Je práce pro traktor? Má smysl kupovat traktor?

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Je práce pro traktor? Má smysl kupovat traktor?

#16 Nový příspěvek od Janci »

Zajem by bol :) zaleží na cene, dostupnosti dielov a či to može na cestu u nás
Zetor 4011

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Je práce pro traktor? Má smysl kupovat traktor?

#17 Nový příspěvek od honzasl »

Ještě doplním zbytek, myšlenku mi přerušily dětičky :)

Dlouhodobě jsem chtěl traktor, protože jsem ho chtěl. Nakonec dopadla moje srdcovka a mám ho napůl s bratrancem. Dohoda byla jasná. Žádná práce pro cizí, traktor máme pro svoji práci a hlavně zábavu.

Prostě chceš mít traktor, protože prostě chceš? Tak si ho kup a nepřemýšlej nad prací pro něj. Práce se najde.

Já osobně bych ale pro bagříka koupil tu kontejnerovou Avii nebo něco, pro to se najde mnohem víc využití.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Je práce pro traktor? Má smysl kupovat traktor?

#18 Nový příspěvek od Ondras83 »

Nesmíš bejt blbec jako já, že jezdím skoro za dobrý slovo... jednou jsem se kousnul a nejel...taky pro to mám dost práce a když jezdím jinde, doma mi práce stojí. Nedej bože, aby se to někde rozbilo a já musel místo práce opravovat...už jsem i uvažoval tam nalepit samolepky s cenou... holt nejsem držka a každej mě ukeca.

Každopádně já bych na ksefty 52jku nekupoval.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Je práce pro traktor? Má smysl kupovat traktor?

#19 Nový příspěvek od DYK »

Teda ty kam napíšeš tak pořád - není čas!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

maxx99
Příspěvky: 10
Registrován: sob pro 26, 2020 6:47 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Je práce pro traktor? Má smysl kupovat traktor?

#20 Nový příspěvek od maxx99 »

Moc děkuji všem za rady a postřehy. Určitě musím dát za pravdu všem, kteří radí k bagru koupit kontejnerovou avii, kažopádně by měla větší opodstatnění, ale jak jsem psal, bagrování mě v tuhle chvíli neživí a bagr i materiál mám na čem vozit, a když vlek odpojím, tak mám poměrně pohodlný auto, který pro mě má širší využití než avie (ano, i než traktor :-D ) ..a jak tu někdo správně poznamenal, zvažuji to proto, že se mi to líbí, jsou to vzpomínky a mám to rád, s avií mě nic takovýho nepojí. Zkrátka pokud si traktor koupím, tak to opravdu bude jen jako koníček, jak tu kolega psal, protože ho prostě chci :-) , a s prací pro něj se moc počítat nedá. Tohle už si budu muset asi probrat sám, jestli ta touha je tak silná, že za ní budu ochoten "tolik" zaplatit, ale vidím to jako docela dilema :-/

Jinak ještě dvě věci:

1- hodně tu zmiňujete, že 5211 není traktor na nějakou velkou práci, s tím souhlasím, zase se mi na něm líbí jeho obratnost, údajná nízká spotřeba, ale líbila by se mi i 62,72... Je třeba ta 7211 o tolik silnější a pro případnou práci lepší? (např. toto by se mi opravdu líbilo https://stroje.bazos.cz/inzerat/1288414 ... tni-go.php )

2- nějak zapadla moje myšlenka, že ty traktory jdou do ceny a mohla by to být zajímavá investice, ovšem nesleduju to dlouhodobě, tak by mě zajímalo, jak to vnímáte vy, zda skutečně případný růst ceny dokáže kompenzovat alespoň to, že se s ním nevydělají peníze, případně se odehraje /už odehrává/ scénář jako se starejma škodovkama, nebo jestli už ty ceny dosáhly svojeho maxima a dál už nemají kam stoupat?? Co jsem pročítal internet, tak třeba před 5-8 roky se nechala slušná 5211 koupit kolem 150.000,-, dnes je slušná asi vždy přes 200, spíš ke 250, ale jsou to kusé informace a třeba zavádějící, proto se ptám, jestli to někdo z vás vnímá dlouhodobě a jaký ten vývoj cen byl?

ještě jednou díky všem :-)

pavel sk
Příspěvky: 12738
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Je práce pro traktor? Má smysl kupovat traktor?

#21 Nový příspěvek od pavel sk »

max99: Ked ho proste chces, tak neni tu viac co riesit. Kup si traktor. Osobne keby som chcel traktor tak ako ty a na to co ty, tak sa rovno pozriem minimalne 6211 a 7211 (napr. ako tá s odkazu vyssie). Mozno nebudes potrebovat kazdy den vyssi vykon a povies si teraz ze ti staci 5211. Ale ver ze ked ten traktor kupis, tak sa do tych situacii aby to tahalo budes dostavat stale a rád. Tej 6211 alebo 7211 sa da furt ubrat pedalom plynu (noha dole) ked nepotrebujes plny zatah. Pritom ti este zostane vykonova rezerva v zalohe. Ale ked ti ten vykon bude treba, tak s tej 5211 ho pridanim viac nedostanes aj keby si pedal plynu otocil okolo osy aj 5X. Co sa tyka velkosti a rejdu (obratnosti) tak tie traktory pridu na rovnako. Akurat ta 5211 je len o jeden hrniec kratsia. Neni to ziaden zavratny rozdiel. A ked ta to nahodou omrzi, tak ten traktor sa da furt predat. Kazdy traktor ma niekde svojho kupca.

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Je práce pro traktor? Má smysl kupovat traktor?

