Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
z4011be
Příspěvky: 1999
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#1 Nový příspěvek od z4011be »

Čau lidi, napadlo mě založit nové téma, kde by bychom si mohli vyměňovat zkušenosti s konkrétními značkami elektronářadí, které používáme v dílně, kolem baráku atd.
Co vy na to ?

z4011be
Příspěvky: 1999
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#2 Nový příspěvek od z4011be »

Začnu.
1) vysavač na popel
Pokud vybíráte dílenský vysavač, aby uměl vysávat i popel, obloukem se vyhněte FIELDMANN FDU 2002-E. Přestože je označován jako vysavač na popel, není v reálu na popel vhodný. Po vysátí cca 0,5 l popela je HEPA filtr zcela zanesen a vysavač bez jeho vyčištění není schopen dalšího vysávání.
Takže objem nádoby 5 l je zcela k ničemu. Konstruktéři by se měli zamyslet a místo bezsáčkového provedení v kombinaci s hepafiltrem by měli vytvořit něco funkčního.
Vysavač se spálil po cca 20 vysátí sazí a popela. Vždy tak do 2 l, byť byl pravidelně čistěn a ještě jsem mu přidal sáček, aby aspoň jedno čištění dal v kuse.

Nějaký tip na funkční vysavač popela, co zvládne bez sebezničení vysávat popel ?

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#3 Nový příspěvek od bourač »

Ty vysavače na popel, určený na vysávání popela z krbů atd jsou k smíchu.

Mám hromady vercajku, 230V i bateriový. Různé značky.
Recenze by byl strašně dlouhej příspěvek

Pořídil jsem před časem aku vercajk značky Worx, utahovačku a pilu ocasku.
Dost to týrám po stavbách a stěžovat si nemůžu.

Popel je hodně jemný svinstvo, spolehlivě a ihned zasere jakkoliv velký filtr.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

z4011be
Příspěvky: 1999
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#4 Nový příspěvek od z4011be »

Pak by člověk čekal, že budou mít vždy sáček, protože ten dost zachytí.
Myslíš, že dát před vysavač separátor popela, tak se to zlepší ?

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#5 Nový příspěvek od hugo3 »

ideálně cyklonový, ale gde ho vzít?
na čištění sporáku na chalupě má klasický hrncový/válcový einhell, na popel (ale i smetí je vložen pytlík. bezproblémová práce, pytlík vezme kbelík popela a vysavač měl snahu vysávat dále. cena - myslím okolo 1200 babek, je to už 2 roky co jsem ho kupoval
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#6 Nový příspěvek od Britt »

Tak na vysavači do dílny bych zrovna nešetřil. Taky jsem si před lety koupil jeden z těch levnějších. Má sice sáček, ale výkonově to není žádná sláva. Špony se zachytávají v hadici, přívodní šňůra má rovný metr...
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#7 Nový příspěvek od ITS »

Téma o dílenském vysavači tady už je.
Na základě něj jsem koupil Nilfisk s ručním pneu oklepem. V zásadě to funguje, jen je to otravné, stále mačkat tlačítko. Je lepší, pokud je oklep automat. A nikoliv vibrační, ale pneumatický. Kdo chce něco extra, tak Dewalt 902. Nic ho neucpe, dokud není plný. Cihlový prach v pohodě. Popel nevím.

Cyklonový vysavač - je taková divná věc. Koupili jsme jej do firmy jako první. SOTECO za 35 tisíc. Dnes už je to monstrum vyhozené. Kromě cyklonu měl ještě hadrový rukáv, který se těžko čistil. Jak se ucpal, tak nepomohly ani tři motory ( měl je opravdu 3).
Od té doby jen Dewalt.

