Hasičské hadice:

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Hasičské hadice:

#1 Nový příspěvek od elbarto »

Chtěl jsem na čerpadlo (kalovku) trošku větší hadici. Bohužel není moc na výběr bud C25 nebo C52. Při montáži zjištuju zajímavou okolnost. Na jednu stranu dám sponu s odřenejma ušiskama na druhou není šance. V rozkresu jsem si našel, že vnitřek drží pérovka. Vůbec to nechápu. K té kde je trubka delší (a vlastně ji vyndavat nepotřebuju) se teoreticky lze dostat, ta s kratším vývodem je dokonale schovaná (pérovka) pod přírubou. Jak to mistři hasičí ladíte ?? P.S. Naštěstí nepotřebuji žádne velké tlaky, je to na kalovku.

Obrázek

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Hasičské hadice:

#2 Nový příspěvek od pepanek »

Ahoj, je to jednoduché :)
Rozmysli se jakým způsobem chceš připevnit hadici- drátem jako hasiči nebo sponou.
U kalovky možná bude stačit spona nebo radši dvě za sebou.
Ty dvě části půlspojky drží pérový drát v drážce . Je vidět od navlékání hadice, v části je vybrání a tím ji vyrejpneš pomocí 2 šroubováčků
Mnoho zdaru :friends:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Hasičské hadice:

#3 Nový příspěvek od bourač »

jj ta matice je převlečná, jakmile vyndáš pérovku jak píše pepánek díra v matici je tak velká že projde přes drátový nebo sponkou vytvořený upevnění.
si děláš prdel Petře ne?
Nedavno sem to taky bastlil, mám taky velkou kalovku. Nepotřeboval sem vysávat ale dopravovat vodu, ty gumový hasičský hadice mají velkou tlakovou ztrátu.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Hasičské hadice:

#4 Nový příspěvek od elbarto »

Kucíí díky za reakce. Ano, vypadám jako idiot :-) V jedné je spona relativne přístupná, v protikusu je zajištovácí sponka dokonale zakrytá v zapichu. Dám sem ještě fotky. Když vidím to pidi čerpadlo, tak jsem to možná s tím průměrem přestřelil :-( Chybama se člověk učí.
Hasičké hadice při dlouhých délkách musi dávat docela tlaky, čekal bych nějaké více profi zajištění :-(

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hasičské hadice:

#5 Nový příspěvek od fajlla »

Jelikož to zajištuje prakticky jen proto aby se spojka nepřesunula přes hadici tak to stačí. Tlak zajištuje osazení na tom vnitřním díle. Až to rozebereš tak to pochopíš jak to funguje. Musíš tu pérovku prostě vydolovat jinak to nejde rozebrat. A jít rozebrat to můsí jinak se to nedá navazovat.
https://www.youtube.com/results?search_ ... 3%AD+hadic

ogie
Příspěvky: 441
Registrován: ned srp 29, 2010 6:57 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Hasičské hadice:

#6 Nový příspěvek od ogie »

Tady je vidět postup jak to utáhnout bez přípravku, nenasazuji na dřevěný kolík, ale hrdlo upnu do svěráku včetně konce drátu. https://www.youtube.com/watch?v=m23BBpzH__U

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“