Vyrábět řezivo nebo palivové dřevo?

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Romhaus
Příspěvky: 11
Registrován: pát zář 03, 2021 3:55 pm
Bydliště: Blansko

Re: Vyrábět řezivo nebo palivové dřevo?

#16 Nový příspěvek od Romhaus »

Jo, elektriku mám, to není problém. Právě to, že frčí rychle jsem bral jako velký plus. Když dělám na klasické hydraulice, tak to čekání mě někdy přivádí k šílenství. A pokud dubový nebo nejhorší habrový sukatce utáhne moje malá 7 tuna, tak to musí zvládnout i tato 20 tuna. Otázka je, jak by třeba lehce poschlej habr vystřeloval do boku. Připadne mi, že u této štípačky nedostane šanci takové to napružení a vystřelovat by to nemuselo. Co pak já vím. :-/

Sadra17
Příspěvky: 6114
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Vyrábět řezivo nebo palivové dřevo?

#17 Nový příspěvek od Sadra17 »

na takovéhle ležaté jsem štípal jasanový špalky a skákali dost 8) ted mám stojatou a práce je někde jinde 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Vyrábět řezivo nebo palivové dřevo?

#18 Nový příspěvek od jhamos »

Mam ten samý problém a zvažuji to dlouho a dospěl sem k tomu,že hezké dřevo odvezu na pilu a pak prodám řezivo a horší prodám na palivo. Mít doma katr je spousta času,pořádný pevný plac,aby ses tam nebrodil v bahně a hlavně techniku a to svojí,jak si na někom závislej tak to stojí za prd...

Romhaus
Příspěvky: 11
Registrován: pát zář 03, 2021 3:55 pm
Bydliště: Blansko

Re: Vyrábět řezivo nebo palivové dřevo?

#19 Nový příspěvek od Romhaus »

Jo, je to pravda. Dřevo co stojí za to, tak prodat. Škoda aby to prolítlo komínem když se to dá prodat o hodně líp. Pořád přemýšlím, jestli pořídit velkou štípačku nebo vzít tu benzínovou. Mě pořád připadne, že to na ní opravdu odsejpá. Ale bojím se zklamání.

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Vyrábět řezivo nebo palivové dřevo?

#20 Nový příspěvek od Fizz »

Jednak bych použil stioackovy turborozvadec, kde si ti můžeš automatizovat. Druhá věc je nedělat naráz 1 štípnutí ale treba 4, potom i silná i když pomalejší hydraulika je jinde.

Systematizace práce, udělám pěkný jedu na klid a rychle, nemusím moc dumat, sukáče a Křiváče hazu bokem, no a pak dojedu je, jednak je skládám nahoru aby mi nekurvily rovinu hráně, no ajedu ty sukaty, zase to líp odsypa.

Na pěkný kříž, z polinka 4kousky nebo 5,6, záleží na průměru a požadovaným produktu, no a hnusný jedeš klasicky "jedno-stipnuti".

Prachy jsou jen v tom že dokážeš minimalizovat režie. To jaký máš servis je jenom přidáná hodnota pro zákazníky, auto, ruka,....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

bobm34
Příspěvky: 28
Registrován: čtv říj 17, 2013 10:25 am
Bydliště: Dobříš

Re: Vyrábět řezivo nebo palivové dřevo?

#21 Nový příspěvek od bobm34 »

řekni kolik by jsi dělal kubíků ročne kolik let pokud je to jenom nárazová akce na jednu dvě sezony tak radši prodat z lesa ted je doba ze s řezáním přišli všichni soukromníci viz třeba bazoš cena katru která vylezla o 30+ procent pokud to myslíš jako trvlou investici na deset let a dál a máš víc jak pet ha lesa tak by to mělo smysl ted je bláznivá doba

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Vyrábět řezivo nebo palivové dřevo?

#22 Nový příspěvek od imaginaro »

inspirace
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Romhaus
Příspěvky: 11
Registrován: pát zář 03, 2021 3:55 pm
Bydliště: Blansko

Re: Vyrábět řezivo nebo palivové dřevo?

#23 Nový příspěvek od Romhaus »

Já nechci na dřevě zbohatnout, to vžádném případě. Jen mám teď hodně dřeva a ještě ho bude, tak jsem si říkal, že by si člověk přivydělal. A pokud by se to nějak rozjelo, jedině dobře. Lidi už tu o mě ví, že dělám dřevo a mám dost poptávek. Jen u nás ve dědině už jsem za poslední týden poslal k lidem asi 100 kubíků. Jsem zedřenej a stojím u těch krámů pořád. Každej den po práci, soboty neděle.

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Vyrábět řezivo nebo palivové dřevo?

#24 Nový příspěvek od Jan_2 »

100 kubíků ručně po práci za týden :hm: .
Jestli to není tajný, po jaký práci?
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1408
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Vyrábět řezivo nebo palivové dřevo?