Na doma na ten popel je cenově asi jediná šance sáčkový vysavač.

z4011be
Příspěvky: 1999
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#8 Nový příspěvek od z4011be »

Jenže já potřebuji vysavač hlavně na čištění automatického kotle, dílna tak 10 %
Tak jsem si říkal, po zkušenostech s 2 bezsáčkovými modely, na popel vzít nějakou normální značku se sáčky a před něj dát ještě separátor popela, aby nebyla taková zátěž od sazí atd.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#9 Nový příspěvek od Cobrow »

No, popel je extra jemný, stavební prach je něco jiného. Možná bych zvolil vysávání přes vodní filtr

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#10 Nový příspěvek od kenybz »

no pokud motor vysavače nemá samostatnou vrtulku pro chlazení, tak ho ucpaný sáček spolehlivě spálí.
Prostě po ucpání sáčku se motor nemá čím chladit bo vzduch kolem něj neproudí.
tady jsou motory do vysavačů se samostatným chlazením.
https://www.motory-domel.cz/motory-do-v ... suche-sani
já vysavače kupuju na sbr'náku a nebo když jdu s mojů do kina :smich:
to jsme šli jednou do kina a u popelnice na elektroodpad stál ETA neptun na mokrosuché vysávání a čištění koberců...byly u něho trubky a igelitka v které byla nové sáčky a filtry no nech to tam ležet :)
závada? vadný vypínač..přehodil jsem dráty od motoru na vypínač čerpadla pro saponát a už fičí.
pořídil jsem věčný sáček, který se dá vysypávat a je to no a na sběr'náku našel separátor na popel a ten funguje výborně i na špóny
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#11 Nový příspěvek od bourač »

jak píše Cobrow, popel je velmi jemný. Cyklon srazí podél stěny nádoby hrubší bordel na dno a tím se filtr šetří.
Popel frakce cca "pudr" na dno nesrazí. Vyzkoušeno (mám samodomo centrální vysavač) na luxování bytu stíhá klidně měsíce.
Jedno vysátí krbu - ucpanej filtr. Až budu mít náladu na pokusy filtr vyřadím a pustím to přímo. Výfuk míří na mojí zahradu. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#12 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Cobrow píše:No, popel je extra jemný, stavební prach je něco jiného. Možná bych zvolil vysávání přes vodní filtr
prach z řezání/broušení stavebních hmot flexou nebo broušení sádroše není taky úplně hrubozrnný :-/
máme na firmě velký vysavače, taky třímotorový, celkem to má přes 3 kW, jsou k tomu přídavný filtry s ručním oklepem právě na tyhle jemný sajrajty a mám pocit, že to docela funguje. Hadice jdou zapojovat nekonečně za sebe. Je to tenhle, akorát starší typ http://www.ekotern.cz/vysavace/suche-a- ... 1-w-3-76-s jen ten přídavnej filtr nemůžu najít :-/ možná to už nedělaj. S jiným nemám možnost porovnat, ale neměli jsme s tím problém. Když začaly hučet ložiska, koupil jsem nový za pár desetikorun a vyměnil.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#13 Nový příspěvek od ITS »

Tak to je ta potvora, kterou asi vyrábí nějaký soudruh v Chině a tady to předražené prodávají pod několika názvy. Naše bylo Soteco a stálo to za pendrek.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#14 Nový příspěvek od Britt »

konečně osobní zkušenost s konkrétním typem. Teď ještě návrh na skutečně funkční vysavač za rozumné peníze.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronářadí - zkušenosti, rady k výběru

#15 Nový příspěvek od J.A.Y. »

a co se týče např. el. řetězový pily, dost mě zklamaly
Narex - neskutečně blbě se s ní dělá. Znám cca tři exempláře a ze všech stejnej pocit.
Vega VE322 - vydržela hovno, rok občasnýho použití. Ani jeden řetěz jsem nedodělal. Pak zřejmě průraz vinutí, začala krutě prskat na uhlíkách. Ani neměla plynulej rozběh.

Naopak dobrý zkušenosti byly s Dolmar, typ nevím. motor podél. Taková hranatá. Vydržela hodně, pak jsem ji musel vrátit :)
Makita to samý, je to jen jinak barevnej Dolmar. Motor napříč, řezalo se s ní pěkně. Spálil jsem ji, ale to bylo nejspíš proto, že jsem ji ňáko nečistil a pilnama se zasraly větráky a nechladilo se to. Zřejmě neměla tep. pojistku :vysvetlit:

Řetězy co k tomu většinou dávaj jsou další kapitola: Divil jsem se, proč to neřeže, tak jsem chtěl nabrousit. Řetěz měl polovinu zubů než normálně = tlačení ceny dolů. Tak jsem ho vyhodil, dal starou ludru se zubem každej článek a to byla teprve jazda.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“