotavátorem jsem pracoval a bylo to super. Sekačna nevím, ale myslím si že bude taky OK. Na bubnovku to má dostatečný výkon. Orat jsem nezkoušel, ale stroj mi připadá dost lehký. S malými koly se docela snadno zahrabete. Ovšem na ohrňování brambor můžete zapomenout. Podvojek je příliš nízko (za předpokladu že si tam kutil "nenastřelí" na orbu a ohrňování větší kola a neupraví některé nářadí.) Už je to pokrok, protože se točí volantem a člověk nelítá za řídítky. V klidu se vleze do tranzitu, popř. na vozík za auto. Nebo nějakého nejmenšího Japonce? Stroje s volantem jsou ovšem mnohem dražšší.

Rotterdam
Příspěvky: 23
Registrován: úte říj 12, 2021 7:52 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#19 Nový příspěvek od Rotterdam »

FD5 jako parametry, velikostí, bomba, ale popravdě, starší se to nedá sehnat a i kdyby, bude to dost vyjetý, protože prostě to na mě nedělá dojem nějaké bytelnosti. Je to spíš sekačka s šípovým vzorkem na kolech. A dát za to nové 150+ ? To ani omylem. A nejmenší japonce, ani ty úplně nejmenší, už za svým autem nepřevezu, tudy cesta nevede. Ještě tak MT8 070 mini, to je zajímavý strojek, ale taky vzácnost.

Čím dál víc mě to táhne k FD3 od Dakra a zkusit dobastlit závěs na pluh. Našel jsem prodejce kousek od nás, tak se tam vypravím to omrknout naživo.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#20 Nový příspěvek od oco13 »

https://dom.bazos.sk/inzerat/130029032/ ... avator.php Tu máš Mini lacnejšie ako Varinu.

Rotterdam
Příspěvky: 23
Registrován: úte říj 12, 2021 7:52 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#21 Nový příspěvek od Rotterdam »

Mini v hezkém stavu bych vzal hned. Ale generálkovat nic nechci, při stáří miniho a použitém motoru by to musela být nějaká uloženka nebo už po generálce. Na jedno po generálce jsem dnes psal, ale už je prodané. https://dum.bazos.cz/inzerat/140534798/malotraktor.php

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#22 Nový příspěvek od Ondras83 »

Mám parcelu 10aru, tedy 1000m2, barák. Když si představím, že po tom litám s terou, tak se mi dělá mdlo.

Ale jsem linej, to vím a proto mám traktor, říkám to pořád :)

Na mini kašli, vem maličkého Japonce a máš vystaráno. Ještě je otázka, jakej máš vlek a čím ho tahas, třeba by šel i střední Japonec :)

Rotterdam
Příspěvky: 23
Registrován: úte říj 12, 2021 7:52 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#23 Nový příspěvek od Rotterdam »

Vlek mám nebrzděný do 750Kg na listových pérách, doložitelnost tuším 570Kg a tahám to Golfem v naftě. Umím si v poho představit MT8 Mini, ale i ta nejmenší Kubota, což je tuším 430Kg pro starou B5000, si myslím, že je na takovou sestavu moc.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#24 Nový příspěvek od GeorG9 »

A co takhle jednoosý Robot? https://www.tip-pv.cz/seznam-produktu/malotraktory
Keramická nezávislá spojka, kotoučové brzdy, silné motory, 6 kvaltů, diferenciál, spousta příslušenství ;-)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#25 Nový příspěvek od oco13 »

Sorry, ale cena toho Robota s diferakom a mulčerom je šialená :shock: - za to mám doma japonca strednej velkosti aj s 150cm mulčerom. A diferák s uzávierkou a stranovými brzdami má aj moja 60 ročná Aebi 53M :typek:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#26 Nový příspěvek od DYK »

Oco, asi to budu muset napsat na lať abych se pořád neopakoval. Tvoje AEBI ze šrotu nemůžeš strovnávat s novým strojem - teda cenově. Je třeba srovnávat nové - nové. Třeba. Až někdo vytáhne ze šrotu Robota bude zase vykládat, jak je to nový drahý. Všechno vový je drahý, to snad není nějaký tajemství.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#27 Nový příspěvek od oco13 »

Dyku ja to sice nikde nenapíšem - ale porovnávam cenu japonca 25Hp s dvojkolákom a vybavenie 60 ročného stroja s novým, Stačí ako vysvetlenie?
Agzat komunal vyjde na polovicu a Varina tiež. 130t Kč je za dvojkolák je celkom fajn cena , asi preto sú ich plné zahrady. :vysmech:

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#28 Nový příspěvek od GeorG9 »

Pán chtěl jednoosák kvůli převážení na vleku. A taky chtěl něco novějšího aby se v tom nemusel hrabat.
Z toho usuzuji že postaršího japonce na které nejsou moc díly a dost možná ho ani neuveze na vozíku nechce. Nehledě na jeho malou výměru, jestli se teda neupsal.
No a kromě Vari a Dakru tady nezazněl Robot, který to vše splňuje, i když za kvalitu se platí :-/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#29 Nový příspěvek od oco13 »

Georg - ja mu neponúkam žiadneho japonca - len Robot je s cenou tak mimo ako keby si niekomu ponúkal náhradou za staršiu fabiu, rols royca. Ako to mám inak vysvetliť, že vo východnej europe si ludia kupujú primky a nie rolexky.
Preto som spomenul japonca , že ten stroj je o 2 - 3 triedy vyššie ako toto niečo.
A kedže nejako neviem nájsť relevantné referencie ani o jednom Robotovi tak ako vieš že je to kvalita za ktorú sa oplatí zaplatiť - čo ak sú to obyčajní podvodníci.
Je tu téme ako niekto naletel s dieslovým Dabaki - tiež dvojkolka.
Robot jednoznačne patrí do rubriky "ludia sa zbláznili" :chytry:

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Pomoc s výběrem stroje na malé políčko

#30 Nový příspěvek od GeorG9 »

Oco tak s tím nesouhlasím, nějaké info se dá najít třeba tady https://www.zahrada.cz/forum/mala-mecha ... 22499/?n=1
Nebo ti gůgl najde třeba něco jiného, jedno krátké vlákno je i tady na fóru. Ono ale není moc o čem psát, v inzerci se taky vyskytují celkem často, většinou v zuboženém stavu.
Nehledě na to, že si může každý zajet omrknout do obchodu, nebo nejlépe k výrobci. Byl jsem tam a majitel mě ho předvedl a popsal třeba srovnání s Vari, což je teda nesrovnatelné (Vari nemá ani diferák - musíš vypínat volnoběžky v kolech, ani 6 rychlostí, nebo nezávislý pojezd a ta odstředivá spojka je pro někoho taky značně omezující, nebo přehazování převodovek). Každý má prostě jiný priority :friends:

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 22&t=58911
Naposledy upravil(a) GeorG9 dne sob lis 13, 2021 12:46 pm, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“