#25 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, mít dost dřeva a plac, tak koupím katr, nařežu třeba střešní latě, prkna, fošny a nechám ležet několik let, odřezky ( těch je 30-40% ) by šli na palivo . Zrovna teď dělám zakázku na 10-15 kubíků coulových prken, pán prý bude dělat nějakou boudu, nakonec z něj vylezlo po nějaký době a pivu, že má peníze a plac a skupuje řezivo, prý je to lepší investice než do zlata .

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Vyrábět řezivo nebo palivové dřevo?

#26 Nový příspěvek od Fizz »

Má pravdu, je to víc flexibilní.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Vyrábět řezivo nebo palivové dřevo?

#27 Nový příspěvek od Jan_2 »

no to už mi říkal truhlář dávno, že třeba takový dubový fošny , nesámovaný stojejí vyschlý i 20tisíc(říkal před 4 rokama, tušim,že bez daně).
tou dobou jsem vídával náklaďák plný dubový kulatiny cca 50 cm a řidič říkal, že to vozí na sever k elektrárně, tam se to naštěpkuje a přidává do uhlí, jako biomasa. A oni prý nebyli jediná firma, co to tam vozí. To ještě nebyl žádný kůrovec, nic.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Vyrábět řezivo nebo palivové dřevo?

#28 Nový příspěvek od Joe66 »

Inspiracia co ti rusaci doma vyrobia :-) Inak ta babenka na svojom kanaly je velmi sikovna :) https://www.youtube.com/watch?v=5IcBRJ_UMBQ

Uživatelský avatar
Forrest
Příspěvky: 343
Registrován: pon kvě 27, 2013 8:50 am
Bydliště: Lhotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyrábět řezivo nebo palivové dřevo?

#29 Nový příspěvek od Forrest »

Byl jsem kůrovcem taky donucenej .. Na palivo je všechno dřevo škoda. Ze stromu máš minimálně 2m od pařezu jako palivo, pak podle průměru (od 60 let výše) minimálně 12m a víc na řezivo. To je škoda pořezat do pece... Pak zbytek, špici-to je zase do pece.
Takže spodek, vršek nechávám palivo a zbytek ke známému na pásovej katr. Řezivo prodám vždycky a aspoň se mi rentuje práce a osázení...A gór teď, když je řezivo na cenách jak nikdy před tím. Pokud to vytáhneš v 6m a necháš to pořezat, prodáš to i za velmi pěknou cenu.
Lepší si to posrat podle svýho, než po tom, co ti raděj druhý
http://www.forrestovo.com/fotky/traktur ... Navod.pdf1 - GutBrod Superior 2060 návod
Moje strojky:
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 69&t=70601 - GutBrod Superior 2060
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 49&t=63453 - vozík
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 73&t=56090 - Trakturkosekačka Muray

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vyrábět řezivo nebo palivové dřevo?

#30 Nový příspěvek od ota »

Já naposledy co mi těžil známej, tak jsem prodával to pěkný dřevo. Poptával jsem odkup. Uplně nejlíp vyšlo prodej ve 12m. Ale ten kluk vzal od 5m po 12m. Sice to těžař musel tahat navijákem a manipulovat k cestě. Ale naštěstí to bylo kousek. Na té pile mi povídal, že 4, až 8m má dost. Ale nemá 12m. A že tam bude lepší cena. Tak jsme to tak udělali. Jinak jsem měl nabídku i do kontejneru. Ale tam je hodně zbytků i těch pěknejch kvalitních. Protože on chtěl 11,8m a kratší by mi zbylo. Takhle ten z pily přijel a naložil všechno. Z 90% to byly 12m. Já právě nemám prostor na skladování. Kdyby prostor byl, taky bych to asi dal pořezat do 6m a pak na pilu a prodat to z dvora. Tuhle tady právě byl známej, že bude stavět domek a poprával stavební dřevo. Nejdřív že by si vzal kulatinun a dal si to pořezat. A pak mi volal, že tesař co to bude dělat chce odleželé dřevo. Nebo by to musel dát ode mě nařezat a pak sušku. Ale to prej není ono. Tak to odřekl a sehnal si někde vyschlé. Je to podle mě na tesaři, s jakým dřevem se mu chce pracovat při takové stavbě. Někdo dělá ze syrového čerstvého a někdo z vyschlého. Měl jsem tam to množství co on poptával bez napadení broukem. Protože mi lesák přikácel kus kvůli kurovci, aby jsme to vzali pro jistotu víc.
Ta cena docela vyskočila. U všech typů dřeva. Ale teď se to zastavilo prej. To stavební je stále v ceně, i když bylo někdy v listopadu vloni dřeva nadměr. Právě ten na té pile má plnej plac kam se podíváš řeziva. Neskladuje kulatinu, rozřeže a skladuje. Až bude cena prodává. Má tam místo, tak je zarovnanej. Jak povídal ,,počkej dřevo nebude a pak to vystřelím do světa co to půjde".

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“