Prohazovačka z míchačky.

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirkaakrij
Příspěvky: 414
Registrován: pát dub 05, 2013 8:49 pm
Bydliště: Jihlava

Prohazovačka z míchačky.

#1 Nový příspěvek od jirkaakrij »

Zdarec mistři.
Chci předělat míchačku na prohazovačku-vyměnit buben za koš.
Protože o tom jen slyším a žádnou přestavbu jsem neviděl,
uvítal bych nějaké fotky, a rady z čeho udělat kostru a nějakej rozměr.
Mám nerez drátěný síto, oko 10x10mm. drát prům. 2mm.
Prohazovat se bude opravdu těžká zem.
Když už to budu dělat, abych si potom nedrbal hlavu, že je to blbě.
Tady je míchačka: https://1jirka1.rajce.idnes.cz/Michacka/
Díky předem. :)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Prohazovačka z míchačky.

#2 Nový příspěvek od Šéďa »

Nevím jestli vidím dobře, obrázek je malej, ale to pletivo je jen proplejtaný, není vařený. To není dobrý, budou se v něm zasekávat kameny, protože se může roztáhnout a pruží. Navíc na hodně těžkou zeminu, jak píšeš je to malý oko, budeš to tam muset dávat po troškách.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5455
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Prohazovačka z míchačky.

#3 Nový příspěvek od thovt »

https://g.denik.cz/122/cc/foto-milos-va ... t-full.jpg

Nebo si sežeň obruče budeš mít válec,pro hlínu je to jedno.
https://www.youtube.com/watch?v=2dcSJ6vcWPE

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Prohazovačka z míchačky.

#4 Nový příspěvek od ceratio1 »

Vyřízni válcovou část bubnu, svař zadní část s přední kuželovou tak osmi roxory a omotáš to sítem a je to. Můžeš to prodloužit ať to síto má aspoň 50 cm ale ať jdou kameny a hroudy vysypat...

Uživatelský avatar
jirkaakrij
Příspěvky: 414
Registrován: pát dub 05, 2013 8:49 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Prohazovačka z míchačky.

#5 Nový příspěvek od jirkaakrij »

Z bubnu to dělat nebudu, až bude hotovo, půjde zpátky..

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Prohazovačka z míchačky.

#6 Nový příspěvek od ceratio1 »

Tak to je jiná, tak na přírubu přišroubuj něco kulatého požadovaného průměru, třeba nějaký disk, k němu ty roxory směrem dopředu, a dopředu zkruž roxor stejneho průměru jak vzadu, přivaříš k roxorům, omotáš sítem a v předu, aby to nepadalo ven, přišij vázacím drátem uřízlý bok pláště z auta...

Uživatelský avatar
jirkaakrij
Příspěvky: 414
Registrován: pát dub 05, 2013 8:49 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Prohazovačka z míchačky.

#7 Nový příspěvek od jirkaakrij »

Dobrá, ještě se zeptám, pokud by buben byl cca. 60-70cm hluboký, roxor by stačil 12 mm.? Ten se mi tu válí. :)
K tomu pletivu, Šéďa píše že to nebude dobrý, ale pochází to ze síta drtiče kamene, drát je tvrdej, myslím že by to nemělo dělat problém.
Fotku pletiva jsem už dal větší, nějak se mi chybička vloudila. :)

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Prohazovačka z míchačky.

#8 Nový příspěvek od ceratio1 »

Síto bude dobré, roxor taky, já mam 10tku, v pondělí ti vyfotím mou prosívačku...

Uživatelský avatar
jirkaakrij
Příspěvky: 414
Registrován: pát dub 05, 2013 8:49 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Prohazovačka z míchačky.

#9 Nový příspěvek od jirkaakrij »

Dík. :friends:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohazovačka z míchačky.

#10 Nový příspěvek od Ondras83 »

https://ondras83.rajce.idnes.cz/Katrovacka_na_hlinu/

Fotky jsou přehrazeny.