#22 Nový příspěvek od honzasl »

5211 samozřejmě nemá s výkonem žádný problém - jen je potřeba za ním tahat odpovídající zátěž. Je to pořád malej traktůrek, srovnatené kategorie jako 3011. Jen má velkou boudu a vypadá "dospěle", tak by všichni za ním chtěli tahat devítitunu.

Jinak na nějaký budoucí extra růst cen bych nesázel, ceny rostou průběžně s růstem mezd a s inflací. Pokud ten traktor nezničíš, tak nehrozí velká ztráta hodnoty a dá se prodat.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Je práce pro traktor? Má smysl kupovat traktor?

#23 Nový příspěvek od hobr »

Vozil jsem v JZD krmení pro ŽV se Zetorem 7211. Když byl v dílně (nebo jinak "nemocen"), dostal jsem Z 5211. Můžu s klidným svědomím říci, že na tah byla úplně stejná - jen lehčí a zdála se mi živější...
Berte to s rezervou - každý traktor má svojí "povahu" - jeden je tahavější, druhý živější a pod.
Největší tahoun (s kterým jsem jezdil), byla 69tka, potom stará 7011, ta mohla klidně tahat 3 vleky...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Je práce pro traktor? Má smysl kupovat traktor?

#24 Nový příspěvek od Cobrow »

Já jsem si se svojí Dvaapadersátkou obhospodařil celou farmu - od seče žts 165 , později 210 polská, přes obracení po odvoz sena, později lisování. V orbě dvoják, 165 rotavátor RU5, sazeč, po štípání dřeva, štěpkovač do 12cm . V zimě pluh . Nikdy jsem neměl potřebu pro tyto práce shánět o válec více. Jen devítitunku jsem si nikdy nepořídil .
Teď, chudák už 3 roky moc nepracuje. Jen občas s ní tatík jede pro dříví.
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Je práce pro traktor? Má smysl kupovat traktor?

#25 Nový příspěvek od ota »

Hobr naprostej souhlas. Pár traktorů jsem měl v ruce, ale spíš jen ,,rekreačně". 8) Třeba ve žních, nebo s rozmetadlam, obracení slámy orba smykováni, atd. Každej traktor je jinej. I ldyž mají stejné značení. Kámoš měl právě tu starou 7011 ještě bez půlek. Půjčil mi ji ldyž jsem jel pro fůru tašek na střechu. Plnou vlečku narovnanou tašek a traktor vykračoval snad 3x za cestu asi 40 km jsem dal 4. Jinak všechno vypochodoval na 5. Uplně jsem nevěřil jak traktor šel za plynem. On mi to povídal, mám tři traktory a tenhle to je pochoďák a prd to žere. Měl pravdu. Pak mi půjčil 7745 s předkem. Vezl jsem 6 palet zámkovky a paletu cementu. V K. Hoře po nový silnici do toho kopce jsem jel malou 2 a cejtil jak šípy nadskakujou po asfaltu. Už jsem si povídal, snad to ta malá dvojka nadá. Min o kvalt dolů. Oproti klasický bez předku. To samí měl pantaťík traktor na kterém nebyl šáhnuto na běžně se seřizujíci věci. Ten chodil taky jako pochoďák! Na žních tahal vlečku s nástavkama jak prd. Ani nehulil, nežral travu kolem.
K tomu ježdění traktorem tady v okolí jak se dotazuješ. V létě ve žních tady všude jezdí maximálně každej podnik sám se svejma mašinama. Když nejsou liďi, najímají službaře. Ťi mají třeba návěs nebo náklaďáky přetypovaný na traktor. On vezme 20t nebo i víc. A je za chvíli spátky od kombajnu na skládce a naspátek. Než by to překodrcal s malím traktorem s vlečkou on je dávno naspátek a odveze 3x víc. Jezdí běžne po poli a pak po silnici.
S autem s kontejnerem je tady v okolí přeplněno. Vím v okolí o několika kontejnerovkách. Zavoláš domluvíš se a jede. Všichni to mají k nějakému dalšímu zaměstnání. Ta kontejnerovka by je neutáhla. Ani i když má bagr k tomu. Není práce na to na každej den.
Těžko se tady v okolí chytat s další přepravou, jak s traktorem, kontejnerovkou. Jedině trochu ten bagr, sem tam by se dalo něco splašit.

pavel sk
Příspěvky: 12738
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Je práce pro traktor? Má smysl kupovat traktor?

#26 Nový příspěvek od pavel sk »

hobr: Nic v zlom. Ja som nenapisal nikde ze ta 5211 je nanic. Svoje uplatnenie urcite ma 8) . Ale ak si necitil po presadnuti rozdiel v tahu medzi 7211 a 5211, tak ta 7211 potom nebola celkom motoricky na poriadku.
Naposledy upravil(a) pavel sk dne čtv pro 31, 2020 9:05 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Je práce pro traktor? Má smysl kupovat traktor?

#27 Nový příspěvek od DYK »

O jakých půlkách píšeš?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Je práce pro traktor? Má smysl kupovat traktor?

#28 Nový příspěvek od jurex »

Řekl bych, že ota myslel násobič

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Je práce pro traktor? Má smysl kupovat traktor?

#29 Nový příspěvek od Ondras83 »

My máme kontejnerovku na obci a to se pořád něco někomu vozí. Traktorem bych se na to vyprd, máme to všude daleko. A to uvezu něco do 2,5t nákladu a stejně je pro to práce. Na živení to ale není.
Pak když jezdím, tak ale nemám čas... :typek:

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Je práce pro traktor? Má smysl kupovat traktor?

#30 Nový příspěvek od hobr »

Pavel sk - některý traktor se "povede". A tahá jak o život. To byl případ té zmiňované padesátdvojky. Víc k tomu nemám co říct...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“