Tohle je na opravdu těžkou zem a hrudy jak lidská hlava, nerozbitné palicí. Je to na fotkách. Původně jsem chtěl taky z míchačky (mám stejnou), ale naštěstí jsem udělal vibrační. Nakládal jsem to celakem. Video bohužel nemám. Nefunguje to jako opravdová profi za 300tis, ale cca 8 Tater jsem s tím už udělal. Nejspíš bude na prodej i s tím pásem

Uživatelský avatar
jirkaakrij
Příspěvky: 414
Registrován: pát dub 05, 2013 8:49 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Prohazovačka z míchačky.

#11 Nový příspěvek od jirkaakrij »

No postavils opravdu dobrej stroj, ale jako návod pro mě-to teda není.
Já toho mám daleko menší množství, tak jednu fůrku.
To by se mi stavba katrovačky nevyplatila.
A myslím, že v tom bubnu se to víc rozbije, i když to časově bude horší.
Taky jsem už starej dědek a klidně můžu po pár lopatách čumět do bubnu - s násadou pod bradou.
Takže chlapi, pokud máte někdo fotky přestavby míchačky, pošlete mi to. Ať do jara něco funkčního stvořím.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohazovačka z míchačky.

#12 Nový příspěvek od Ondras83 »

tak to prohazej pres katrovacku na pisek a mas pokoj, kdyz jsem bagroval tatovi sklenik, tak si po odpolednach prohazel 3-4 kubiky a nestavel mesic prohazovacku

a taky uz je to dedek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Prohazovačka z míchačky.

#13 Nový příspěvek od ota »

Kluci s ťím prohazováním, dědkama a fůrama. Samozřejmě mám příhodu. Omlouvám se za vložení, ale k tématu to je.
Dávno jsem stavěl barák. Pomáhal mi taťík a pantaťík k tomu není. Tak pomáhal jednodužší práce. Když vozil maltu k zedníkům zlomil fošnu, po které jezdil. Tedy k míchačce s ním. Když napral asi pátou míchačku matrošem, že se málem převalila na bok, tak byl celej špatnej, všichni pomáhají a mě nic nejde. Svitla mi práce pro něj. Ráno jsem mu ukázal na zahradě hromadu písku, postavil prohazovačku. Sem čistej proházenej písek a sem štěrk z před prosývačky. A šel jsem po svejch, valit maltu zedníkům. Makáme na stavbě, pak bylo hotovo, odvezl jsem zedníky dom. Zajedu do garáže autem. Zamknu a ze zahrady jde pantaťík. Tě pic, já na něj uplně zapoměl! On uplně v klidu spokojenej jde s lopatou. Ták máš to tam hotoví! Jdeme se podívat na zahradu. A on házel a házel. Proházel dvě Tatry písku. Vše srovnal, roztřídil. V tu chvíli jsem mu nemohl říct, že bude třeba tak 1/10 toho prosátého písku. Asi by mě plácnul lopatou! Pochválil jsem ho za moc dobrý výkon. No a pak jsme do betónů nakládali proházej písek a k tomu přikládali ten štěrk co byl bokem. Pantaťík taky házel v klidu, strojově celý den. Taky byl už ,,děda". Sem tam postál, pokoukal, ale hromady přeházel. No a já na něj zapoměl a tak se to stalo.
Fůru hlíny bych taky neřešil. Postavil prohazovačku a házel. Mám bubnovou prosývačku velikosťi kontejneru na avii. Stále mě tu čeká prosáťí min asi 300 tun materiálu. Kvůli tomu jsem ji koupil. Zatím není čas a peníze na ty věci kolem.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohazovačka z míchačky.

#14 Nový příspěvek od Atlan »

Ono ci by nebolo lepsie urobit to sito 3m, v predu pasovinu 3mm ohnut do kruhu z toho roxory 3m az po miesacku, samo s 2 druhmi pletiva. V predu ta pasovina polozena v napinacich kladkach remenov z wv group, kladka ma na obvode vycnelky tak by pekne sedela v nej ta obruc z pasoviny.
Vyhodu by to malo tu ze by si mal 3 frakcie, strednu, jemnu, a hrubu co by presla celu drahu a vypadla pri miesacke von.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Prohazovačka z míchačky.

#15 Nový příspěvek od ceratio1 »

Obrázek ale jak jsem psal dříve, předek, to konusové je zbytečné a nebezpečné, čouhaly mi z toho drátky, tak jsem tam přidrátoval bok z pneumatiky... to je fotka z prototypu, aktuální nemám...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“